VK: Rusland zet eerder dan gepland nieuw leger in
LONDEN (ANP) - De Britse militaire inlichtingendienst denkt dat een nieuw Russisch leger eerder dan aangekondigd is ingezet in Oekraïne. In wervingsspotjes werd volgens de Britten eind augustus nog gesteld dat de eenheid pas in december van dit jaar naar Oekraïne zou gaan. Toch zegt het Britse ministerie 80 tot 90 procent zeker te weten dat de militairen nu al worden ingezet.
De Britse krijgsmacht stelt dat de eenheid, het 25e Gecombineerde Leger, onder meer eerder in actie moet komen "omdat Rusland worstelt met een overbelaste krijgsmacht aan het front en Oekraïne het tegenoffensief op drie verschillende assen voortzet". Toch is er volgens de Britten "ook een realistische mogelijkheid" dat de eenheid wordt ingezet om flexibeler te kunnen zijn in het optreden op het slagveld.
De eenheid wordt volgens de Britse militaire inlichtingendienst vermoedelijk eerst ingezet in de regio Loehansk. Dat meldde de Oekraïense inlichtingendienst begin deze maand ook al. Het Institute for the Study of War schatte toen dat het 25e Leger zo'n 30.000 militairen in infanteriedivisies, plus een onbekend aantal tank- en artilleriebataljons telde. Een leger is een van de grootste eenheden die de krijgsmacht kan inzetten.
Meer uit Buitenland
CARABALLEDA (ANP) - In Venezuela is opnieuw een kind levend onder het puin vandaan gehaald nadat het land woensdag werd getroffen door twee zware aardbevingen, meldt interim-president Delcy Rodriguez. Ze deelde beelden van de reddingsactie op sociale media.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft in de nacht van zaterdag op zondag aanvallen uitgevoerd op Amerikaanse militaire doelen in Koeweit en Bahrein. De Iraanse Revolutionaire Garde meldt dat de acties een vergelding waren voor Amerikaanse aanvallen op Iraans grondgebied.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft aangekondigd geld vrij te maken voor het opzetten van een nieuwe gezamenlijke vloot met Nederland. Het Nederlandse ministerie van Defensie heeft bevestigd de intentie te hebben om samen te werken met de Britten om nieuwe zogenoemde amfibische transportschepen te verwerven.
12 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft verklaard na de volgende verkiezingen een brede nationale coalitie te willen vormen. Hij geeft nu leiding aan de meest rechtse regering die Israël ooit gehad heeft, maar daar lijkt hij zich van te willen distantiëren.
13 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - In Venezuela heeft een nieuwe aardbeving plaatsgevonden, ongeveer in hetzelfde gebied als waar de twee verwoestende aardbevingen van donderdag waren. De nieuwste beving had een kracht van 5.6, meldt het Europees-Mediterraans Seismologisch Centrum (EMSC).
14 uur geledenBELGRADO (ANP/RTR) - De Servische president Aleksandar Vučić heeft vervroegde verkiezingen aangekondigd. Daarmee lijkt hij toe te geven aan de belangrijkste eis van de demonstranten die al ruim anderhalf jaar protesteren tegen zijn regering.
15 uur geledenLA GUAIRA (ANP/RTR) - Het dodental in Venezuela na de twee verwoestende aardbevingen van donderdag is opgelopen tot 1430, maakte parlementsvoorzitter Jorge Rodriguez bekend. Er zijn volgens hem 3200 mensen gewond geraakt en 3100 mensen dakloos geworden.
16 uur geleden