Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VK: Rusland werkt aan effectiviteit luchtverdediging Moskou

VK: Rusland werkt aan effectiviteit luchtverdediging Moskou

LONDEN (ANP) - De Russische autoriteiten hebben de afgelopen weken geprobeerd de effectiviteit te verbeteren van de luchtverdediging rond Moskou. De hoofdstad moet zo beter worden verdedigd tegen de droneaanvallen die inmiddels "op de meeste dagen plaatsvinden", meldt het Britse ministerie van Defensie via berichtendienst X.

Sinds begin september circuleren beelden van SA-22-luchtafweersystemen op torens en andere verhogingen, zegt het ministerie. Rusland heeft in het verleden ook al eens verdedigingssystemen op de daken van overheidsgebouwen gezet. Het Britse ministerie ziet meerdere mogelijke reden voor dergelijke maatregelen: het is zo makkelijker om drones uit te schakelen en de bevolking wordt gerustgesteld doordat de luchtafweer zo heel zichtbaar is.

De oorlog in Oekraïne wordt door sommige experts de eerste echte 'droneoorlog' genoemd. De onbemande vliegtuigjes worden door beide strijdende partijen gebruikt. Drones hebben als voordeel voor de aanvaller dat ze relatief goedkoop zijn om te produceren. Ze kunnen daardoor langdurig worden ingezet. De verdediger moet vervolgens moeilijke keuzes maken over waar het zijn luchtverdediging wil neerzetten.

Meer uit Buitenland

Israël meldt aanval op Hamas-kopstuk in Gaza-Stad

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.

7 uur geleden
Doodstraf geëist tegen man die Israëliërs doodde in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".

8 uur geleden
Reuters: SpaceX op 12 juni naar technologiebeurs Nasdaq

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.

8 uur geleden
Jury bereikt ook in nieuw proces Weinstein geen overeenstemming

NEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.

9 uur geleden
Israël en Libanon verlengen staakt-het-vuren met 45 dagen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.

9 uur geleden
John Travolta op filmfestival Cannes verrast met ere-Palm

CANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.

10 uur geleden
Mogelijke uitdager Starmer mag meedoen aan parlementsverkiezing

MANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.

11 uur geleden