VK: Rusland werkt aan effectiviteit luchtverdediging Moskou
LONDEN (ANP) - De Russische autoriteiten hebben de afgelopen weken geprobeerd de effectiviteit te verbeteren van de luchtverdediging rond Moskou. De hoofdstad moet zo beter worden verdedigd tegen de droneaanvallen die inmiddels "op de meeste dagen plaatsvinden", meldt het Britse ministerie van Defensie via berichtendienst X.
Sinds begin september circuleren beelden van SA-22-luchtafweersystemen op torens en andere verhogingen, zegt het ministerie. Rusland heeft in het verleden ook al eens verdedigingssystemen op de daken van overheidsgebouwen gezet. Het Britse ministerie ziet meerdere mogelijke reden voor dergelijke maatregelen: het is zo makkelijker om drones uit te schakelen en de bevolking wordt gerustgesteld doordat de luchtafweer zo heel zichtbaar is.
De oorlog in Oekraïne wordt door sommige experts de eerste echte 'droneoorlog' genoemd. De onbemande vliegtuigjes worden door beide strijdende partijen gebruikt. Drones hebben als voordeel voor de aanvaller dat ze relatief goedkoop zijn om te produceren. Ze kunnen daardoor langdurig worden ingezet. De verdediger moet vervolgens moeilijke keuzes maken over waar het zijn luchtverdediging wil neerzetten.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stelt dat het maandag op de laatste dag van het staakt-het-vuren "niet stil was aan het front". Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het driedaagse bestand.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Iraanse reactie op een Amerikaans voorstel om de oorlog te beëindigen "stom" genoemd. Hij spreekt daarnaast over "een stuk afval" dat hij niet volledig heeft gelezen, omdat hij zijn "tijd niet wil verspillen".
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU wil een actievere rol gaan spelen in toekomstige vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne. De EU-ministers van Buitenlandse Zaken gaan eind deze maand bepalen waarover de EU met Rusland wil praten en "wat onze rode lijnen zijn", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag na afloop van de vergadering met de ministers in Brussel.
2 uur geledenOVIEDO (ANP/DPA) - Een Duits koppel is in Spanje veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar en tien maanden, omdat ze hun kinderen jarenlang hadden opgesloten in een ernstig vervuild huis. De drie kinderen werden vorig jaar april bevrijd uit de woning in Noord-Spanje, die door een agent werd omschreven als een "horrorhuis".
3 uur geledenTENERIFE (ANP) - Maandag vertrekken er toch twee evacuatievluchten vanaf Tenerife naar Eindhoven, meldt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op het Spaanse eiland. Eerder leek er maar één vliegtuig met opvarenden van het cruiseschip Hondius te gaan. Op het Nederlandse schip brak de Andesvariant van het hantavirus uit.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar wijst EU-sancties tegen gewelddadige kolonisten op de Westoever resoluut af. De sancties werden maandag goedgekeurd door de ministers van Buitenlandse Zaken van de lidstaten.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De man die vorige maand langs de beveiliging van het Amerikaanse Correspondents' Dinner rende en schoten loste, heeft voor de rechter ontkend schuldig te zijn aan alle aanklachten. De 31-jarige Cole Allen is onder meer aangeklaagd voor een moordpoging op president Donald Trump.
5 uur geleden