Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VK: Rusland werkt aan effectiviteit luchtverdediging Moskou

VK: Rusland werkt aan effectiviteit luchtverdediging Moskou

LONDEN (ANP) - De Russische autoriteiten hebben de afgelopen weken geprobeerd de effectiviteit te verbeteren van de luchtverdediging rond Moskou. De hoofdstad moet zo beter worden verdedigd tegen de droneaanvallen die inmiddels "op de meeste dagen plaatsvinden", meldt het Britse ministerie van Defensie via berichtendienst X.

Sinds begin september circuleren beelden van SA-22-luchtafweersystemen op torens en andere verhogingen, zegt het ministerie. Rusland heeft in het verleden ook al eens verdedigingssystemen op de daken van overheidsgebouwen gezet. Het Britse ministerie ziet meerdere mogelijke reden voor dergelijke maatregelen: het is zo makkelijker om drones uit te schakelen en de bevolking wordt gerustgesteld doordat de luchtafweer zo heel zichtbaar is.

De oorlog in Oekraïne wordt door sommige experts de eerste echte 'droneoorlog' genoemd. De onbemande vliegtuigjes worden door beide strijdende partijen gebruikt. Drones hebben als voordeel voor de aanvaller dat ze relatief goedkoop zijn om te produceren. Ze kunnen daardoor langdurig worden ingezet. De verdediger moet vervolgens moeilijke keuzes maken over waar het zijn luchtverdediging wil neerzetten.

Meer uit Buitenland

Franse premier wil begroting doordrukken zonder stemming

PARIJS (ANP) - Frankrijk wil zijn staatsbegroting voor 2026 doordrukken buiten het parlement om. Dat melden Franse media, waaronder Le Parisien. Officieel is de stap nog niet bekendgemaakt, maar volgens regeringsbronnen van dat medium zou premier Sébastien Lecornu zijn keuze al enkele dagen geleden hebben gemaakt.

19 minuten geleden
VN-mensenrechtenchef ziet toename aantal executies Iran

GENÈVE (ANP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk heeft afgelopen jaar een "verontrustende toename" gezien in het wereldwijde aantal executies. Dat komt met name door de situatie in Iran, waar volgens zijn kantoor in 2025 zeker 1500 doodstraffen zijn uitgevoerd. Een jaar eerder waren dat er nog 901.

39 minuten geleden
Ministers: bezweren Groenlandcrisis cruciaal moment voor Europa

BRUSSEL (ANP) - De Duitse en Franse ministers van Financiën, Lars Klingbeil en Roland Lescure, hebben maandag in Brussel zij aan zij benadrukt dat het bezweren van de Groenlandcrisis een cruciaal moment is voor Europa. "Dit is een heel Europees moment en we moeten samenwerken als het gaat om beslissingen in Europa", zei Klingbeil. "We hebben nog nooit meegemaakt dat een bondgenoot, een vriend van 250 jaar, overweegt om tarieven in te voeren", vulde Lescure aan.

1 uur geleden
Sánchez kondigt drie dagen nationale rouw af na treinbotsing

MADRID (ANP/AFP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft drie dagen van nationale rouw afgekondigd na een botsing tussen twee hogesnelheidstreinen. Daarbij kwamen minstens 39 mensen om het leven. De oorzaak is nog niet bekend. Sánchez heeft een grondig onderzoek aangekondigd.

1 uur geleden
Twee baby's dood na incident op kinderdagverblijf in Jeruzalem

JERUZALEM (ANP/AFP) - Twee baby's zijn omgekomen nadat artsen 55 kinderen moesten evacueren uit een kinderdagverblijf in Jeruzalem. Het is onduidelijk wat er precies is gebeurd. De krant Times of Israel schrijft dat het incident mogelijk te maken heeft met het verwarmingssysteem op de locatie.

1 uur geleden
Zoon Noorse kroonprinses bekent schuld aan nieuwe aanklachten

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby, de zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit, is aangeklaagd voor meerdere nieuwe strafbare feiten. Het gaat onder meer om het vervoeren van meerdere kilo's marihuana, verschillende verkeersovertredingen en het schenden van een contactverbod. Høiby heeft schuld bekend voor alle aanklachten, meldt het Noorse persbureau NTB.

1 uur geleden
Premier Groenland: standpunt onveranderd na heffingsdreiging

NUUK (ANP) - De Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen is niet van plan van koers te veranderen nu de Amerikaanse president Donald Trump dreigt met extra importheffingen. Dat schrijft hij op Facebook.

2 uur geleden