Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VK: Rusland werkt aan effectiviteit luchtverdediging Moskou

VK: Rusland werkt aan effectiviteit luchtverdediging Moskou

LONDEN (ANP) - De Russische autoriteiten hebben de afgelopen weken geprobeerd de effectiviteit te verbeteren van de luchtverdediging rond Moskou. De hoofdstad moet zo beter worden verdedigd tegen de droneaanvallen die inmiddels "op de meeste dagen plaatsvinden", meldt het Britse ministerie van Defensie via berichtendienst X.

Sinds begin september circuleren beelden van SA-22-luchtafweersystemen op torens en andere verhogingen, zegt het ministerie. Rusland heeft in het verleden ook al eens verdedigingssystemen op de daken van overheidsgebouwen gezet. Het Britse ministerie ziet meerdere mogelijke reden voor dergelijke maatregelen: het is zo makkelijker om drones uit te schakelen en de bevolking wordt gerustgesteld doordat de luchtafweer zo heel zichtbaar is.

De oorlog in Oekraïne wordt door sommige experts de eerste echte 'droneoorlog' genoemd. De onbemande vliegtuigjes worden door beide strijdende partijen gebruikt. Drones hebben als voordeel voor de aanvaller dat ze relatief goedkoop zijn om te produceren. Ze kunnen daardoor langdurig worden ingezet. De verdediger moet vervolgens moeilijke keuzes maken over waar het zijn luchtverdediging wil neerzetten.

Meer uit Buitenland

Waarschuwing voor tsunami in Japan na zware aardbeving

HASHIKAMI (ANP/AFP) - In het noorden van Japan is een tsunamiwaarschuwing uitgegeven na een zware aardbeving. Die had volgens de eerste berichten een kracht van 7.4. Er worden golven verwacht tot drie meter hoog, meldt de Japanse omroep NHK.

30 minuten geleden
Bultrug Timmy weet op eigen kracht los te komen voor Duitse kust

WISMAR (ANP/DPA) - Bultrug Timmy is op eigen kracht losgekomen voor de Duitse kust. Het dier was de afgelopen weken meermaals gestrand en autoriteiten hadden hun reddingspogingen gestaakt. Zondag werd er nog een particuliere reddingsactie opgestart, maar door het stijgende water wist Timmy maandag toch op eigen kracht los te komen. Volgens het Duitse Bild blijven reddingsdiensten paraat om hem via de Noordzee naar de Atlantische Oceaan te begeleiden.

2 uur geleden
China oefent in westen Stille Oceaan in reactie op Japan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.

4 uur geleden
Doden bij beschieting vermeende drugsboot in Caribisch gebied

WASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.

6 uur geleden
Iran dreigt met vergelding na Amerikaanse aanval op Iraans schip

TEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.

9 uur geleden
Staatsmedia: Iran gaat niet naar onderhandelingen in Pakistan

TEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.

10 uur geleden
Pro-Russische Radev claimt verkiezingsoverwinning in Bulgarije

SOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.

11 uur geleden