Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VK: Rusland versterkt frontlinies in Oekraïne met huurlingen

VK: Rusland versterkt frontlinies in Oekraïne met huurlingen

LONDEN (ANP) - Rusland versterkt zijn troepen aan de frontlinies met huurlingen van het Russische bedrijf Wagner, meldt het Britse ministerie van Defensie in de dagelijkse inlichtingenupdate. De huurlingen zouden ook worden ingezet vanwege personeelstekorten en slachtoffers aan Russische zijde.

De Britten melden verder dat het vrijwel zeker is dat de huurlingen een belangrijke rol hebben gespeeld in recente gevechten, waaronder de verovering van Popasna en Lisitsjansk. Hierbij zijn veel huurlingen om het leven gekomen. Om hoeveel personen het gaat, is niet duidelijk. Ook is niet bekend hoeveel huurlingen in Oekraïne actief zijn.

Wagner heeft volgens de inlichtingen de eisen voor nieuwe huurlingen verlaagd, waardoor ze nu ook mensen aannemen die zijn veroordeeld of eerst op een zwarte lijst stonden. Nieuwe rekruten worden "zeer beperkt" getraind. Het Verenigd Koninkrijk denkt dat de nieuwe standaard gevolgen gaat hebben voor toekomstige operaties en de waarde van de steun aan het Russische leger.

Meer uit Buitenland

Labour blokkeert terugkeer mogelijke rivaal Starmer in parlement

LONDEN (ANP) - De burgemeester van Manchester, Andy Burnham, mag van zijn Labourpartij niet terugkeren in het parlement, schrijven Britse media als The Guardian en BBC. Dat besluit lijkt op een politieke zet van premier Keir Starmer en zijn medestanders om een potentiële rivaal voor het partijleiderschap buiten de deur te houden.

31 minuten geleden
VN: risico op massaal geweld tegen burgers in Zuid-Soedan

JUBA (ANP/AFP) - De VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR uit haar "grote bezorgdheid" over opgelaaide gevechten in Zuid-Soedan. De situatie vergroot het "risico op massaal geweld tegen burgers", waarschuwen experts.

33 minuten geleden
Moskou wil niet met EU-buitenlandchef Kallas praten over Oekraïne

MOSKOU (ANP/DPA/RTR) - Moskou sluit uit dat het ooit met EU-buitenlandchef Kaja Kallas zal spreken over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov noemde haar en de EU-leiders op de Russische staatstelevisie "incompetent".

50 minuten geleden
Meer dan 500.000 mensen zonder stroom tijdens winterstorm VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - Meer dan 500.000 mensen in de Verenigde Staten zitten zonder stroom vanwege de enorme winterstorm die over een groot deel van het land trekt. Meteorologen voorspelden vanaf zondag in het oosten sneeuw, ijzel en gevaarlijk lage temperaturen.

1 uur geleden
Grote drukte in dierentuin Japan voor afscheid panda's

TOKIO (ANP/AFP/RTR) - Duizenden pandafans hebben zich zondag verzameld bij de Ueno-dierentuin in Tokio om afscheid te nemen van de twee reuzenpanda's die dinsdag terug naar China worden gestuurd. Het vertrek van de 4-jarige tweeling Xiao Xiao en Lei Lei betekent dat Japan voor het eerst sinds 1972 geen panda's meer heeft.

2 uur geleden
Time: mogelijk 30.000 doden in twee dagen tijd bij protesten Iran

TEHERAN (ANP) - Mogelijk zijn eerder deze maand 30.000 mensen in slechts twee dagen gedood bij de protesten in Iran. Dat schrijft het Amerikaanse Time Magazine op basis van twee topambtenaren van het Iraanse gezondheidsministerie.

2 uur geleden
Tientallen arrestaties na protesten bij gevangenis in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse politie heeft 86 mensen gearresteerd nadat demonstranten het terrein van een Londense gevangenis betraden. De groep protesteerde om een activist van Palestine Action te steunen die in de gevangenis in hongerstaking is gegaan. Volgens de politie blokkeerden ze de ingang voor gevangenispersoneel en bedreigden ze de politie.

3 uur geleden