Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VK: Rusland blijft Loehansk en Donetsk bombarderen

VK: Rusland blijft Loehansk en Donetsk bombarderen

KIEV (ANP) - Het Russische leger blijft de regio's Loehansk en Donetsk bombarderen, meldt het Britse ministerie van Defensie op basis van eigen inlichtingen. Voor de bombardementen worden steeds vaker niet bestuurbare bommen gebruikt, waardoor de kans op burgerslachtoffers toeneemt, aldus de Britten.

Rusland heeft zich teruggetrokken uit delen van Oekraïne, waaronder rond Kiev, om zich te focussen op het volledig veroveren van de regio Donbas. Loehansk en Donetsk vormen samen die regio en zijn al deels in handen van Rusland en pro-Russische separatisten.

Volgens de Britse inlichtingendiensten hebben Oekraïense soldaten meerdere Russische aanvallen afgeslagen in het gebied. Daarbij zijn tanks, andere voertuigen en artillerie vernietigd.

De Britten waarschuwen maandag ook voor een Russische aanval met fosforgranaten, die een uiterst brandbare stof bevatten die temperaturen kan veroorzaken tot 800 graden Celsius. "Aangezien ze in Donetsk al zijn gebruikt, is de kans aanwezig dat ze ook in Marioepol worden ingezet door de Russen."

Meer uit Buitenland

Groot protest in Brussel tegen regime Iran

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Iraniërs uit heel Europa hebben in Brussel massaal gedemonstreerd tegen het regime in Iran. De organisatoren gingen uit van tienduizenden deelnemers, de politie hield het op ongeveer tienduizend. Demonstranten zijn toegesproken door prominenten als de voormalige Amerikaanse vicepresident Mike Pence, de Belgische oud-premier Guy Verhofstadt en John Bercow, voormalig voorzitter van het Britse Lagerhuis.

3 uur geleden
Minister Zuid-Korea mogelijk naar VS om honderden arrestaties

SEOUL (ANP/RTR) - Zuid-Korea stuurt mogelijk zijn minister van Buitenlandse Zaken naar de Verenigde Staten na de arrestatie van honderden burgers van zijn land tijdens een Amerikaanse inval in een fabriek van Hyundai.

5 uur geleden
President Zuid-Korea mogelijk naar VS om honderden arrestaties

SEOUL (ANP/RTR) - Zuid-Korea stuurt mogelijk zijn minister van Buitenlandse Zaken naar de Verenigde Staten na de arrestatie van honderden burgers van zijn land tijdens een Amerikaanse inval in een fabriek van Hyundai, vrijdag.

6 uur geleden
Geheimzinnige sociale mediabeweging wil Frankrijk blokkeren

PARIJS (ANP) - De Franse autoriteiten, vakbonden en media zien met spanning uit naar 10 september, de dag dat een vrijwel anonieme en niet centraal geleide beweging in sociale media dreigt het land plat te leggen. "We blokkeren alles" is de slogan, gericht tegen het beleid van president Emmanuel Macron en tegen de bezuinigingen van zijn huidige premier François Bayrou.

6 uur geleden
Belgische minister komt met veiligheidsplan voor steden

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische minister van Binnenlandse Zaken Bernard Quintin wil drugscriminaliteit in grote steden met onder meer militairen bestrijden. Hij noemt zijn voorstellen het grootstedenplan. Hij heeft naar eigen zeggen al afspraken gemaakt met zijn collega van Defensie Theo Francken. Quintin maakt zich zorgen over de drugscriminaliteit die gepaard gaat met veel schietpartijen.

11 uur geleden
Israëlisch leger draagt bevolking Gaza-Stad op te vertrekken

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft de resterende bewoners van Gaza-Stad opgedragen te vertrekken. Volgens een legerwoordvoerder moeten ze naar het district Al-Mawasi bij Khan Younis, circa 27 kilometer zuidwestelijker. Er zijn daar volgens de woordvoerder al duizenden mensen naartoe gegaan.

12 uur geleden
Half miljoen voor gouden tip voortvluchtige schutter Australië

POREPUNKAH (ANP/AFP) - De politie van de Australische deelstaat Victoria heeft 1 miljoen Australische dollar (ruim een half miljoen euro) uitgeloofd voor de gouden tip in de zoektocht naar een voortvluchtige Australiër. Hij wordt verdacht van het doden van twee politiemensen en het verwonden van een derde agent.

14 uur geleden