
VK: Rusland bereidt referenda voor in bezette gebieden Oekraïne
LONDEN (ANP) - Rusland oefent druk uit op de machthebbers in de door het Russische leger bezette gebieden in Oekraïne om later dit jaar referenda te organiseren over een aansluiting bij Rusland. In haar dagelijkse inlichtingenupdate meldt het Britse ministerie van Defensie zaterdag dat lokale autoriteiten proberen persoonsgegevens van inwoners te verzamelen om zo een kiesregister op te bouwen.
Het Kremlin heeft in de bezette gebieden pro-Russische interimbestuurders aangesteld, die samen met het Russische leger de macht uitoefenen. In Melitopol, een stad in de zuidelijke regio Zaporizja, maakten de pro-Russische autoriteiten al in juni bekend een referendum over toetreding tot Rusland voor te bereiden. Ook in de bezette regio Cherson zouden plannen voor referenda bestaan. In 2014 annexeerde Rusland het Oekraïense schiereiland de Krim, nadat het daar een referendum had georganiseerd over aansluiting.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/RTR) - China heeft bij Japan geprotesteerd na een Japanse oproep aan andere landen om niet naar een Chinese militaire parade te gaan. De Volksrepubliek China houdt de parade op 3 september om stil te staan bij het einde van de Tweede Wereldoorlog, tachtig jaar geleden.
7 minuten geledenPOREPUNKAH (ANP) - De Australische politie heeft bevestigd dat twee agenten zijn doodgeschoten en een derde gewond is geraakt. Er is een "aanzienlijke zoekoperatie" bezig om de schutter te vinden, aldus de politie van de deelstaat Victoria. Het gebeurde in landelijk gebied buiten Porepunkah, tussen Melbourne en Canberra.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Demonstranten voeren in Israël actie voor de vrijlating van de gijzelaars in de Gazastrook en een einde aan de oorlog. De betogingen vinden plaats op de dag van een nieuw overleg van het veiligheidskabinet.
1 uur geledenCANBERRA (ANP/AFP/RTR) - Australië stelt dat Iran achter zeker twee antisemitische aanvallen in het land zit. Australië zet de Iraanse ambassadeur uit vanwege de beschuldigingen, aldus de Australische premier Anthony Albanese. Het is voor het eerst sinds de Tweede Wereldoorlog dat Australië een ambassadeur uitzet, zegt de Australische minister van Buitenlandse Zaken Penny Wong.
4 uur geledenSTARBASE (ANP) - Voor de tweede keer in twee dagen is de lancering van Starship door SpaceX uitgesteld. De lancering die omstreeks 02.00 uur (Nederlandse tijd) in de nacht van maandag op dinsdag had moeten plaatsvinden, ging niet door vanwege slecht weer. Een nacht eerder annuleerde SpaceX de lancering op het laatste moment vanwege technische problemen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensenrechtenorganisatie Amnesty International zegt dat Israëlische troepen in Libanon op grote schaal panden en andere eigendommen van burgers, moskeeën en boeren opzettelijk hebben verwoest zonder dat daar een directe militaire aanleiding voor was. Volgens een onderzoek van Amnesty zelf zijn tijdens de Israëlische invasie van Zuid-Libanon in de periode van 1 oktober 2024 tot 26 januari 2025 zeker 10.000 panden verwoest of beschadigd.
8 uur geledenTRIPOLI (ANP) - Het reddingsschip Ocean Viking van SOS Méditerranée is zondag op de Middellandse Zee beschoten door de Libische kustwacht. Dat gebeurde in internationale wateren op ruim 70 kilometer van de kust van Libië, meldt de ngo maandag in een persbericht. Geen van de opvarenden raakte gewond, het schip liep wel schade op.
8 uur geleden