Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VK regelt evacuatievluchten om Britten uit Israël te halen

VK regelt evacuatievluchten om Britten uit Israël te halen

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk gaat met verkeersvliegtuigen Britse burgers ophalen uit Israël. Deze donderdag vertrekt het eerste vliegtuig van de luchthaven Ben Gurion bij Tel Aviv, met aan boord vooral "kwetsbare" mensen. Er zijn extra ambtenaren naar Israël gestuurd om de mensen ter plekke bij te kunnen staan.

De Britse overheid roept mensen op om pas naar het vliegveld te komen als ze worden opgeroepen. Uiteindelijk mogen alle Britse staatsburgers en hun naasten voor 300 pond (347 euro) een ticket kopen. Ook de naasten van Britse diplomaten kunnen met een evacuatievlucht mee "aangezien we het aan onze staf verplicht zijn om voor ze te zorgen".

Hoeveel vliegtuigen zullen vertrekken en hoe lang de evacuaties mogelijk blijven, durft de Britse regering niet te zeggen. "Hoewel het onze bedoeling is om deze vluchten uit te voeren, gaan veiligheidsoverwegingen altijd voor."

Volgens overheidsschattingen waren er aan het begin van de oorlog zo'n 50.000 tot 60.000 Britten in Israël en Gaza.

Meer uit Buitenland

Politie nog steeds aanwezig in Frankfurt na rellen

FRANKFURT (ANP) - De Duitse politie is nog steeds aanwezig in Frankfurt, waar zaterdagavond laat rellen uitbraken. De situatie in het centrum kalmeerde volgens Bild pas rond 03.00 uur. Een woordvoerder van de politie meldt dat de schade aanzienlijk is, maar nog niet in kaart kan worden gebracht.

18 minuten geleden
President Bolivia kondigt noodtoestand af om 'el Súper Niño'

LA PAZ (ANP/AFP) - De Boliviaanse president Rodrigo Paz heeft zaterdag de noodtoestand afgekondigd om het hoofd te kunnen bieden aan de droogtes en overstromingen als gevolg van "el Súper Niño". De maatregel maakt het mogelijk om meer economische middelen en hulpdiensten in te zetten in de kritieke gebieden.

5 uur geleden
Trump: nog één of twee doelen in Iran aanpakken

MAR-A-LAGO (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat de Verenigde Staten nog één of twee doelen in Iran moeten "aanpakken", met name de berg Kolang, waarvan wordt vermoed dat daar een nucleair complex is gevestigd. Dat zei hij in gesprek met journalisten in zijn resort Mar-a-Lago.

5 uur geleden
Rechter wijst Trumps aanklacht tegen WSJ wegens smaad af

MIAMI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Een Amerikaanse federale rechter heeft zaterdag een aanklacht wegens smaad van de Amerikaanse president Donald Trump tegen The Wall Street Journal afgewezen. De aanklacht had betrekking op een artikel waarin hem een brief in de vorm van een naakte vrouw werd toegeschreven die hij in 2003 aan zedendelinquent Jeffrey Epstein zou hebben geschreven.

5 uur geleden
Trump: Bolsonaro kan zolang blijven als hij wil

PALM BEACH (ANP/RTR) - De naar de Verenigde Staten gevluchte Flávio Bolsonaro kan zolang blijven als hij wil. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag gezegd.

5 uur geleden
Minstens 139 arrestaties bij protest Palestine Action in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - In Londen zijn zaterdag minstens 139 mensen gearresteerd omdat ze deelnamen aan een bijeenkomst ter ondersteuning van de organisatie Palestine Action. Deze pro-Palestijnse beweging is sinds juli 2025 in het Verenigd Koninkrijk verboden en wordt aangemerkt als terroristisch.

9 uur geleden
Relschoppers plunderen winkels in Frankfurt na jongerenprotest

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft zaterdagavond een belangrijke winkelstraat in het centrum van Frankfurt afgezet na plunderingen. Relschoppers hadden etalages ingeslagen, winkels leeggeroofd en agenten aangevallen.

11 uur geleden