Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VK: minder dan 200 vrachtwagens nog vast bij Franse grens

VK: minder dan 200 vrachtwagens nog vast bij Franse grens

LONDEN (ANP/DPA) - Het aantal vrachtwagens dat vaststaat bij het Kanaal als gevolg van de tijdelijke sluiting van de Franse grenzen voor Brits verkeer is gedaald tot onder de tweehonderd. Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk kwamen onlangs tot een overeenkomst om het verkeer weer op gang te krijgen na de blokkade vanwege de nieuwe gemuteerde variant van het coronavirus die in het Verenigd Koninkrijk de kop op stak. Die variant van het longvirus is veel besmettelijker.

De opstopping is er nog ondanks dat de Britse autoriteiten honderden mensen en duizenden coronatests naar de grens stuurden om ervoor te zorgen dat vrachtwagenchauffeurs de oversteek naar Frankrijk weer konden maken. Ruwweg 180 vrachtwagens staan nog te wachten op de weg voor de Eurotunnel. Een stuk of vijftien staan nog bij een vliegveld ten noorden van Dover, waar chauffeurs een coronatest kunnen ondergaan voordat ze verder rijden naar Dover.

Vrachtwagenchauffeurs moeten een negatief testresultaat overleggen voordat zij Frankrijk binnen mogen. De autoriteiten zeggen dat er sinds zaterdag zo'n 15.000 testen zijn afgenomen, waarvan er 36 positief bleken te zijn.

Meer uit Buitenland

Tientallen gewonde agenten bij ongeregeldheden in Bologna

BOLOGNA (ANP) - Bij de ongeregeldheden in Bologna zijn in de nacht van maandag op dinsdag tientallen agenten gewond geraakt, melden politievakbonden aan Italiaanse media. Demonstranten raakten slaags met de politie na ophef over de dood van een Marokkaanse man die zondag werd gearresteerd door de politie. De video waarin agenten Abderrahim Fakir op de grond dwongen en hij om hulp riep, ging viral op sociale media en zorgde voor veel woede in Bologna.

17 minuten geleden
Deutsche Bahn wil alcoholverbod op alle Duitse stations

BERLIJN (ANP/DPA) - Het Duitse spoorbedrijf Deutsche Bahn wil het drinken van alcohol op stations verbieden. Op enkele grote stations is er al zo'n verbod, maar vanaf 15 oktober moet het gaan gelden op alle circa 5400 stations.

23 minuten geleden
Axios: bemiddelaars Midden-Oosten willen tiendaags bestand

WASHINGTON (ANP) - Pakistan, Qatar, Egypte en "andere regionale bemiddelaars" proberen een nieuw staakt-het-vuren van tien dagen te bewerkstelligen tussen Iran en de Verenigde Staten, meldt nieuwssite Axios op basis van anonieme bronnen. Een van de bronnen spreekt van een "afkoelingsperiode". Tijdens die periode zouden de landen verder moeten praten over een permanent akkoord.

1 uur geleden
Gezin in Gaza gedood bij Israëlische luchtaanval

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische luchtaanval op Gaza-Stad zijn dinsdag zes mensen gedood, melden de Palestijnse gezondheidsautoriteiten. Het gaat om een vader, moeder en hun vier kinderen.

1 uur geleden
Broers Tate noemen uitleveringsverzoek VK 'politiek gemotiveerd'

MIAMI (ANP/AFP) - De broers Andrew en Tristan Tate noemen het Britse verzoek om hun uitlevering "politiek gemotiveerd". Dat zei hun advocaat Joseph McBride tijdens een zitting in Miami, waar de broers zich verzetten tegen hun uitlevering aan het Verenigd Koninkrijk.

2 uur geleden
DRC: bijna duizend doden door ebola-uitbraak

KINSHASA (ANP) - Het aantal bevestigde ebola-gevallen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is gestegen tot 2423, waarvan 967 met dodelijke afloop. Dat heeft de Congolese regering maandag bekendgemaakt.

9 uur geleden
Burnham belt op eerste dag als Britse premier met Trump

LONDEN (ANP) - Andy Burnham heeft op zijn eerste dag als Britse premier gebeld met de Amerikaanse president Donald Trump. Hij vertelde dat het Verenigd Koninkrijk zich zal blijven inzetten voor defensie en veiligheid en dat Londen wil bijdragen aan de veilige heropening van de Straat van Hormuz, aldus een verklaring van Burnhams kantoor.

11 uur geleden