VK meldt eerste sterfgeval na besmetting Omikron-variant
LONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft voor het eerst gemeld dat een patiënt is overleden die besmet was met de Omikron-variant van het coronavirus, meldt Sky News. Het lijkt erop dat de Britse regering de eerste in de wereld is die een sterfgeval rapporteert. In het land liggen nu circa tien patiënten met Omikron in het ziekenhuis.
"Ik denk dat we het idee dat dit een mildere versie van het coronavirus is, aan de kant moeten zetten", aldus premier Boris Johnson volgens Sky News. De premier wijst op de snelheid waarmee de Omikron-variant zich in het Verenigd Koninkrijk verspreidt. Vooral in Engeland zijn veel gevallen vastgesteld. Het zijn er nu in totaal 3137.
Johnson wijst op het belang van de boostercampagne. Sinds zijn oproep zondagavond aan alle volwassenen om de extra prik te laten zetten, zijn bij meerdere vaccinatiecentra in Engeland lange rijen ontstaan. Er is ook een run op afspraken voor vaccinatie. De boekingssite is overbelast en mensen worden vanwege de drukte in de wachtrij geplaatst of geadviseerd om het later nog eens te proberen. Ook lukt het mensen vanwege de grote vraag niet meer om via de overheidssite gratis coronasneltests te bestellen. Johnson heeft gezegd dat er nog genoeg op voorraad zijn.
Versneld boosterprogramma
Het Britse boosterprogramma wordt versneld vanwege de opkomst van de virusvariant. "Het is nu duidelijk dat twee doses van het vaccin simpelweg niet genoeg zijn om het benodigde beschermingsniveau te hebben", zei Johnson zondag. "Maar het goede nieuws is dat onze wetenschappers erop vertrouwen dat we dat beschermingsniveau met een boosterprik weer kunnen oprekken."
De boostervaccinatiecampagne begon halverwege september en verloopt voorspoedig. Van alle volledig gevaccineerden, ruim 81 procent van de bevolking, heeft al bijna de helft de aanvullende prik gehad.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - In 2025 zijn 129 journalisten en mensen die in de media werken omgekomen tijdens hun werk. Dat meldt het Committee to Protect Journalists (CPJ). Volgens deze Amerikaanse non-profit zijn de sterfgevallen voor tweederde toe te schrijven aan Israël.
27 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over Iran "grote leugens" genoemd. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat Trumps claim dat Iran raketten maakt om de VS te kunnen treffen niet waar is.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Chinese premier Li Qiang en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz hebben gezegd dat ze hun economische samenwerking willen uitbreiden. Merz zei aan het begin van zijn bezoek aan China dat Duitsland "grote waarde hecht aan het handhaven en uitbreiden van de intensieve economische relaties".
1 uur geledenWILLIAMSBURG (ANP) - Volgens de Democratische Abigail Spanberger zat de State of the Union van president Donald Trump dinsdagavond vol met leugens. De gouverneur van Virginia benadrukte in de reactie namens haar partij dat de president het leven van de Amerikaanse burger niet beter maakt en hamerde daarbij vooral op de koopkracht.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de langste State of the Union in de geschiedenis van de Verenigde Staten uitgesproken. Zijn toespraak duurde zo'n 1 uur en 47 minuten, 18 minuten langer dan het vorige record van Bill Clinton uit 2000.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn State of the Union gezegd dat het goed gaat met de economie. Volgens hem is zijn economische beleid een groot succes, ondanks onvrede onder Amerikanen over de stijgende prijzen van levensonderhoud.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Democraat Al Green is opnieuw uit de zaal gehaald tijdens een toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump. Green hield tijdens Trumps State of the Union een bord omhoog waarmee hij vermoedelijk protesteerde tegen de racistische video die op Trumps social media was verschenen over de Obama's.
6 uur geleden