VK laat ruim 1700 gevangenen vrij vanwege cellentekort
LONDEN (ANP) - In Engeland en Wales worden dinsdag meer dan 1700 mensen vrijgelaten uit de gevangenis, meldt de BBC. De regering heeft besloten ze vervroegd te laten gaan om het cellentekort in de overvolle gevangenissen tegen te gaan.
De gevangenen komen vrij nadat ze 40 procent van hun straf hebben uitgezeten. Normaal gesproken hebben gevangenen die kans pas op de helft van hun straf. Dat geldt niet voor mensen die ernstige misdaden hebben gepleegd, zoals zedendelicten, terrorisme of zwaar geweld. Die misdadigers komen ook niet in aanmerking voor de nieuwe regeling.
De Britse gevangenissen zitten al tijden vol. Volgens Sky News is sinds januari 2023 99 procent van de cellen vol. Afgelopen week zaten 88.521 mensen vast in Engeland en Wales, een record sinds de autoriteiten in 2011 begonnen met het publiceren van die getallen.
Premier Keir Starmer heeft tegen Britse media gezegd dat hij geschrokken is van de slechte staat van de Britse gevangenissen. Het plan om mensen vervroegd vrij te laten werd al opgezet onder de vorige Conservatieve regering. Toen Labour in juli de verkiezingen won, kondigde de nieuwe regering snel aan om het plan door te zetten.
Meer uit Buitenland
BAGDAD (ANP/AFP) - Ruim 4500 vermeende jihadisten zijn de afgelopen tijd van Syrië overgebracht naar Irak. Dat gebeurde in het kader van de Amerikaanse operatie om gevangenen te verplaatsen, meldt een Iraakse functionaris aan persbureau AFP.
6 minuten geledenSOFIA (ANP/RTR) - Afgelopen week zijn zes doden aangetroffen in bergen ten noorden van de Bulgaarse hoofdstad Sofia. Het onderzoek heeft nog niet duidelijk kunnen maken wat er precies gebeurd is en rond de macabere vondsten doen inmiddels veel verhalen de ronde.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran waarschuwt voor "destructieve" invloed op de onderhandelingen met de Verenigde Staten over het Iraanse nucleaire programma, meldt woordvoerder Esmaeil Baqaei. De VS moeten "onafhankelijk van buitenlandse druk" handelen, is de boodschap. "Met name van Israëlische druk, die de belangen van de regio en zelfs van de VS negeert."
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Er is nog geen datum gekozen voor de volgende ronde van het vredesoverleg tussen Rusland en Oekraïne. Dat meldde het Kremlin, dat daarbij aangaf dat nieuwe onderhandelingen waarschijnlijk spoedig plaatsvinden.
1 uur geledenJAKARTA (ANP) - Indonesië bereidt zich voor op de inzet van duizenden militairen in Gaza ter ondersteuning van het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump. Het gaat volgens de Indonesische legerchef Maruli Simanjuntak waarschijnlijk om tussen de 5000 en 8000 militairen. "Maar er wordt nog steeds onderhandeld, het is nog niet zeker." The Financial Times meldt dat dit het eerste land is dat publiekelijk soldaten toezegt voor de missie.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse dreigementen over de handel en de intimidatie vanuit Washington zijn niet voorbij, volgens de Franse president Emmanuel Macron. Hij waarschuwt in interviews in Europese kranten dat Europa lang uitgestelde economische hervormingen moet doorvoeren en de kracht van de EU wereldwijd moet verstevigen. "Het Groenlandmoment" is volgens Macron een wake-upcall geweest om tot actie over te gaan.
3 uur geledenHONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder in Hongkong heeft de veroordeling verdedigd van mediamagnaat Jimmy Lai. Leider John Lee noemde het bewijs tegen Lai volgens de krant South China Morning Post overweldigend. "En hij verdient zeker zijn straf na al het kwaad dat hij heeft aangericht." Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken verweet Lai achter anti-Chinese activiteiten te zitten.
4 uur geleden