VK laat ruim 1700 gevangenen vrij vanwege cellentekort
LONDEN (ANP) - In Engeland en Wales worden dinsdag meer dan 1700 mensen vrijgelaten uit de gevangenis, meldt de BBC. De regering heeft besloten ze vervroegd te laten gaan om het cellentekort in de overvolle gevangenissen tegen te gaan.
De gevangenen komen vrij nadat ze 40 procent van hun straf hebben uitgezeten. Normaal gesproken hebben gevangenen die kans pas op de helft van hun straf. Dat geldt niet voor mensen die ernstige misdaden hebben gepleegd, zoals zedendelicten, terrorisme of zwaar geweld. Die misdadigers komen ook niet in aanmerking voor de nieuwe regeling.
De Britse gevangenissen zitten al tijden vol. Volgens Sky News is sinds januari 2023 99 procent van de cellen vol. Afgelopen week zaten 88.521 mensen vast in Engeland en Wales, een record sinds de autoriteiten in 2011 begonnen met het publiceren van die getallen.
Premier Keir Starmer heeft tegen Britse media gezegd dat hij geschrokken is van de slechte staat van de Britse gevangenissen. Het plan om mensen vervroegd vrij te laten werd al opgezet onder de vorige Conservatieve regering. Toen Labour in juli de verkiezingen won, kondigde de nieuwe regering snel aan om het plan door te zetten.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Iran heeft nogmaals gewaarschuwd dat het Israël kan aanvallen als de situatie in de regio escaleert. "Als de vijand een fout maakt, zal dat zonder twijfel zijn eigen veiligheid, de veiligheid van de regio en de veiligheid van het zionistische regime in gevaar brengen", verklaarde legerleider Amir Hatami volgens staatsmedia.
17 minuten geledenRAFAH (ANP/AFP) - Bij nieuwe Israëlische luchtaanvallen op de stad Gaza en Khan Younis zijn volgens plaatselijke gezondheidsautoriteiten zaterdag zeker 25 doden gevallen, onder wie zeker zes kinderen, aldus de nieuwszender Al-Jazeera. Mahmoud Basal, een woordvoerder van de Palestijnse burgerbescherming in de stad Gaza, meent dat de meeste slachtoffers van de bombardementen kinderen zijn. Hij zei dat onder meer een politiebureau in Gaza-Stad is gebombardeerd en raketten enorme schade en brand hebben veroorzaakt. Er zouden in Gaza voor zover bekend achttien doden zijn gevallen.
19 minuten geledenKYIV (ANP/AFP/BLOOMBERG/RTR) - Problemen op het elektriciteitsnet hebben de Oekraïense hoofdstad Kyiv en ook buurland Moldavië getroffen. Daar was sprake van stroomuitval in hoofdstad Chisinau en vielen onder meer verkeerslichten uit.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Elon Musk zegt opnieuw de uitnodigingen te hebben afgewezen om een eiland van zedendelinquent Jeffrey Epstein te bezoeken. Vrijdag meldde CNN op basis van nieuwe vrijgegeven documenten dat de miljardair en topman van Tesla via e-mail een trip probeerde te regelen, al bleef onduidelijk of Musk het eiland daadwerkelijk heeft bezocht.
3 uur geledenGAZA (ANP) - Zeker tien kinderen in de Gazastrook zijn sinds het begin van de winter overleden door onderkoeling. Dat zegt topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een bericht op X. "Naarmate de temperaturen dalen en de zware regenval toeneemt, worden kinderen en gezinnen die in slecht geïsoleerde, geïmproviseerde onderkomens verblijven, blootgesteld aan extreme omstandigheden, met weinig bescherming tegen de elementen."
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De situatie in Syrië is nog niet stabiel genoeg om Syrische vluchtelingen vanuit de Europese Unie terug te sturen. Dat zegt Eurocommissaris Magnus Brunner (Migratie) in een interview met het Duitse persbureau dpa.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse autoriteiten beschikten in 2007 al over gedetailleerde informatie over de beschuldigingen tegen de rijke zedendeliquent Jeffrey Epstein. In een vrijgegeven conceptaanklacht uit die periode staan details over strafbare feiten waar hij toen niet voor is vervolgd omdat hij een omstreden deal kon sluiten met aanklagers, schrijven media als The New York Times en ABC News.
4 uur geleden