VK laat ruim 1700 gevangenen vrij vanwege cellentekort
LONDEN (ANP) - In Engeland en Wales worden dinsdag meer dan 1700 mensen vrijgelaten uit de gevangenis, meldt de BBC. De regering heeft besloten ze vervroegd te laten gaan om het cellentekort in de overvolle gevangenissen tegen te gaan.
De gevangenen komen vrij nadat ze 40 procent van hun straf hebben uitgezeten. Normaal gesproken hebben gevangenen die kans pas op de helft van hun straf. Dat geldt niet voor mensen die ernstige misdaden hebben gepleegd, zoals zedendelicten, terrorisme of zwaar geweld. Die misdadigers komen ook niet in aanmerking voor de nieuwe regeling.
De Britse gevangenissen zitten al tijden vol. Volgens Sky News is sinds januari 2023 99 procent van de cellen vol. Afgelopen week zaten 88.521 mensen vast in Engeland en Wales, een record sinds de autoriteiten in 2011 begonnen met het publiceren van die getallen.
Premier Keir Starmer heeft tegen Britse media gezegd dat hij geschrokken is van de slechte staat van de Britse gevangenissen. Het plan om mensen vervroegd vrij te laten werd al opgezet onder de vorige Conservatieve regering. Toen Labour in juli de verkiezingen won, kondigde de nieuwe regering snel aan om het plan door te zetten.
Meer uit Buitenland
BANDAR ABBAS (ANP/AFP) - Volgens Iraanse staatsmedia hebben er explosies plaatsgevonden op een eiland in de Straat van Hormuz en boven de kuststad Bandar Abbas. Staatsomroep IRIB meldt dat de Amerikanen een olietanker hebben aangevallen en dat Iran heeft gereageerd met raketten.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europarlementariƫrs uit elf landen en vier politieke groepen roepen de lidstaten op snel een Europese defensieunie op te richten. Alleen daarmee kan Europa zich zelfstandig verdedigen. Die unie moet een plek krijgen binnen de NAVO, maar ook los van de NAVO kunnen opereren.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - In Groot-Brittanniƫ zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.
15 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).
16 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.
19 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.
20 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.
20 uur geleden