VK laat ruim 1700 gevangenen vrij vanwege cellentekort
LONDEN (ANP) - In Engeland en Wales worden dinsdag meer dan 1700 mensen vrijgelaten uit de gevangenis, meldt de BBC. De regering heeft besloten ze vervroegd te laten gaan om het cellentekort in de overvolle gevangenissen tegen te gaan.
De gevangenen komen vrij nadat ze 40 procent van hun straf hebben uitgezeten. Normaal gesproken hebben gevangenen die kans pas op de helft van hun straf. Dat geldt niet voor mensen die ernstige misdaden hebben gepleegd, zoals zedendelicten, terrorisme of zwaar geweld. Die misdadigers komen ook niet in aanmerking voor de nieuwe regeling.
De Britse gevangenissen zitten al tijden vol. Volgens Sky News is sinds januari 2023 99 procent van de cellen vol. Afgelopen week zaten 88.521 mensen vast in Engeland en Wales, een record sinds de autoriteiten in 2011 begonnen met het publiceren van die getallen.
Premier Keir Starmer heeft tegen Britse media gezegd dat hij geschrokken is van de slechte staat van de Britse gevangenissen. Het plan om mensen vervroegd vrij te laten werd al opgezet onder de vorige Conservatieve regering. Toen Labour in juli de verkiezingen won, kondigde de nieuwe regering snel aan om het plan door te zetten.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar heeft met zijn partij Tisza zijn parlementaire meerderheid uitgebreid tot 141 van de in totaal 199 zetels. Dat blijkt na het meetellen van onder meer alle poststemmen en in het buitenland uitgebrachte stemmen, meldde het Hongaarse verkiezingsbureau zaterdag.
35 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Iran en de Verenigde Staten boeken vooruitgang in de onderhandelingen om hun oorlog te beëindigen, heeft de Iraanse parlementsvoorzitter zaterdagavond gezegd. Maar Mohammad Bagher Ghalibaf voegde eraan toe dat de partijen nog ver van een akkoord verwijderd zijn.
4 uur geledenSEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft zondag minstens één ballistische raket getest, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Het is de nieuwste test in een hele reeks recente lanceringen door Noord-Korea. De Zuid-Koreaanse legertop heeft volgens Yonhap één ballistische raket gedetecteerd die in oostelijke richting werd afgevuurd. Het Zuid-Koreaanse leger analyseert het incident.
7 uur geledenMADRID (ANP) - De regeringen van Brazilië, Spanje en Mexico hebben zaterdag toegezegd hun hulp aan Cuba op te voeren. Daarmee willen zij een volgens hen door een Amerikaanse blokkade veroorzaakte humanitaire crisis op het eiland verlichten. In een gezamenlijke verklaring riepen de drie landen op tot een oprechte dialoog, die in lijn is met de bepalingen van het Handvest van de Verenigde Naties. De landen voegden eraan toe dat het Cubaanse volk vrij moet zijn om zijn eigen toekomst te bepalen.
7 uur geledenWENEN (ANP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De marine van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft zaterdag gewaarschuwd dat elk schip dat de Straat van Hormuz nadert als een doelwit wordt beschouwd. Iran kondigde eerder op zaterdag aan de belangrijke zeestraat weer te willen afsluiten.
8 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.
9 uur geleden