Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VK laat ruim 1700 gevangenen vrij vanwege cellentekort

VK laat ruim 1700 gevangenen vrij vanwege cellentekort

LONDEN (ANP) - In Engeland en Wales worden dinsdag meer dan 1700 mensen vrijgelaten uit de gevangenis, meldt de BBC. De regering heeft besloten ze vervroegd te laten gaan om het cellentekort in de overvolle gevangenissen tegen te gaan.

De gevangenen komen vrij nadat ze 40 procent van hun straf hebben uitgezeten. Normaal gesproken hebben gevangenen die kans pas op de helft van hun straf. Dat geldt niet voor mensen die ernstige misdaden hebben gepleegd, zoals zedendelicten, terrorisme of zwaar geweld. Die misdadigers komen ook niet in aanmerking voor de nieuwe regeling.

De Britse gevangenissen zitten al tijden vol. Volgens Sky News is sinds januari 2023 99 procent van de cellen vol. Afgelopen week zaten 88.521 mensen vast in Engeland en Wales, een record sinds de autoriteiten in 2011 begonnen met het publiceren van die getallen.

Premier Keir Starmer heeft tegen Britse media gezegd dat hij geschrokken is van de slechte staat van de Britse gevangenissen. Het plan om mensen vervroegd vrij te laten werd al opgezet onder de vorige Conservatieve regering. Toen Labour in juli de verkiezingen won, kondigde de nieuwe regering snel aan om het plan door te zetten.

Meer uit Buitenland

President Colombia: VS bombardeerden cocaïnefabriek in Venezuela

BOGOTA (ANP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro heeft bevestigd dat de Verenigde Staten een cocaïnefabriek hebben gebombardeerd in de havenstad Maracaibo, in het westen van Venezuela.

1 uur geleden
Omstreden verkiezingen Honduras krijgen juridisch vervolg

TEGUCIGALPA (ANP) - Procureur-generaal Johel Zelaya van Honduras heeft aangekondigd binnenkort juridische stappen te ondernemen om de gebeurtenissen tijdens het omstreden verkiezingsproces in het Midden-Amerikaanse land op te helderen.

1 uur geleden
Couppleger Doumbouya wint presidentsverkiezingen in Guinee

CONAKRY (ANP) - Couppleger Mamady Doumbouya heeft de presidentsverkiezingen in het West-Afrikaanse land Guinee gewonnen. Uit voorlopige resultaten blijkt dat de generaal bij de verkiezingen van zondag 86,7 procent van de stemmen behaalde, waardoor een tweede stemronde niet nodig is, aldus de kiescommissie.

3 uur geleden
Isiah Whitlock, bekend als Clay Davis in The Wire, overleden

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse acteur Isiah Whitlock, bekend van zijn rol als de corrupte senator Clay Davis in de serie The Wire, is op 71-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn agent op Instagram bekendgemaakt.

3 uur geleden
Droneaanval Oekraïne raakt gaspijpleiding in Russische havenstad

TUAPSE (ANP) - Een Oekraïense droneaanval heeft schade toegebracht aan de haveninfrastructuur en een gaspijpleiding in een woonwijk van de Russische havenstad Tuapse aan de Zwarte Zee. Dat meldt het operationele hoofdkwartier van de regio Krasnodar via Telegram. Er zouden geen gewonden zijn gevallen.

3 uur geleden
Treinbotsing bij Incastad Machu Picchu eist dode en 40 gewonden

MACHU PICCHU (ANP) - Een frontale botsing tussen twee treinen op de spoorlijn naar Machu Picchu in Peru heeft een dode en minstens 40 gewonden geëist. De overledene was de machinist van een van de twee treinen, aldus het openbaar ministerie in Cusco, de plaats die het dichtst bij de beroemde Incastad ligt.

4 uur geleden
Merz roept Europa op zich assertiever op te stellen in de wereld

BERLIJN (ANP) - Europa moet zijn belangen sterker behartigen om vrede en welvaart in 2026 te garanderen, te midden van uitdagingen zoals Russische agressie, wereldwijd protectionisme en veranderende betrekkingen met de Verenigde Staten. Dat stelde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz in een nieuwjaarstoespraak.

4 uur geleden