VK kondigt plannen aan voor gedenkteken koningin Elizabeth
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse regering heeft in de nacht van zaterdag op zondag plannen aangekondigd voor een permanent gedenkteken voor de overleden Britse koningin Elizabeth. Het "passende eerbetoon" moet in 2026 onthuld worden, ter gelegenheid van wat haar honderdste verjaardag zou zijn geweest. Gelijktijdig moet ook een nationaal erfgoedprogramma ter ere van de vorstin worden opgericht.
Elizabeth overleed op 8 september vorig jaar op 96-jarige leeftijd.
Een nieuw gevormd herdenkingscomité gaat de komende tijd voorstellen voor het herdenkings- en nalatenschapsprogramma overwegen en aanbevelen. Daarbij zal rekening worden gehouden met "haar leven, tientallen jaren van publieke dienstverlening en de doelen die zij steunde", aldus de regering.
Het onafhankelijke orgaan wordt geleid door de voormalige privésecretaris van koningin Elizabeth, Robin Janvrin, die zijn benoeming "een eer" noemde. "Het zal een unieke uitdaging zijn om te proberen de buitengewone bijdrage van Hare Majesteit aan ons nationale leven gedurende haar zeer lange regeerperiode vast te leggen voor toekomstige generaties", zei hij.
Naast Janvrin worden ook andere hoge koninklijke en politieke figuren en deskundigen benoemd om ideeën te ontwikkelen en hun aanbevelingen voor te leggen aan koning Charles III en de Britse premier Rishi Sunak. Daarnaast wordt ook het publiek om suggesties gevraagd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - James Watson, medeontdekker van de DNA-structuur, is op 97-jarige leeftijd overleden, meldt The New York Times (NYT).
40 minuten geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije vaardigt arrestatiebevelen uit tegen Israëlische politici, onder wie premier Benjamin Netanyahu. Turkije beschuldigt Israël van genocide en misdaden tegen de menselijkheid in Gaza.
52 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Militaire juristen in Israël hebben gewaarschuwd dat het Israëlische leger mogelijk oorlogsmisdaden pleegde in de Palestijnse Gazastrook, waar in de strijd tegen Hamas tienduizenden burgers om het leven kwamen. Volgens de juristen was er bewijs dat de beschuldigingen zou kunnen ondersteunen.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering heeft Fransen in het Afrikaanse Mali opgeroepen er zo snel mogelijk weg te gaan. Grote delen van het land, inclusief de hoofdstad Bamako, zijn geïsoleerd geraakt door blokkades van jihadistische strijders.
4 uur geledenNEW YORK/LONDEN/BRUSSEL (ANP/RTR) - Internationale sancties tegen de Syrische leider Ahmed al-Sharaa zijn in navolging van de VN-Veiligheidsraad door Groot-Brittannië en de EU geschrapt.
6 uur geledenJERUZALEM/RAMALLAH (ANP/DPA) - Het Israëlische leger heeft naar eigen zeggen twee Palestijnse tieners doodgeschoten die met molotovcocktails gooiden op de bezette Westelijke Jordaanoever. Volgens de Palestijnse autoriteiten waren ze zestien jaar oud. De twee gooiden naar verluidt molotovcocktails naar een Israëlische militaire controlepost in de bezette gebieden in al-Judeira, circa 6 kilometer ten noorden van Jeruzalem.
7 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Een Poolse vrouw die herhaaldelijk beweerde de vermiste Madeleine McCann te zijn, is in Engeland schuldig bevonden aan het lastigvallen van de ouders van het meisje. Ze heeft een gevangenisstraf van zes maanden gekregen, maar heeft die straf al in voorarrest uitgezeten.
7 uur geleden