VK komt met wetgeving tegen seksuele deepfakes
LONDEN (ANP) - De Britse regering gaat het maken van seksuele deepfakes criminaliseren. Het wordt strafbaar om zo'n expliciete digitale kopie van een persoon te maken zonder dat die toestemming heeft gegeven.
Overtreders riskeren een boete en een strafblad. Als de beelden worden verspreid, kan volgens het ministerie van Justitie ook een gevangenisstraf worden opgelegd.
Deepfaketechnologie is de afgelopen jaren onder meer gebruikt om gezichten van bekende personen in pornografische filmpjes te plaatsen. Die beelden kunnen erg realistisch ogen en slachtoffers weten soms niet dat ze online staan.
'Immoreel'
Het ministerie noemt de makers van ongevraagde seksuele deepfakes walgelijke personen. Er wordt benadrukt dat het zij straks ook strafbaar zijn als ze de gemanipuleerde beelden niet verspreiden, maar die alleen maken om slachtoffers te kwetsen.
Onderminister Laura Farris zegt dat deepfakes worden gebruikt om mensen te vernederen en dehumaniseren. Ze zegt dat nu een duidelijk signaal wordt afgegeven dat "dit immoreel, vaak vrouwonvriendelijk en strafbaar is".
Meer uit Buitenland
NAIROBI (ANP/AFP) - Meer dan duizend Kenianen zijn voor Rusland gaan vechten in Oekraïne. Dat komt naar voren in een inlichtingenrapport dat is gepresenteerd aan het Keniaanse parlement.
36 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Een Brits echtpaar heeft in Iran een gevangenisstraf van tien jaar opgelegd gekregen voor spionage, maakte de familie bekend. De Britse regering noemde de uitspraak "afschuwelijk en totaal onverdedigbaar".
47 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Verenigde Naties hebben beklemtoond dat er in oktober vorig jaar zeer waarschijnlijk volkerenmoord is gepleegd in de Soedanese stad El-Fasher. Doelwit waren leden van niet-Arabische etnische groepen. Een onderzoeksmissie van de VN concludeert dat op de inname van de stad door de Rapid Support Forces (RSF) "drie dagen van absolute gruwelen" volgden. De daders zouden moeten worden berecht, vindt de missie.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De berichtenapp Telegram heeft verklaard geen inbreuken op de encryptie te hebben gevonden. De beschuldiging van de Russische regering dat buitenlandse inlichtingendiensten berichten van Russische soldaten zien, wordt door Telegram van de hand gewezen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en België doen onderzoek naar een treinverbinding tussen Eindhoven en Brussel. Het kan gaan om nieuw spoor, maar ook om een nieuwe treindienst over bestaand spoor.
2 uur geledenSEOUL (ANP/RTR/AFP) - Oud-president Yoon Suk-yeol heeft in Zuid-Korea een levenslange celstraf opgelegd gekregen. Hij riep in 2024 de militaire noodtoestand uit en stortte zijn land daarmee in politieke chaos.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan in de komende twee maanden hun laatste troepen terugtrekken uit Syrië. Dat berichten media als CBS News en The Wall Street Journal (WSJ) op basis van anonieme bronnen. Het zou gaan om een duizendtal militairen.
2 uur geleden