Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VK komt met proef om migranten elektronisch te monitoren

VK komt met proef om migranten elektronisch te monitoren

LONDEN (ANP) - Het Britse ministerie van Binnenlandse Zaken is een proef begonnen waardoor migranten die met bootjes of achterin vrachtwagens het Verenigd Koninkrijk zijn binnengekomen, elektronisch gemonitord kunnen worden, meldt de BCC zaterdag. Het gaat om een proef van een jaar gericht op volwassenen die via "gevaarlijke en onnodige routes" in het Verenigd Koninkrijk zijn gearriveerd en in afwachting zijn om het land uitgezet te worden.

De proef is donderdag van start gegaan in Engeland en Wales en is bedoeld om te testen of het door elektronisch monitoren makkelijker wordt om regelmatig contact te houden met asielzoekers en om hun aanvragen effectiever te behandelen. Daarnaast is de proef bedoeld om gegevens te verzamelen over het aantal migranten dat onderduikt nadat ze in het Verenigd Koninkrijk zijn gearriveerd.

Mensen die aan de proef worden onderworpen, moeten zich mogelijk aan een avondklok houden. Bovendien kunnen ze worden vastgezet en veroordeeld als ze zich niet aan bepaalde voorwaarden houden.

Rwanda

Volgens critici worden migranten door het plan als criminelen behandeld. Ook zijn er zorgen over mogelijk negatief effecten van het apparaat op hun mentale en fysieke gezondheid, vooral als ze in het verleden slachtoffer waren van marteling of moderne slavernij.

Het is onduidelijk hoe de Britse regering precies beslist wie ze wel of niet monitort. Wel staat vast dat kinderen en zwangere vrouwen niet worden gevolgd. De eerste groep die wordt gemonitord zou volgens Britse media voor een deel bestaan uit asielzoekers die eigenlijk naar Rwanda zouden worden gebracht.

Het Verenigd Koninkrijk sloot in april met Rwanda een overeenkomst om illegale immigranten en asielzoekers tegen betaling op te vangen in het Afrikaanse land. Londen wil zo onder meer voorkomen dat migranten vanuit Frankrijk de gevaarlijke overtocht wagen naar Engeland, veelal in gammele bootjes en geholpen door mensensmokkelaars. Het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) besloot deze week echter een streep te zetten door dit plan.

Meer uit Buitenland

Iran heeft informatie dat VS nieuwe acties voorbereiden

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft informatie ontvangen dat de Verenigde Staten zich voorbereiden om weer acties uit te voeren tegen Iran. Dat meldt de Iraanse krijgsmacht volgens staatsmedia in een verklaring. Een aantal landen in de regio zou hier toestemming voor hebben gegeven.

21 minuten geleden
Meerdere raketlanceringen door Noord-Korea gemeld

SEOUL (ANP/AFP/RTR) - Noord-Korea heeft zondag in enkele uren tijd twee raketten afgevuurd. Dat melden omliggende landen, die verontwaardigd reageren.

1 uur geleden
Belgische minister mist VN-top: zuurstoffles mocht niet mee

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische minister Vanessa Matz kan niet naar de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York. Ze heeft om medische redenen een speciale zuurstoffles nodig en die mocht het vliegtuig niet in, meldt haar kabinet.

2 uur geleden
Weer raketlancering door Noord-Korea gemeld

SEOUL/TOKIO (ANP/RTR/AFP) - In Oost-Azië wordt opnieuw een raketlancering door Noord-Korea gemeld. Zuid-Korea stelde dat een ballistische raket is waargenomen en ook Japan maakte melding van de lancering.

4 uur geleden
Burgemeester Moskou: droneaanvallen moeten verkiezingen verstoren

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De burgemeester van Moskou stelt dat grote droneaanvallen op zijn land verband houden met de parlementsverkiezingen. "De ongekende aanval was overduidelijk gepland met als doel om de verkiezingen te ontwrichten. De vijand is er niet in geslaagd", schreef Sergej Sobjanin in een bericht op Telegram.

6 uur geleden
Trump breekt weekend af en keert terug naar Witte Huis

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een weekend op Camp David ingekort om zaterdag onverwacht terug te keren naar het Witte Huis. De regering heeft geen verklaring gegeven waarom Trump niet langer op zondag zou terugkeren vanaf Camp David, een afgezonderd presidentieel complex op het platteland van Maryland, zoals eerder was aangekondigd.

8 uur geleden
VS vallen opnieuw vermeende drugsboot aan in Caribisch gebied

TAMPA (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdag een aanval uitgevoerd op een vaartuig in het Caribisch gebied. Daarbij kwamen vier mensen om het leven, zo meldt het US Southern Command (SOUTHCOM) dat verantwoordelijk is voor de regio op X.

10 uur geleden