Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'VK kan half oktober 50.000 coronagevallen per dag hebben'

'VK kan half oktober 50.000 coronagevallen per dag hebben'

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk zal binnen enkele weken te maken krijgen met een exponentieel groeiend sterftecijfer van Covid-19, tenzij de regering van premier Boris Johnson snel handelt om de zich snel uitbreidende tweede golf coronabesmettingen tegen te houden. Daarvoor waarschuwden de belangrijkste medische adviseurs van het land maandag.

Het Verenigd Koninkrijk heeft al het hoogste officiële Covid-19-dodental in Europa, terwijl het recordbedragen leent in een poging noodgeld in de beschadigde economie te pompen. Het aantal nieuwe coronagevallen stijgt er met minstens 6000 per dag.

Chris Whitty, de hoogste medische adviseur van de regering, en Patrick Vallance, haar belangrijkste wetenschappelijk adviseur, waarschuwden dat de epidemie halverwege oktober 50.000 nieuwe gevallen per dag zal bereiken als het zo doorgaat. Een maand later zou dit leiden tot meer dan 200 doden per dag, voegde Whitty eraan toe.

Dringend actie nodig

Snelheid en actie zijn dringend nodig, zeiden Vallance en Whitty, eraan toevoegend dat het Covid-probleem het Verenigd Koninkrijk nog minstens zes maanden zal blijven achtervolgen.

Het officiële dodental in het VK staat op 41.777 mensen.

Vergadering

De Britse premier Boris Johnson zal dinsdag een vergadering voorzitten om te bespreken welke volgende stappen nodig zijn om de heropleving van de coronaviruspandemie aan te pakken, zei zijn woordvoerder maandag.

Johnson zal daarna een verklaring afleggen in het Lagerhuis, zei de leider van het Lagerhuis maandag.

Meer uit Buitenland

Zuid-Korea boos over spandoek Russische ambassade Seoul

SEOUL (ANP) - Zuid-Korea heeft protest aangetekend bij Rusland om een spandoek dat de Russische ambassade in Seoul heeft opgehangen. Daarop staat: "De overwinning zal voor ons zijn". Het doek is vermoedelijk opgehangen om erbij stil te staan dat de oorlog tussen Rusland en Oekraïne dinsdag vier jaar geleden begon.

2 uur geleden
Venezuela laat 23 politieke gevangenen vrij

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben zondag opnieuw mensen vrijgelaten uit de gevangenis in het kader van de amnestiewet die donderdag werd ingevoerd. Volgens mensenrechtenorganisatie Foro Penal gaat het om 23 personen.

3 uur geleden
Scholen in Mexico dicht om onrust na dood kartelleider

GUADALAJARA (ANP) - In meerdere staten in Mexico blijven scholen maandag gesloten. Na de dood van kartelleider Nemesio Oseguera Cervantes, beter bekend als El Mencho, hebben bendes in zes staten wegen geblokkeerd door auto's en vrachtwagens in brand te steken.

3 uur geleden
Reuters: Amerikaanse taskforce hielp bij opsporen kartelbaas

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse taskforce die inlichtingen verzamelt rond drugskartels heeft een rol gespeeld bij de opsporing van El Mencho. Dat meldt een anonieme legerbron aan persbureau Reuters. El Mencho, de leider van het Mexicaanse Jalisco-kartel, werd zondag bij de inval gedood.

5 uur geleden
Kim Jong-un herkozen als leider Arbeiderspartij

PYONGYANG (ANP) - De regerende Arbeiderspartij van Noord-Korea heeft leider Kim Jong-un zondag op het partijcongres herkozen tot secretaris-generaal van de partij. Dat meldt staatspersbureau KCNA.

5 uur geleden
BuZa aan Nederlanders in Mexico na dood drugsbaas: blijf binnen

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt Nederlanders in Mexico voor bendegeweld. Zondag heeft de Mexicaanse politie de beruchte drugsbaas El Mencho gedood, waarna het op diverse plekken onrustig is geworden.

7 uur geleden
Leider van Mexicaans Jalisco-kartel gedood bij politie-inval

MEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - Een topfiguur van een drugskartel is omgekomen tijdens een inval van de Mexicaanse autoriteiten in de westelijke staat Jalisco. De Mexicaanse autoriteiten hebben dat bevestigd na berichtgeving van Mexicaanse media.

7 uur geleden