VK importeert goederen uit Azië vaak niet meer via Nederland
DEN HAAG (ANP) - Onderzoekers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) zien dat producten uit Azië die voorheen via Nederland naar het Verenigd Koninkrijk kwamen, sinds de brexit vaak direct naar het buurland worden verscheept. Nederland importeert vervolgens een deel hiervan. Dat gaat bijvoorbeeld om computers en kleding. Ook andere handelsstromen lopen nu anders, melden de statistici op basis van importcijfers over de eerste helft van dit jaar.
Begin 2021 werd de nieuwe handelsdeal van kracht tussen het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie na een overgangsperiode van een jaar die volgde op de brexit. "De gewijzigde handelsrelatie tussen de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk heeft er mogelijk toe geleid dat bestaande goederenstromen anders zijn gaan lopen", zeggen onderzoekers hierover. Nederland importeerde bijvoorbeeld in de eerste helft van dit jaar voor 210 miljoen euro meer (medische) instrumenten en apparaten uit het buurland en voor 179 miljoen euro meer kunststof. Tegelijk kwamen er minder geneesmiddelen, chips en halfgeleiders deze kant op.
De import uit het Verenigd Koninkrijk nam met 14 procent toe, terwijl Nederland uit alle landen samen 17 procent meer importeerde. Ondanks het herstel importeren Nederlandse bedrijven nog steeds minder Britse goederen vergeleken met 2019. Dat de waarde van de import is gestegen, komt ook omdat olie en gas duurder zijn geworden.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een presidentieel decreet ondertekend waarmee een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent op buitenlandse goederen wordt ingevoerd. Daarmee handelt hij snel, in een poging zijn handelsagenda overeind te houden, nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof veel van de heffingen die hij vorig jaar invoerde onwettig verklaarde.
34 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump. Trump kondigde vervolgens een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent aan die maximaal 150 dagen gaat gelden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt het besluit van het Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van zijn importheffingen "zeer teleurstellend". Dat zei Trump bij een persconferentie in het Witte Huis. Volgens hem is dat besluit "verschrikkelijk" en "niet-vaderlandslievend".
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een decreet ondertekenen voor een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent. Dat zei Trump in een persconferentie na het besluit van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van zijn eerder ingevoerde importheffingen onwettig werd verklaard.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met winst gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onwettig werd verklaard. Volgens de rechters heeft Trump zijn bevoegdheden overschreden door die heffingen op buitenlandse goederen op te leggen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt de uitspraak van het Hooggerechtshof dat een groot deel van zijn importheffingen onwettelijk is een "schande". Dat meldt een verslaggever van CNN. De president had ten tijde van de uitspraak een ontbijt met gouverneurs in het Witte Huis. Hij zou de aanwezigen hebben gezegd dat hij een plan B heeft. Trump is nog niet met een officiële reactie gekomen.
10 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk verwacht dat het zijn "bevoorrechte handelspositie" met de Verenigde Staten behoudt, ook nu het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de tarieven van president Donald Trump onwettig heeft verklaard. Dat stelt de Britse regering in een reactie op de uitspraak.
10 uur geleden