VK: gemiddeld 983 Russische doden en gewonden per dag
LONDEN (ANP) - Het aantal Russische militairen dat dagelijks sneuvelt of gewond raakt in Oekraïne, was sinds het begin van de invasie niet zo hoog als vorige maand. Dat zegt het Britse ministerie van Defensie, dat spreekt over gemiddeld 983 slachtoffers per dag.
Rusland wist vorige maand na een bloedige strijd het Oekraïense bolwerk Avdiivka in handen te krijgen. Het ministerie zegt dat de grootschalige inzet van Russische militairen veel levens kost, maar ook de druk heeft verhoogd op Oekraïense posities.
Het ministerie schat dat Rusland meer dan 355.000 manschappen heeft verloren sinds het begin van de oorlog. Het gaat dan ook om militairen die sneuvelden of verwondingen opliepen. Het aantal Oekraïense slachtoffers wordt niet benoemd.
Het Verenigd Koninkrijk behoort tot de belangrijkste bondgenoten van Oekraïne. De Britten hebben onder meer tanks en raketten geleverd.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Belgische regeringscoalitie touwtrekt opnieuw over de NAVO-afspraak om meer uit te geven aan defensie. Twee regeringspartijen willen meer tijd nemen om zo harde bezuinigingen elders te voorkomen. Defensieminister Theo Francken is bang dat België opnieuw "de grootste freerider van de NAVO" wordt.
9 minuten geledenKYIV (ANP) - Rusland probeert bondgenoot Belarus dieper in de oorlog met Oekraïne te trekken, stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens hem zijn de Russen van plan om vanuit Belarus ofwel Oekraïne of een NAVO-land aan te vallen.
27 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese grensbewakingsdienst Frontex zag in de eerste vier maanden van dit jaar een forse afname van het aantal keren dat de grens naar de EU illegaal werd overgestoken. Er is een daling te zien van 40 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk hebben hoogverrijkt uranium uit Venezuela weggehaald en naar de VS gebracht. Dat meldden de landen in een verklaring. Het materiaal werd eind april verpakt en begin mei naar de Amerikaanse staat South Carolina gebracht.
2 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - In de buurt van het eiland Anholt tussen Denemarken en Zweden is een dode walvis gevonden. Duitse media melden dat Duitsland contact heeft opgenomen met Denemarken om te kijken of het gaat om Timmy, de walvis die strandde voor de Duitse kust en werd vrijgelaten in de buurt van Denemarken.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt tijdens zijn bezoek aan China geen toezeggingen te hebben gedaan over Taiwan. Hij kondigde aan snel te beslissen over een nieuwe wapendeal met het democratisch bestuurde eiland voor de Chinese kust.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - Iran heeft duidelijk gemaakt dat het "vertrouwen" in de Verenigde Staten ontbreekt in de onderhandelingen over de oorlog in het Midden-Oosten. Minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi beklaagde zich tijdens een BRICS-bijeenkomst in India over "tegenstrijdige boodschappen" die hebben geleid tot twijfels over wat de inzet is van de VS rond het vredesproces. Dat is volgens de minister nog niet helemaal mislukt, maar verloopt wel moeizaam.
3 uur geleden