VK: geen info over Oekraïens oorlogsschip in haven Odessa
LONDEN (ANP) - Het Britse ministerie van Defensie meldt dat er "geen indicatie" is dat Oekraïne afgelopen weekend een oorlogsschip en een voorraad antischeepsraketten in de haven van Odessa had liggen, toen Rusland zei deze doelen te hebben vernietigd met precisiewapens.
In de dagelijkse inlichtingenupdate staat ook dat Rusland antischeepsraketten als een grote bedreiging zien, omdat die de effectiviteit van de Russische vloot op de Zwarte Zee beperken en daarmee het invasieplan ondermijnen. Rusland zou "niet realistisch" kunnen proberen om Odessa vanaf het water te veroveren.
Het vernietigen en verzwakken van het Oekraïense vermogen om schepen aan te vallen blijft voor Rusland een prioriteit, stellen de Britten. Zij schrijven ook dat de Russen hierbij te maken hebben met onder meer verouderde inlichtingen en slechte planning.
De raketaanval vond plaats nadat Rusland, Oekraïne, Turkije en de Verenigde Naties een langverwacht akkoord hadden gesloten over de export van Oekraïens graan. Daardoor werd gevreesd dat de deal mogelijk niet zou doorgaan. Volgens Rusland was de aanval gericht op militaire doelen en zal deze "geen invloed hebben op de uitvarende schepen".
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Oekraïne heeft aanvallen uitgevoerd op Russische oliefaciliteiten, als reactie op de zware Russische raket- en droneaanvallen in de nacht van zaterdag op zondag. Dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X.
27 minuten geledenBANDAR ABBAS (ANP/RTR) - Twee schepen hebben volgens de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) een ongeluk gehad op "de zuidelijke route" door de Straat van Hormuz. Vier vaartuigen zouden ondanks waarschuwingen van Iran over die route hebben willen varen, wat tot het ongeluk leidde. De andere twee hebben het opgegeven.
1 uur geledenAQABA (ANP/RTR) - De internationale luchthaven en zeehaven in Aqaba, in het zuiden van Jordanië, zijn ontruimd vanwege een "specifieke en geloofwaardige dreiging", meldt de Amerikaanse ambassade zondag. De Jordaanse autoriteiten ontkennen dat ze een evacuatiebevel hebben uitgevaardigd.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Een grote natuurbrand in Spanje heeft ten noorden van Madrid al meer dan 12.000 hectare verwoest. Honderden mensen zijn geëvacueerd, melden lokale autoriteiten zondag.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Een man van in de twintig is zondagochtend overleden na een schietincident bij een discotheek in Antwerpen. Er zijn meerdere personen gearresteerd.
3 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Hoe de handhaving van het verbod op vrachtverkeer op de Merwedebrug er precies uit gaat zien, is nog onderwerp van gesprek met het Openbaar Ministerie en de politie. Dat laat een woordvoerder van Rijkswaterstaat zondagochtend weten. Ze spreekt nu vooral van een oproep aan vrachtverkeer om zich aan de maatregel te houden.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Rusland vuurde bij de aanvallen op Oekraïne in de nacht van zaterdag op zondag 41 raketten af, meldt de Oekraïense luchtmacht. Volgens waarnemend minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha gaat het om een recordaantal ballistische raketten, schrijft hij op X.
4 uur geleden