
VK gaat wegwerpvapes verbieden voor 'rookvrije generatie'
LONDEN (ANP) - Wegwerpvapes worden in Groot-Brittannië verboden in een poging de gezondheid van kinderen te beschermen. Premier Rishi Sunak kondigt maandag tijdens een schoolbezoek de nieuwe wetgeving aan, waarin strenge regels zijn opgenomen over de verbanning van de e-sigaretten.
Smaken die speciaal gericht zijn op de verkoop aan kinderen worden verbannen, fabrikanten worden verplicht eenvoudigere, simpelere verpakkingen te produceren en winkels moeten vapes uit het zicht van kinderen houden. Verkoopt een winkelier toch tabak of vapes aan een minderjarige klant, dan kan ter plekke een boete van 2500 pond, ruim 2900 euro, gegeven worden. Sunak wil daarnaast iedereen die op of na 1 januari 2009 geboren is verbieden tabak te kopen, in een poging een 'rookvrije generatie' te creëren.
De regering wijst op cijfers waaruit blijkt dat de e-sigaretten onder Britse jongeren steeds populairder worden. In de afgelopen drie jaar is het aantal kinderen dat vapet in Groot-Brittannië verdrievoudigd. 9 procent van de 11- tot 15-jarigen zou regelmatig vapen, en deze stijging wordt voornamelijk veroorzaakt door de wegwerpvariant. Het aandeel 11- tot 17-jarige vapers is de afgelopen twee jaar bijna vertienvoudigd.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Demonstranten projecteerden dinsdag beelden van Donald Trump en zedendelinquent Jeffrey Epstein op een kasteel in Engeland, waar de Amerikaanse president zal verblijven tijdens zijn staatsbezoek aan het Verenigd Koninkrijk.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Japan zal voorlopig geen Palestijnse staat erkennen en premier Shigeru Ishiba zal deze maand een relevante vergadering van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties overslaan. Dat meldt de Japanse krant Asahi op basis van regeringsbronnen.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de uitbreiding en intensivering van het Israëlische grond-, lucht- en zeeoffensief in Gaza-Stad krachtig veroordeeld. Het ministerie drong er in een verklaring bij Israël op aan te stoppen met zijn "destructieve campagne" in de stad, die het land zegt te willen innemen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Voorwerpen uit de televisieserie Downton Abbey hebben dinsdag bij een veiling in Londen in totaal ruim 2 miljoen euro (1,7 miljoen pond) opgebracht. Dat is zes keer meer dan vooraf werd geschat, maakte veilinghuis Bonhams bekend.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is aangekomen in Londen. Hij is daar voor zijn tweede staatsbezoek aan het Verenigd Koninkrijk.
5 uur geledenCAIRO (ANP) - Tijdens zijn bezoek aan Egypte heeft de Spaanse koning Felipe zich dinsdag uitgelaten over de nijpende humanitaire situatie in de door Israël belegerde Gazastrook. De 57-jarige vorst spreekt van "onbeschrijfelijk lijden" van de bevolking daar, en ziet dat alleen maar erger worden.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop van raketten aan Nederland goedgekeurd, meldt het Pentagon. Met de verkoop is een bedrag van zo'n 570 miljoen dollar (480 miljoen euro) gemoeid.
6 uur geleden