VK gaat wegwerpvapes verbieden voor 'rookvrije generatie'
LONDEN (ANP) - Wegwerpvapes worden in Groot-Brittannië verboden in een poging de gezondheid van kinderen te beschermen. Premier Rishi Sunak kondigt maandag tijdens een schoolbezoek de nieuwe wetgeving aan, waarin strenge regels zijn opgenomen over de verbanning van de e-sigaretten.
Smaken die speciaal gericht zijn op de verkoop aan kinderen worden verbannen, fabrikanten worden verplicht eenvoudigere, simpelere verpakkingen te produceren en winkels moeten vapes uit het zicht van kinderen houden. Verkoopt een winkelier toch tabak of vapes aan een minderjarige klant, dan kan ter plekke een boete van 2500 pond, ruim 2900 euro, gegeven worden. Sunak wil daarnaast iedereen die op of na 1 januari 2009 geboren is verbieden tabak te kopen, in een poging een 'rookvrije generatie' te creëren.
De regering wijst op cijfers waaruit blijkt dat de e-sigaretten onder Britse jongeren steeds populairder worden. In de afgelopen drie jaar is het aantal kinderen dat vapet in Groot-Brittannië verdrievoudigd. 9 procent van de 11- tot 15-jarigen zou regelmatig vapen, en deze stijging wordt voornamelijk veroorzaakt door de wegwerpvariant. Het aandeel 11- tot 17-jarige vapers is de afgelopen twee jaar bijna vertienvoudigd.
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen hebben zich verzameld in het centrum van Minneapolis om te protesteren tegen immigratiedienst ICE. CNN meldt dat demonstranten teksten scanderen en borden omhooghouden met de tekst 'ICE Out'.
51 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van miljardair Jeff Bezos, heeft vrijdag aangekondigd vluchten met het New Shepard-raketprogramma te pauzeren. Dat doet het bedrijf om zich te richten op het maanlandingsprogramma in samenwerking met NASA.
1 uur geledenST. PAUL (ANP/AFP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, wordt aangeklaagd voor het schenden van burgerrechten. De bekende oud-presentator van CNN werd opgepakt voor het verhinderen van een kerkdienst. Lemon was daar naar eigen zeggen om verslag te doen van een protest tegen immigratiedienst ICE.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk probeerde eind 2013 een trip naar "het eiland" van zedendelinquent Jeffrey Epstein te regelen. Dat meldt CNN op basis van nieuwe documenten die vrijdag werden vrijgegeven. Daarin zit een mail van Musk, die vraagt wanneer het een goed moment is om een van de eilanden te bezoeken. Musk zei eerder juist dat hij een uitnodiging had geweigerd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Actrice Catherine O'Hara, bekend van onder andere Home Alone, is op 71-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt haar manager aan vakblad Variety.
3 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - De Syrische regering wil de twee vluchtelingenkampen waar duizenden mensen vastzitten die banden hebben met terreurbeweging Islamitische Staat (IS) permanent sluiten, meldt een regeringsfunctionaris.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Russische topdiplomaat Kirill Dmitriev reist zaterdag af naar Miami voor overleg met de VS. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Zowel het Kremlin als de VS hebben de afspraak nog niet bevestigd.
3 uur geleden