Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VK gaat wegwerpvapes verbieden voor 'rookvrije generatie'

VK gaat wegwerpvapes verbieden voor 'rookvrije generatie'

LONDEN (ANP) - Wegwerpvapes worden in Groot-Brittannië verboden in een poging de gezondheid van kinderen te beschermen. Premier Rishi Sunak kondigt maandag tijdens een schoolbezoek de nieuwe wetgeving aan, waarin strenge regels zijn opgenomen over de verbanning van de e-sigaretten.

Smaken die speciaal gericht zijn op de verkoop aan kinderen worden verbannen, fabrikanten worden verplicht eenvoudigere, simpelere verpakkingen te produceren en winkels moeten vapes uit het zicht van kinderen houden. Verkoopt een winkelier toch tabak of vapes aan een minderjarige klant, dan kan ter plekke een boete van 2500 pond, ruim 2900 euro, gegeven worden. Sunak wil daarnaast iedereen die op of na 1 januari 2009 geboren is verbieden tabak te kopen, in een poging een 'rookvrije generatie' te creëren.

De regering wijst op cijfers waaruit blijkt dat de e-sigaretten onder Britse jongeren steeds populairder worden. In de afgelopen drie jaar is het aantal kinderen dat vapet in Groot-Brittannië verdrievoudigd. 9 procent van de 11- tot 15-jarigen zou regelmatig vapen, en deze stijging wordt voornamelijk veroorzaakt door de wegwerpvariant. Het aandeel 11- tot 17-jarige vapers is de afgelopen twee jaar bijna vertienvoudigd.

Meer uit Buitenland

Afghanistan meldt burgerdoden door Pakistaanse aanval aan grens

SPIN BOLDAK (ANP/AFP) - Door een Pakistaanse aanval aan de grens in het zuidoosten van het land zijn volgens de Afghaanse autoriteiten zeker vier burgers en een lid van de Taliban om het leven gekomen. De landen beschuldigen elkaar ervan verantwoordelijk te zijn voor de botsing tussen troepen aan de grens bij Spin Boldak. Pakistan meldt drie gewonden. Volgens bewoners duurden de schietpartijen twee uur.

15 minuten geleden
Bondskanselier Merz belt met president Abbas voor bezoek Israël

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft vlak voor een bezoek aan Jordanië en Israël president Mahmoud Abbas van de Palestijnse Autoriteit gebeld. Merz beklemtoonde daarbij volgens zijn woordvoerder dat Berlijn achter het vredesplan van president Donald Trump staat en dat hij verwelkomt dat de Palestijnse Autoriteit eraan meewerkt.

38 minuten geleden
Veel doden en gewonden bij schietpartij Pretoria

ATTERIDGEVILLE (ANP) - Bij een nachtelijke schietpartij bij het Zuid-Afrikaanse Pretoria zijn zeker elf mensen gedood. Veertien mensen zijn gewond naar een ziekenhuis gebracht, melden Zuid-Afrikaanse media. De politie weet nog niets over de toedracht. Onder de doden zijn een kind van 3 jaar en twee tieners van 12 en 16.

2 uur geleden
Evacuaties om bosbrand ten noorden van Sydney

SYDNEY (ANP/RTR) - Autoriteiten hebben duizenden bewoners van een streek circa 40 kilometer ten noorden van Sydney opgeroepen te evacueren als gevolg van een grote bosbrand. Die woedt in een dichtbevolkte streek bij de plaats Woy Woy. De Australische premier Anthony Albanese heeft opgeroepen "goed op elkaar te letten en de instructies van de autoriteiten op te volgen".

3 uur geleden
Merz erkent zorgen België over Russisch geld voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De Duitse regeringsleider Friedrich Merz erkent de Belgische bezorgdheid over de inzet van bevroren Russisch geld voor Oekraïne. Alle landen moeten hetzelfde risico dragen, zei de bondskanselier na overleg met de Belgische premier Bart De Wever en Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen.

13 uur geleden
Toparchitect Frank Gehry (Guggenheim Bilbao) overleden

NEW YORK (ANP) - De Canadees-Amerikaanse toparchitect Frank Gehry is op 96-jarige leeftijd overleden, meldt The New York Times. Hij ontwierp onder meer het Guggenheim-museum in het Noord-Spaanse Bilbao. Volgens de krant was hij een van de grootste Amerikaanse architecten.

16 uur geleden
Bolsonaro steunt oudste zoon als presidentskandidaat in 2026

BRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro heeft voor de verkiezingen van volgend jaar zijn steun uitgesproken voor zijn oudste zoon Flávio Bolsonaro als presidentskandidaat. Dat maakte het hoofd van hun Liberale Partij bekend en Flávio heeft dit zelf bevestigd op X.

16 uur geleden