Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VK gaat wegwerpvapes verbieden voor 'rookvrije generatie'

VK gaat wegwerpvapes verbieden voor 'rookvrije generatie'

LONDEN (ANP) - Wegwerpvapes worden in Groot-Brittannië verboden in een poging de gezondheid van kinderen te beschermen. Premier Rishi Sunak kondigt maandag tijdens een schoolbezoek de nieuwe wetgeving aan, waarin strenge regels zijn opgenomen over de verbanning van de e-sigaretten.

Smaken die speciaal gericht zijn op de verkoop aan kinderen worden verbannen, fabrikanten worden verplicht eenvoudigere, simpelere verpakkingen te produceren en winkels moeten vapes uit het zicht van kinderen houden. Verkoopt een winkelier toch tabak of vapes aan een minderjarige klant, dan kan ter plekke een boete van 2500 pond, ruim 2900 euro, gegeven worden. Sunak wil daarnaast iedereen die op of na 1 januari 2009 geboren is verbieden tabak te kopen, in een poging een 'rookvrije generatie' te creëren.

De regering wijst op cijfers waaruit blijkt dat de e-sigaretten onder Britse jongeren steeds populairder worden. In de afgelopen drie jaar is het aantal kinderen dat vapet in Groot-Brittannië verdrievoudigd. 9 procent van de 11- tot 15-jarigen zou regelmatig vapen, en deze stijging wordt voornamelijk veroorzaakt door de wegwerpvariant. Het aandeel 11- tot 17-jarige vapers is de afgelopen twee jaar bijna vertienvoudigd.

Meer uit Buitenland

Paus aangekomen voor bezoek van bijna een week aan Spanje

MADRID (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is in Madrid aangekomen voor een bezoek van bijna een week aan Spanje. Het is het eerste bezoek van een paus aan Spanje sinds 2010. Onderweg zei hij dat hij "met een goede boodschap komt, een boodschap van liefdadigheid en respect voor alle mensen".

59 minuten geleden
Iran: aanvallen op Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.

7 uur geleden
Koeweit meldt aanvallen met drones en raketten

KOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.

8 uur geleden
Raúl Castro verschijnt op de Cubaanse staatstelevisie

HAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.

9 uur geleden
VS: aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.

11 uur geleden
Trump: we vorderen heel snel met de oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.

11 uur geleden
Media: drones en waarschuwingsschoten nabij Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.

11 uur geleden