VK gaat observatievluchten boven Gaza en Israël uitvoeren
LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk gaat boven de Gazastrook en Israël observatievluchten uitvoeren om gijzelaars in handen van Hamas te lokaliseren, melden Britse media op gezag van het ministerie van Defensie.
De vliegtuigen zullen ongewapend zijn, benadrukt het Britse ministerie van Defensie in een verklaring. Informatie over de locatie van gijzelaars zou met Israël worden gedeeld, meldt de BBC. Ook de Verenigde Staten hebben boven de Gazastrook met hetzelfde doel drones ingezet.
Israël schat dat Hamas in de Gazastrook nog 137 gijzelaars heeft. Sinds de Hamas-aanval op 7 oktober zijn in de regio vijf Britten vermist. De Britse regering heeft nog niet bekendgemaakt hoeveel daarvan mogelijk in handen zijn van Hamas. "De veiligheid van Britse staatsburgers is onze hoogste prioriteit", aldus de verklaring.
Het ministerie zegt dat de Britse regering sinds de aanval op 7 oktober "samenwerkt met partners in de hele regio om de vrijlating te bewerkstelligen van gijzelaars, waaronder Britse staatsburgers, die zijn ontvoerd". De Britse strijdkrachten stuurden in de week na 7 oktober al verschillende vliegtuigen en marineschepen naar het oostelijke Middellandse Zeegebied.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado ontmoet als ze volgende week in Washington is. "Ik heb begrepen dat ze ergens volgende week komt, en ik kijk ernaar uit haar te ontmoeten", zei Trump tegen Fox News, zonder nadere details te verstrekken.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad en de buitenwijken hebben vrijdag zeker drie mensen het leven gekost, aldus de burgemeester van Kyiv. De luchtmacht gaf een landelijke raketwaarschuwing af.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse rapper Sean 'Diddy' Combs, die veroordeeld is voor zedenmisdrijven, heeft Donald Trump om gratie gevraagd. Dat zei de Amerikaanse president in een interview met The New York Times. Het verzoek bereikte hem per brief. Trump zei dat hij niet heeft overwogen het verzoek in te willigen.
3 uur geledenPORTLAND (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben twee mensen neergeschoten in Portland, in de staat Oregon. Dat meldt de politie. De slachtoffers, een man en een vrouw, zijn naar het ziekenhuis gebracht. Hun toestand is onbekend.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Bijna 80.000 huishoudens in het zuidwesten van het Verenigd Koninkrijk zitten zonder stroom door storm Goretti, meldt de BBC. Op de Scilly-eilanden, een kleine eilandengroep ten westen van Engeland, werd een windsnelheid van 159 kilometer per uur geregistreerd.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft de subsidies voor zorgverzekeringen, die eind vorig jaar waren verlopen, nieuw leven ingeblazen. Dit biedt hoop aan miljoenen Amerikanen die te maken hebben gekregen met forse premiestijgingen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De ICE-agent die in Minneapolis een 37-jarige vrouw doodschoot, was maanden eerder door een auto meegesleurd en gewond geraakt, zei de Amerikaanse vicepresident JD Vance donderdag. De agent schoot de vrouw dood terwijl zij met haar auto probeerde weg te rijden van een aantal ICE-agenten.
4 uur geleden