VK en EU 'vastbesloten' oplossing voor Noord-Ierland te vinden
BRUSSEL (ANP) - Londen en Brussel hebben meer tijd nodig om een oplossing te vinden voor de handelsproblemen in Noord-Ierland. Eurocommissaris Maroš Šefčovič en de Britse minister Liz Truss (Buitenlandse Zaken) zijn echter "vastbesloten" om de situatie die daar na de brexit is ontstaan op een bevredigende manier op te lossen voor de inwoners, bedrijven en de stabiliteit in Noord-Ierland, zeggen ze in een gezamenlijke verklaring.
Truss was in Brussel voor gesprekken over de afhandeling van de brexit met Šefčovič. Sinds zij het stokje overnam van brexitminister David Frost in december lijkt de sfeer te zijn verbeterd. Frost dreigde meermaals met het activeren van het zogeheten artikel 16 waarmee een van beide partijen eenzijdig maatregelen kan nemen als er ernstige maatschappelijke of economische problemen ontstaan door de gemaakte afspraken. Truss zei na afloop van haar onderhoud met Šefčovič dat zij de situatie met "constructieve onderhandelingen" wil verbeteren. Šefčovič sprak van een "positieve" relatie tussen de twee hoofdonderhandelaars.
Na het vertrek van de Britten uit de Europese Unie werd afgesproken dat Noord-Ierland deel zou blijven uitmaken van de Europese interne markt, ondanks dat Noord-Ierland onderdeel is van het Verenigd Koninkrijk. Anders zouden er opnieuw douanecontroles aan de grens met de republiek Ierland moeten komen. Een harde grens zou tegen het vredesakkoord indruisen dat de Britse en Ierse regeringen in 1998 sloten en een einde maakte aan het gewelddadige conflict tussen pro-Britse protestanten en pro-Ierse katholieken.
Daarom vinden de douanecontroles van goederen die van Groot-Brittannië naar Noord-Ierland gaan nu plaats in de lucht- en zeehavens van Noord-Ierland. Volgens de Britse regering blijken de afspraken onwerkbaar. Šefčovič erkent dat de handel simpeler moet en heeft namens de EU ook handreikingen gedaan, maar die hebben nog niet tot een oplossing geleid.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.
42 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
11 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.
13 uur geleden