VK deelt nieuwe klimaatambitie voor 2035 op klimaattop
BAKOE (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft dinsdag op de klimaattop als een van de eerste landen nieuwe klimaatambities voor 2035 afgekondigd. Het land wil de uitstoot van broeikasgassen in dat jaar verminderd hebben met 81 procent ten opzichte van 1990. Dit doel is in lijn met het advies van wetenschappers en onafhankelijke adviseurs aan de regering.
Landen moeten uiterlijk in februari hun nieuwe klimaatambities voor het jaar 2035 hebben ingeleverd. Brazilië, het gastland van de volgende klimaattop, heeft ook al iets aangescherpte klimaatambities ingeleverd, maar daar is kritiek op gekomen. Ook de Verenigde Arabische Emiraten hebben een nieuw doel voor 2035 opgesteld.
Stientje van Veldhoven, die nu vicevoorzitter van het World Resources Institute is en regionaal directeur van de Europese tak, noemt de plannen van het Verenigd Koninkrijk "een schitterend voorbeeld van klimaatleiderschap". Ze hoopt dat het andere landen uit de G20 zal inspireren om dit "ambitieuze voorbeeld" te volgen. "Het stellen van deze doelstelling is een cruciale stap en het land zal nu zijn beleid moeten versterken en zijn groene investeringen moeten opvoeren als het volledig wil leveren."
Wereldwijde deadline voor EU
Veel landen moeten hun klimaatambities nog bekendmaken. Volgens Politico zal de Europese Unie de wereldwijde deadline vrijwel zeker missen. Dat komt onder meer door de maandenlange overgangsfase sinds de verkiezingen voor het Europees Parlement deze zomer.
Overigens is de klimaataanpak van het Verenigd Koninkrijk meermaals door de rechtbank onwettig verklaard. Klimaatactiegroepen vonden dat er niet genoeg werd gedaan om de uitstoot van broeikasgassen daadwerkelijk tegen te gaan. De Britse regering moest vervolgens een nieuw plan opstellen.
Meer uit Buitenland
BOEKAREST (ANP/RTR) - De Roemeense hoofdstad Boekarest heeft bij de lokale verkiezingen een liberale burgemeester gekozen, zo blijkt uit de gedeeltelijke resultaten. Dit geeft premier Ilie Bolojan de overhand in de fragiele pro-Europese regeringscoalitie en betekent een nederlaag voor de radicaal-rechtse kandidaat die als favoriet gold.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP/AFP) - Acht gravures van de Franse schilder Henri Matisse zijn gestolen uit een bibliotheek in de Braziliaanse stad São Paulo. Dat heeft de lokale overheid bekendgemaakt. De dieven maakten ook vijf werken buit van de Braziliaanse schilder Candido Portinari.
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Zestig erfgenamen van de vijftien slachtoffers van de Decembermoorden van 1982 hebben een vordering ingesteld tegen de staat Suriname. Zij eisen eerherstel van de slachtoffers en hun nabestaanden en schadeloosstelling van de erfgenamen, vertelde advocaat Hugo Essed zondag in het programma Welingelichte Kringen van Radio ABC Suriname. Hij heeft de afgelopen week het verzoekschrift ingediend bij de kantonrechter, namens nabestaanden in Suriname en Nederland.
1 uur geledenABUJA (ANP/RTR) - De Nigeriaanse overheid heeft de vrijlating bewerkstelligd van honderd schoolkinderen die vorige maand waren ontvoerd van een kostschool in de staat Niger. Dat meldt de Nigeriaanse omroep Channels Television, die geen details gaf over de vrijlating.
2 uur geledenCOTONOU (ANP/RTR) - President Patrice Talon van Benin heeft verklaard dat de situatie in zijn land "volledig onder controle" is nadat veiligheidstroepen een couppoging van een groep soldaten hadden beëindigd. "Het verraad zal niet ongestraft blijven", zei Talon in een tv-toespraak. Eerder zondag meldde een regeringswoordvoerder dat veertien mensen waren opgepakt voor een couppoging. Alle arrestanten zouden militairen en ex-militairen zijn.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerchef Eyal Zamir heeft gezegd dat de demarcatielijn waarachter Israëlische troepen zich in Gaza hebben teruggetrokken een "nieuwe grens" is. Dat zei Zamir tegen Israëlische reservisten in de Palestijnse Gazastrook, aldus een militaire verklaring.
5 uur geledenPETSJENIHY (ANP/DPA) - Rusland heeft met een raketaanval een dam in de regio Charkiv geraakt, meldt de burgemeester van het nabijgelegen Petsjenihy. Daardoor is een belangrijke aanvoerroute voor het Oekraïense leger onbegaanbaar geworden.
5 uur geleden