Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VK deelt nieuwe klimaatambitie voor 2035 op klimaattop

VK deelt nieuwe klimaatambitie voor 2035 op klimaattop

BAKOE (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft dinsdag op de klimaattop als een van de eerste landen nieuwe klimaatambities voor 2035 afgekondigd. Het land wil de uitstoot van broeikasgassen in dat jaar verminderd hebben met 81 procent ten opzichte van 1990. Dit doel is in lijn met het advies van wetenschappers en onafhankelijke adviseurs aan de regering.

Landen moeten uiterlijk in februari hun nieuwe klimaatambities voor het jaar 2035 hebben ingeleverd. Brazilië, het gastland van de volgende klimaattop, heeft ook al iets aangescherpte klimaatambities ingeleverd, maar daar is kritiek op gekomen. Ook de Verenigde Arabische Emiraten hebben een nieuw doel voor 2035 opgesteld.

Stientje van Veldhoven, die nu vicevoorzitter van het World Resources Institute is en regionaal directeur van de Europese tak, noemt de plannen van het Verenigd Koninkrijk "een schitterend voorbeeld van klimaatleiderschap". Ze hoopt dat het andere landen uit de G20 zal inspireren om dit "ambitieuze voorbeeld" te volgen. "Het stellen van deze doelstelling is een cruciale stap en het land zal nu zijn beleid moeten versterken en zijn groene investeringen moeten opvoeren als het volledig wil leveren."

Wereldwijde deadline voor EU

Veel landen moeten hun klimaatambities nog bekendmaken. Volgens Politico zal de Europese Unie de wereldwijde deadline vrijwel zeker missen. Dat komt onder meer door de maandenlange overgangsfase sinds de verkiezingen voor het Europees Parlement deze zomer.

Overigens is de klimaataanpak van het Verenigd Koninkrijk meermaals door de rechtbank onwettig verklaard. Klimaatactiegroepen vonden dat er niet genoeg werd gedaan om de uitstoot van broeikasgassen daadwerkelijk tegen te gaan. De Britse regering moest vervolgens een nieuw plan opstellen.

Meer uit Buitenland

Doden door zware aardbeving voor de kust van de Filipijnen

MANILLA (ANP/RTR) - Bij de zware aardbeving voor de kust van het Zuid-Filipijnse eiland Mindanao zijn zeker drie doden gevallen. Ook maakt de politie melding van vier gewonden. Eerder werd al duidelijk dat meerdere gebouwen op het eiland zijn ingestort, maar details zijn nog schaars.

1 uur geleden
Presidentskandidaten Peru gaan nek-aan-nek

LIMA (ANP) - De kandidaten voor het presidentschap van Peru gaan nek-aan-nek. Waar bij de recentste telling de conservatieve Keiko Fujimori was uitgelopen op haar rivaal Roberto Sánchez, is het in de nieuwste peiling weer het linkse congreslid dat voorligt: 50,3 procent tegenover 49,7 procent.

3 uur geleden
Israël voert aanvallen uit op 'militaire doelen' Iran

TEHERAN (ANP) - Israël heeft maandagochtend vroeg luchtaanvallen uitgevoerd op militaire doelen in het westen en midden van Iran, meldt het Israëlische leger. Iraanse staatsmedia melden dat er explosies zijn gehoord in Teheran, Tabriz en Isfahan.

4 uur geleden
Frankrijk neemt 70.000 aangiften kindermisbruik onder de loep

PARIJS (ANP) - De Franse minister van Justitie, Gérald Darmanin, heeft openbaar aanklagers opgedragen om 70.000 aangiften "die met kinderen te maken hebben" met spoed te onderzoeken. Het Franse justitiesysteem heeft hier tot 14 juli, een nationale feestdag, de tijd voor gekregen. Darmanin neemt die stap na de moord op de 11-jarige Lyhanna.

4 uur geleden
Tsunamiwaarschuwing na zware aardbeving Filipijnen

MANILLA (ANP) - Na een zware aardbeving voor de kust van het Filipijnse eiland Mindanao is maandagochtend vroeg een tsunamiwaarschuwing afgegeven. Naast de Filipijnen zelf geldt de waarschuwing voor onder meer kustgebieden in Indonesië en Japan.

5 uur geleden
Premier Armenië claimt met zijn partij verkiezingsoverwinning

JEREVAN (ANP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft de overwinning uitgeroepen bij de parlementsverkiezingen. Tijdens een persconferentie in de nacht van zondag op maandag noemde Pasjinjan de overwinning van zijn partij Burgercontract een "historische zege".

5 uur geleden
Israël sluit grensovergangen Gaza na aanval Iran

JERUZALEM (ANP) - In reactie op de raketaanvallen vanuit Iran, heeft Israël grensovergangen naar de Gazastrook gesloten. Het gaat om een "veiligheidsmaatregel", staat in een verklaring van overheidsinstantie COGAT, die onder meer de toegang tot Gaza coördineert.

5 uur geleden