Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VK deelt nieuwe klimaatambitie voor 2035 op klimaattop

VK deelt nieuwe klimaatambitie voor 2035 op klimaattop

BAKOE (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft dinsdag op de klimaattop als een van de eerste landen nieuwe klimaatambities voor 2035 afgekondigd. Het land wil de uitstoot van broeikasgassen in dat jaar verminderd hebben met 81 procent ten opzichte van 1990. Dit doel is in lijn met het advies van wetenschappers en onafhankelijke adviseurs aan de regering.

Landen moeten uiterlijk in februari hun nieuwe klimaatambities voor het jaar 2035 hebben ingeleverd. Brazilië, het gastland van de volgende klimaattop, heeft ook al iets aangescherpte klimaatambities ingeleverd, maar daar is kritiek op gekomen. Ook de Verenigde Arabische Emiraten hebben een nieuw doel voor 2035 opgesteld.

Stientje van Veldhoven, die nu vicevoorzitter van het World Resources Institute is en regionaal directeur van de Europese tak, noemt de plannen van het Verenigd Koninkrijk "een schitterend voorbeeld van klimaatleiderschap". Ze hoopt dat het andere landen uit de G20 zal inspireren om dit "ambitieuze voorbeeld" te volgen. "Het stellen van deze doelstelling is een cruciale stap en het land zal nu zijn beleid moeten versterken en zijn groene investeringen moeten opvoeren als het volledig wil leveren."

Wereldwijde deadline voor EU

Veel landen moeten hun klimaatambities nog bekendmaken. Volgens Politico zal de Europese Unie de wereldwijde deadline vrijwel zeker missen. Dat komt onder meer door de maandenlange overgangsfase sinds de verkiezingen voor het Europees Parlement deze zomer.

Overigens is de klimaataanpak van het Verenigd Koninkrijk meermaals door de rechtbank onwettig verklaard. Klimaatactiegroepen vonden dat er niet genoeg werd gedaan om de uitstoot van broeikasgassen daadwerkelijk tegen te gaan. De Britse regering moest vervolgens een nieuw plan opstellen.

Meer uit Buitenland

Brussel verdeeld over fonds voor toegankelijkheid abortus

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie neemt donderdag een besluit over het toegankelijk maken van abortus voor alle Europese vrouwen. De Commissie is verdeeld en daarmee is de uitkomst van de stemming onzeker.

17 minuten geleden
Iran arresteert bekende journaliste Elaheh Mohammadi

TRONDHEIM/TEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse autoriteiten hebben de bekende journaliste Elaheh Mohammadi gearresteerd. Dat meldt de in Noorwegen gevestigde mensenrechtenorganisatie Hengaw op basis van bronnen in Teheran. Justitie in Iran heeft de arrestatie nog niet bevestigd en de reden is onduidelijk.

57 minuten geleden
Ex-topman geheime dienst Sri Lanka opgepakt om bomaanslagen 2019

COLOMBO (ANP/AFP) - Een voormalige topman van de geheime dienst van Sri Lanka, generaal Suresh Sallay, is gearresteerd omdat hij wordt verdacht van samenzwering en van medeplichtigheid aan een reeks bomaanslagen in 2019.

2 uur geleden
EU zoekt driftig naar opties blokkade Hongarije te omzeilen

BRUSSEL (ANP) - Op alle mogelijke niveaus wordt met Hongarije gesproken in een poging de blokkades op te heffen die het land heeft opgeworpen tegen een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne en het 20e sanctiepakket tegen Rusland.

2 uur geleden
Slachtoffers brand Crans-Montana krijgen elk bijna 55.000 euro

ZÜRICH (ANP/RTR) - Zwitserland gaat een eenmalige betaling van 50.000 Zwitserse frank (bijna 55.000 euro) doen aan zwaargewonde overlevenden en nabestaanden van de nieuwjaarsbrand in een bar in het skigebied Crans-Montana. Bij de brand kwamen 41 mensen om het leven. Meer dan honderd mensen raakten gewond, van wie velen ernstig.

2 uur geleden
Zelensky verwacht direct overleg met Rusland en VS begin maart

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky denkt dat er in de eerste dagen van maart weer direct overleg is tussen zijn land, Rusland en de VS. De drie hebben al onderhandelingsrondes gehad in Abu Dhabi en Genève. Het is niet bekend waar de volgende ronde zou zijn.

2 uur geleden
Russische ambassade: Jetten maakt misstap met steun aan Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Het is een misser van het kabinet-Jetten om dinsdag niet de dialoog met Rusland te hervatten, maar met een steunbetuiging voor Oekraïne te komen. Dat schrijft de Russische ambassade in Nederland op X. In het bericht zegt de ambassade dit signaal "te hebben genoteerd".

3 uur geleden