Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vjosa Osmani nieuwe president van Kosovo

Vjosa Osmani nieuwe president van Kosovo

PRISTINA (ANP/DPA) - Vjosa Osmani is de nieuwe president van Kosovo. Ze werd zondag in Pristina door het parlement gekozen als staatshoofd op voorstel van regeringspartij Vetevendosje van premier Albin Kurti. De 38-jarige Osmani kreeg 71 stemmen, een ruime meerderheid in de volksvertegenwoordiging die 120 leden telt. 82 afgevaardigden waren aanwezig, elf van hen gaven een ongeldige stem af.

Het ambt van president werd vorig jaar november vacant door het aftreden van Hashim Thaci. Hij stapte op na een aanklacht van het Kosovo Tribunaal. Thaci moet zich voor het gerechtshof in Den Haag verantwoorden wegens mogelijke oorlogsmisdaden, gepleegd tijdens de onafhankelijkheidsstrijd van de Kosovaarse Albanezen tegen Servië in 1998 en 1999.

Na het vertrek van Thaci nam Osmani als voorzitter van het parlement de honneurs al tijdelijk waar. De nieuwe president was tot juni 2020 vicevoorzitter van de liberaal-conservatieve LDK, toen regeringspartij, nu in de oppositie. Na een ruzie binnen de LDK werd ze weggebonjourd. Voor de parlementsverkiezingen van februari stapte Osmani over naar de linkse hervormingspartij van Kurti en kwam hoog op de kandidatenlijst.

Meer uit Buitenland

Rechterlijke macht Iran: geen genade voor opgepakte demonstranten

TEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechterlijke macht in Iran heeft duidelijk gemaakt dat er "zo snel mogelijk" processen volgen tegen de mensen die zijn opgepakt bij de recente protesten tegen het islamitische regime. Zij die schuldig worden bevonden, worden "zonder de minste genade" gestraft, zei hij tegen persbureau Mizan.

37 minuten geleden
Israël zoekt lichaam laatste gijzelaar op begraafplaats in Gaza

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische strijdkrachten zoeken op een begraafplaats in Gaza naar de overblijfselen van de laatste overleden gijzelaar die door Hamas nog niet is overgedragen aan Israël. Dat heeft het kantoor van premier Benjamin Netanyahu bekendgemaakt.

38 minuten geleden
VN-hulpkonvooi bereikt Koerdische stad in Syrië na gevechten

KOBANI (ANP/AFP) - Een VN-hulpkonvooi is zondag aangekomen in de Syrische stad Kobani, waar een Koerdische meerderheid woont. De vrachtwagens hebben onder meer brandstof en voedsel aan boord, zegt VN-hulporganisatie OCHA.

2 uur geleden
Ngo meldt vrijlating zeker 80 politieke gevangenen in Venezuela

CARACAS (ANP/AFP) - In Venezuela zijn zondag minstens tachtig politieke gevangenen vrijgelaten. Dat meldt de non-gouvernementele organisatie Foro Penal, die stelt dat de vrijlatingen onder druk van de Verenigde Staten plaatsvinden. De vrijlatingen gebeurden in gevangenissen in het hele land, aldus de ngo.

2 uur geleden
Rutte in interview FD: we kunnen Europa niet beschermen zonder VS

DEN HAAG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte denkt niet dat Europa ooit zonder de VS kan om zichzelf te beschermen. Dat zegt hij in een interview met Het Financieele Dagblad (FD). "Amerika is cruciaal voor onze bescherming", aldus Rutte.

3 uur geleden
VS melden 'constructief' overleg met Netanyahu over plan Gaza

WASHINGTON/JERUZALEM (ANP/RTR) - De gesprekken tussen Amerikaanse functionarissen en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu over de tweede fase van president Donald Trumps 20-puntenplan voor de toekomst van Gaza waren "constructief", schrijft speciaal gezant Steve Witkoff op X. Het overleg vond zaterdagavond plaats in Jeruzalem. Ook vastgoedondernemer Jared Kushner, Trumps schoonzoon, nam deel.

3 uur geleden
Labour blokkeert terugkeer mogelijke rivaal Starmer in parlement

LONDEN (ANP) - De burgemeester van Manchester, Andy Burnham, mag van zijn Labourpartij niet terugkeren in het parlement, schrijven Britse media als The Guardian en BBC. Dat besluit lijkt op een politieke zet van premier Keir Starmer en zijn medestanders om een potentiële rivaal voor het partijleiderschap buiten de deur te houden.

4 uur geleden