Vizier Rhode Island niet meer alleen op New Yorkers
PROVIDENCE (ANP) - De Amerikaanse staat Rhode Island zal niet alleen mensen uit New York aanhouden en onder quarantaine plaatsen als ze in de staat willen blijven. Ook bezoekers uit andere staten worden aangehouden. Dat gebeurt nadat de gouverneur van de staat New York had gedreigd met juridische stappen.
Gouverneur Andrew Cuomo noemde de maatregelen "niet wettig" en "niet buurvriendelijk". Zijn collega in Rhode Island Gina Raimondo kondigde eerder aan dat mensen uit New York in haar staat zouden worden opgespoord en in quarantaine geplaatst. Ze wilde onder andere auto's met nummerplaten uit New York van de weg laten halen. Na een gesprek met Cuomo liet ze de maatregelen aanpassen.
De staat New York, met daarin de gelijknamige grootste stad van de VS, is de grootste brandhaard met ongeveer 59.500 besmettingen. In Rhode Island, dat niet aan New York grenst maar wel vlakbij aan de oostkust ligt, zijn dat er nog maar ongeveer 200.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben voorgesteld om in Florida gesprekken te voeren samen met Oekraïense en Russische vertegenwoordigers. Dat zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zaterdag tegen verslaggevers.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Verkiezingen in Oekraïne zijn alleen mogelijk wanneer de veiligheid van het stemproces is gewaarborgd, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Daarmee bedoelt hij dat verkiezingen nu niet kunnen worden gehouden in door Rusland bezette delen van het land.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een vrouw die in de jaren negentig voor Jeffrey Epstein werkte, diende in 1996 een klacht in bij de FBI over zijn interesse in kinderporno. De FBI deed er niets mee. Dat blijkt uit het recent vrijgegeven dossier over de in 2019 overleden Amerikaanse zedendelinquent. Justitie had Epstein destijds al zo'n tien jaar op de korrel.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse oud-premier Imran Khan en zijn vrouw Bushra Bibi zijn elk veroordeeld tot zeventien jaar gevangenisstraf in verband met de aankoop van luxe staatsgeschenken tegen een te lage prijs. Dat melden de rechtbank en de advocaten van Khan.
3 uur geledenDHAKA (ANP/RTR) - Tienduizenden mensen woonden zaterdag de uitvaart bij van de vermoorde Bengalese studentenleider en verkiezingskandidaat Sharif Osman Hadi. Hij werd vorige week door gemaskerde aanvallers in zijn hoofd geschoten terwijl hij zijn verkiezingscampagne aftrapte. Zijn dood zes dagen later leidde tot gewelddadige protesten in het land.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oekraïne zegt een aanval te hebben uitgevoerd op een Russisch boorplatform en een militair patrouilleschip in de Kaspische Zee. Volgens het land maakt het deel uit van een reeks aanvallen in het gebied, maar het is de eerste die officieel door de Oekraïense krijgsmacht is erkend.
5 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De Russische gezant Kirill Dmitriev is onderweg naar het Amerikaanse Miami om deel te nemen aan gesprekken over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne, meldt hij op X.
6 uur geleden