Vizier Rhode Island niet meer alleen op New Yorkers
PROVIDENCE (ANP) - De Amerikaanse staat Rhode Island zal niet alleen mensen uit New York aanhouden en onder quarantaine plaatsen als ze in de staat willen blijven. Ook bezoekers uit andere staten worden aangehouden. Dat gebeurt nadat de gouverneur van de staat New York had gedreigd met juridische stappen.
Gouverneur Andrew Cuomo noemde de maatregelen "niet wettig" en "niet buurvriendelijk". Zijn collega in Rhode Island Gina Raimondo kondigde eerder aan dat mensen uit New York in haar staat zouden worden opgespoord en in quarantaine geplaatst. Ze wilde onder andere auto's met nummerplaten uit New York van de weg laten halen. Na een gesprek met Cuomo liet ze de maatregelen aanpassen.
De staat New York, met daarin de gelijknamige grootste stad van de VS, is de grootste brandhaard met ongeveer 59.500 besmettingen. In Rhode Island, dat niet aan New York grenst maar wel vlakbij aan de oostkust ligt, zijn dat er nog maar ongeveer 200.
Meer uit Buitenland
TAIPEI (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse wapenleveringen aan Taiwan zijn altijd een hoeksteen van regionale vrede en stabiliteit geweest en wettelijk vastgelegd. Dat zei de Taiwanese viceminister van Buitenlandse Zaken Chen Ming-chi zaterdag. Taiwan zal blijven communiceren met de Verenigde Staten en de situatie rond verdere wapenleveringen vanuit Amerikaans perspectief begrijpen, vertelde hij verslaggevers in Taipei.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".
10 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.
11 uur geledenCANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.
12 uur geleden