Vitesse zonder Bazoer tegen Rapid, Letsch toch vol vertrouwen
ARNHEM (ANP) - Vitesse moet donderdag tegen Rapid Wien in de Conference League de laatste zestien proberen te bereiken zonder Riechedly Bazoer. De 25-jarige verdediger is nog niet fit genoeg, nadat hij zich vorige week na een training vlak voor de heenwedstrijd in Oostenrijk niet goed voelde. Bazoer is op de weg terug maar trainde woensdag niet mee bij de Arnhemmers, die donderdag in eigen huis een 2-1 achterstand moeten proberen goed te maken.
Oefenmeester Thomas Letsch vertrouwt erop dat Vitesse ook zonder Bazoer en de geschorste aanvaller Loïs Openda in staat is ten koste van Rapid op het Europese podium actief te blijven. "We zijn er klaar voor. Het is een historische kans", zei Letsch. Hij gaf grif toe dat Vitesse dan wel van begin af aan alert en agressief strijd moet leveren. De start was de laatste tijd vaak slecht, met een snelle achterstand tot gevolg.
"Het is inderdaad een terugkerend verhaal", beaamde Letsch. "Dat moet echt veranderen. In Wenen speelden we ook een slechte eerste helft. Met name in beide doelgebieden was het niet goed. In de tweede helft controleerden we in balbezit en verdienden we meer. Laten we hopen dat we het 2-1 verlies nu kunnen rechtzetten. Als we erin geloven en in de wedstrijd blijven, dan is alles mogelijk. Dat hebben we ook weer in Utrecht gezien."
De Arnhemse trainer rekent daarbij op de steun van het publiek. "Laten we hopen op een zo vol mogelijk stadion. Ik wil me ook tot de supporters wenden: kom naar het stadion, we hebben jullie nodig. We houden allemaal van Europees voetbal en kijken ontzettend uit naar deze wedstrijd."
Meer uit Voetbal
DORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
56 minuten geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
58 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert niet terug als international. Dat heeft de onlangs 40-jarige doelman van Bayern München gezegd in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Real Madrid in de kwartfinale van de Champions League.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Union Berlin heeft trainer Steffen Baumgart ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 bij hekkensluiter Heidenheim. Marie-Louise Eta is bij de nummer 11 van de Bundesliga aangesteld als tijdelijke opvolger.
6 uur geledenALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."
14 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.
16 uur geleden