Vitesse zonder Bazoer tegen Rapid, Letsch toch vol vertrouwen
ARNHEM (ANP) - Vitesse moet donderdag tegen Rapid Wien in de Conference League de laatste zestien proberen te bereiken zonder Riechedly Bazoer. De 25-jarige verdediger is nog niet fit genoeg, nadat hij zich vorige week na een training vlak voor de heenwedstrijd in Oostenrijk niet goed voelde. Bazoer is op de weg terug maar trainde woensdag niet mee bij de Arnhemmers, die donderdag in eigen huis een 2-1 achterstand moeten proberen goed te maken.
Oefenmeester Thomas Letsch vertrouwt erop dat Vitesse ook zonder Bazoer en de geschorste aanvaller Loïs Openda in staat is ten koste van Rapid op het Europese podium actief te blijven. "We zijn er klaar voor. Het is een historische kans", zei Letsch. Hij gaf grif toe dat Vitesse dan wel van begin af aan alert en agressief strijd moet leveren. De start was de laatste tijd vaak slecht, met een snelle achterstand tot gevolg.
"Het is inderdaad een terugkerend verhaal", beaamde Letsch. "Dat moet echt veranderen. In Wenen speelden we ook een slechte eerste helft. Met name in beide doelgebieden was het niet goed. In de tweede helft controleerden we in balbezit en verdienden we meer. Laten we hopen dat we het 2-1 verlies nu kunnen rechtzetten. Als we erin geloven en in de wedstrijd blijven, dan is alles mogelijk. Dat hebben we ook weer in Utrecht gezien."
De Arnhemse trainer rekent daarbij op de steun van het publiek. "Laten we hopen op een zo vol mogelijk stadion. Ik wil me ook tot de supporters wenden: kom naar het stadion, we hebben jullie nodig. We houden allemaal van Europees voetbal en kijken ontzettend uit naar deze wedstrijd."
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur noemt de ongeregeldheden tijdens het definitief gestaakte thuisduel met Vitesse vrijdagavond "in alle opzichten onacceptabel". De wedstrijd in de laatste speelronde van de eerste divisie werd meermaals stilgelegd en uiteindelijk definitief gestaakt nadat de aanhang van Vitesse vuurwerk had gegooid richting het veld en de thuisvakken.
22 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Bruno Fernandes hoopt met Portugal wereldkampioen voetbal te worden om de carrière van Cristiano Ronaldo de ultieme bekroning te geven. Dat zei de middenvelder van Manchester United bij de BBC. "Het zou fantastisch zijn om het WK af te sluiten met Cristiano als winnaar. Ik hoop echt dat we het voor elkaar kunnen krijgen, voor alles wat Cristiano voor het voetbal en de wereld heeft betekend", aldus Fernandes.
5 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Vitesse verdiende een beter einde van het seizoen, zei trainer Rüdiger Rehm na afloop van de wedstrijd in Leeuwarden tegen Cambuur, die voortijdig eindigde door ongeregeldheden in het vak van de Arnhemse aanhang. "Het hele seizoen hebben onze fans zich goed gedragen en de ploeg altijd en overal ongelooflijk gesteund, dan verdient de ploeg het niet dat het zo eindigt. Gooien met vuurwerk is levensgevaarlijk", zei Rehm bij ESPN.
5 uur geledenLEEUWARDEN/DEN BOSCH (ANP) - Het is Vitesse niet gelukt zich in de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin had de club uit Arnhem nog promotie naar de Eredivisie kunnen afdwingen. De ploeg van trainer Rüdiger Rehm stond in Leeuwarden met 2-1 achter tegen SC Cambuur, toen het duel definitief werd gestaakt om het gooien van vuurwerk door fans van Vitesse.
17 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het duel tussen SC Cambuur en Vitesse in de eerste divisie is vrijdagavond definitief gestaakt. Met nog enkele minuten speeltijd op de klok en bij een stand van 1-2 gooiden supporters uit het uitvak vuurwerk op de tribunes met Cambuur-supporters. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
23 uur geleden