Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse ziet in onrustige tijden hoofdsponsor stoppen

Vitesse ziet in onrustige tijden hoofdsponsor stoppen

ARNHEM (ANP) - De naam van eToro verdwijnt na dit seizoen van het shirt van Vitesse. Het contract van de hoofdsponsor loopt deze zomer af en wordt niet verlengd. Vitesse, dat zowel sportief als bestuurlijk in de problemen zit, zegt al "een goed alternatief" te hebben als nieuwe hoofdsponsor.

Investeringsplatform eToro staat sinds 2021 op de geel-zwarte shirts van de club uit Arnhem. De samenwerking beviel aanvankelijk zo goed, dat beide partijen al na een half jaar besloten het contract met een jaar te verlengen tot de zomer van 2023.

Vitesse is bezig aan een moeizaam seizoen in de Eredivisie. De ploeg van trainer Phillip Cocu staat maar net boven de degradatiezone. Ook op bestuurlijk vlak rommelt het. Begin deze maand maakte Vitesse bekend dat Henk Parren stopt als voorzitter van de raad van commissarissen. Woensdag meldden diverse media dat algemeen directeur Pascal van Wijk ook vertrekt. Vitesse wil dat vooralsnog niet bevestigen.

Huurcontract

De club ruziet met eigenaar Michael van de Kuit van stadion Gelredome ook over het binnenkort aflopende huurcontract. Beide partijen zijn verwikkeld in een juridisch conflict. Van de Kuit pleitte de afgelopen maanden regelmatig voor het vertrek van Parren en Van Wijk.

Vitesse wacht ook nog altijd op goedkeuring door de KNVB van de overname van de club door de Common Group, de Amerikaanse investeringsmaatschappij van Coley Parry. Hij wil de Rus Valeri Oyf opvolgen als eigenaar van Vitesse. Oyf besloot na de Russische militaire inval in Oekraïne om zijn aandelen te verkopen.

Meer uit Voetbal

Real Madrid wil af van La Liga-voorzitter Tebas na kritiek

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft hard uitgehaald naar Javier Tebas, de voorzitter van de belangrijkste Spaanse voetbalcompetities. In een verklaring op de site van de Madrileense club is onder meer te lezen dat Real vindt dat het Spaanse voetbal dringend ander leiderschap nodig heeft.

1 uur geleden
Ajacied Dolberg langere tijd aan de kant door blessure bij Denen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-spits Kasper Dolberg heeft bij een training van het Deense nationale elftal een knieblessure opgelopen. Dat heeft de Amsterdamse club dinsdag bekendgemaakt via X. Hij heeft het nationale team, dat zich voorbereidt op de Nations League, verlaten.

3 uur geleden
KNVB na brief Infantino: vertrouwen hiermee nog niet hersteld

ZEIST (ANP) - De KNVB is nog niet overtuigd door het hervormingsvoorstel van FIFA-baas Gianni Infantino. De Zwitser schreef maandag in een brief aan de nationale bonden dat hij wil overleggen met de overkoepelende confederaties en de bonden over hervormingen binnen de FIFA. "Voor ons is het vertrouwen hiermee nog niet hersteld", reageerde een woordvoerder van de KNVB op vragen van het ANP.

4 uur geleden
Borussia Mönchengladbach stelt Blessin aan als nieuwe trainer

MÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Borussia Mönchengladbach heeft Alexander Blessin aangesteld als nieuwe trainer. De 53-jarige Duitser is de opvolger van Eugen Polanski, die zondag werd ontslagen bij de laagstgeklasseerde ploeg in de Bundesliga.

5 uur geleden
Real Madrid-aanvoerder Valverde loopt enkelblessure op

MADRID (ANP/AFP) - Aanvoerder Federico Valverde van Real Madrid heeft zijn linkerenkel verstuikt. Dat maakte de club uit de Spaanse hoofdstad dinsdag bekend. De international van Uruguay liep de blessure zondag op tijdens de verloren wedstrijd bij Atlético Madrid (2-1).

5 uur geleden
Brobbey hoopt topvorm bij Sunderland mee te nemen naar Oranje

ZEIST (ANP) - Brian Brobbey wil zich de komende weken manifesteren als de eerste spits van Oranje. Met zijn drie doelpunten in de uitwedstrijd tegen Manchester City van zondag lijkt bondscoach Xavi Hernández nauwelijks nog om de aanvaller van Sunderland heen te kunnen.

6 uur geleden
Duitse voetbalbond: voorstel Infantino doorzichtige manoeuvre

FRANKFURT AM MAIN (ANP/DPA) - Voorzitter Bernd Neuendorf van de Duitse voetbalbond (DFB) heeft het hervormingsvoorstel van FIFA-baas Gianni Infantino een "doorzichtige manoeuvre" genoemd. Volgens Neuendorf wil Infantino zo zijn herverkiezing veiligstellen, zei hij in reactie op een vraag van het Duitse persbureau dpa.

6 uur geleden