Vitesse zet ambitie kracht bij met zege op Heracles Almelo
ALMELO (ANP) - Zonder goed te voetballen heeft Vitesse de ambitie om lang mee te blijven doen in de titelrace kracht bijgezet. De club uit Arnhem won de uitwedstrijd bij Heracles Almelo (0-2), met dank aan een eigen doelpunt van Robin Pröpper en een treffer van Matús Bero.
Vitesse staat voorlopig derde in de Eredivisie, met 2 punten minder dan koploper Ajax en 1 punt achterstand op PSV. Die twee ploegen ontmoeten elkaar zondag in de Johan Cruijff ArenA. Feyenoord komt zondag in punten gelijk met Vitesse als het Sparta Rotterdam verslaat.
Vitesse is met goede voornemens aan de tweede helft van het voetbaljaar begonnen. De club uit Arnhem wil de komende maand profiteren van de vele wedstrijden die Ajax, PSV, Feyenoord en AZ tegen elkaar voetballen. Vitesse speelde voor de winterstop al tegen die vier ploegen en heeft daardoor voorlopig een eenvoudiger programma.
Vitesse speelde niet groots op het kunstgras van Almelo, waar met enige regelmaat winterse neerslag viel. De ploeg van trainer Thomas Letsch kwam vlak voor rust met een gelukje op voorsprong. Bero mocht juichen omdat verdediger Pröpper zijn schot nog van richting veranderde. De ongelukkige aanvoerder van Heracles kreeg het doelpunt op zijn naam. De Slowaak Bero kwam in de de slotfase alsnog tot scoren, na een mooi uitgespeelde aanval.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR) - Bondscoach Thomas Tuchel van Engeland kan voor de komende interlands niet beschikken over Cole Palmer, Declan Rice, Marcus Rashford, Tino Livramento en Kobbie Mainoo. De vijf hebben zich geblesseerd afgemeld voor de wedstrijden in de Nations League tegen Spanje, Tsjechië, Kroatië en nogmaals Tsjechië.
11 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje heeft zijn contract bij de Spaanse voetbalbond (RFEF) verlengd tot en met het EK van 2032. Dat maakte de RFEF bekend. De 65-jarige coach won met Spanje onder meer het afgelopen WK.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk was er na een gesprek met de nieuwe bondscoach Xavi Hernández snel uit om langer door te gaan als international. Dat vertelt de 35-jarige verdediger maandag in gesprek met ESPN.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández ziet bij het Nederlands elftal een belangrijke rol weggelegd voor Joey Veerman. De middenvelder van Borussia Dortmund raakte na het EK van 2024 buiten beeld bij de toenmalige bondscoach Ronald Koeman, maar is door zijn Spaanse vervanger direct weer bij de selectie gehaald.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández wil nog niet veel kwijt over de manier waarop hij met het Nederlands elftal wil gaan voetballen. "We zullen het initiatief proberen te nemen. Ik kan beloven dat we met passie en intensiteit zullen spelen. Ik kan geen resultaten beloven", aldus Xavi, die vorige maand werd aangesteld als opvolger van Ronald Koeman.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De blessure die aanvaller Donyell Malen van AS Roma afgelopen weekend opliep, lijkt mee te vallen. Dat maakte bondscoach Xavi Hernández van het Nederlands elftal maandag duidelijk op een persconferentie.
3 uur geledenSUNDERLAND (ANP/BELGA) - Granit Xhaka, de aanvoerder van Sunderland en het Zwitserse nationale elftal, heeft toegegeven dat hij enkele jaren geleden een vals coronavaccinatiebewijs heeft verkregen. De 33-jarige recordinternational van zijn land heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de komende vier wedstrijden van Zwitserland in de Nations League.
4 uur geleden