Vitesse zet ambitie kracht bij met zege op Heracles Almelo
ALMELO (ANP) - Zonder goed te voetballen heeft Vitesse de ambitie om lang mee te blijven doen in de titelrace kracht bijgezet. De club uit Arnhem won de uitwedstrijd bij Heracles Almelo (0-2), met dank aan een eigen doelpunt van Robin Pröpper en een treffer van Matús Bero.
Vitesse staat voorlopig derde in de Eredivisie, met 2 punten minder dan koploper Ajax en 1 punt achterstand op PSV. Die twee ploegen ontmoeten elkaar zondag in de Johan Cruijff ArenA. Feyenoord komt zondag in punten gelijk met Vitesse als het Sparta Rotterdam verslaat.
Vitesse is met goede voornemens aan de tweede helft van het voetbaljaar begonnen. De club uit Arnhem wil de komende maand profiteren van de vele wedstrijden die Ajax, PSV, Feyenoord en AZ tegen elkaar voetballen. Vitesse speelde voor de winterstop al tegen die vier ploegen en heeft daardoor voorlopig een eenvoudiger programma.
Vitesse speelde niet groots op het kunstgras van Almelo, waar met enige regelmaat winterse neerslag viel. De ploeg van trainer Thomas Letsch kwam vlak voor rust met een gelukje op voorsprong. Bero mocht juichen omdat verdediger Pröpper zijn schot nog van richting veranderde. De ongelukkige aanvoerder van Heracles kreeg het doelpunt op zijn naam. De Slowaak Bero kwam in de de slotfase alsnog tot scoren, na een mooi uitgespeelde aanval.
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
39 minuten geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
47 minuten geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
4 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
7 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
11 uur geleden