Vitesse wint zonder trainer Letsch ook tweede duel
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft ten koste van Sparta ook de tweede competitiewedstrijd gewonnen. Het werd in de Gelredome 2-0. Bij Vitesse ontbrak trainer Thomas Letsch op de bank; hij testte net als zeven andere stafleden positief op het coronavirus.
Johannes Spors (technisch directeur), Edward Sturing (hoofd jeugdopleiding) en Nicky Hofs (trainer van Vitesse Onder 21) namen daarom de taken op zich.
Oussama Tannane tekende na een klein half uur voor het eerste doelpunt. Tannane schoot fraai raak uit een vrije trap vanaf zo'n dertig meter. Tien minuten voor tijd was Tannane opnieuw betrokken bij een doelpunt. Zijn schot werd met moeite gekeerd door Sparta-doelman Benjamin van Leer, waarna Armando Broja alert was en binnentikte.
Sparta speelde de hele tweede helft met een man minder, omdat Michael Heylen vlak voor rust zijn tweede gele kaart kreeg.
De wedstrijd stond in het teken van de Airborne-herdenking. Vorige week begon Vitesse de competitie met een nipte zege op RKC in Waalwijk (0-1).
Meer uit Voetbal
LIVINGSTON (ANP) - Voetballer Joshua Brenet mag de uitwedstrijd van zijn club Livingston tegen Rangers FC zaterdag overslaan. Trainer David Martindale geeft de international van Curaçao vrijaf om de kwalificatie voor het WK te vieren.
4 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Ella Peddemors en Lineth Beerensteyn hebben de voetbalsters van VfL Wolfsburg aan een thuiszege op Manchester United (5-2) in de Champions League geholpen. De Nederlandse internationals maakten vier van de vijf doelpunten voor hun ploeg.
14 uur geledenLISSABON (ANP) - Dodi Lukebakio mist dinsdag de uitwedstrijd van Benfica tegen Ajax in de Champions League. De aanvallende middenvelder heeft woensdag een breuk in zijn linkerenkel opgelopen tijdens de kwalificatiewedstrijd van België tegen Liechtenstein (7-0) voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
14 uur geledenRABAT (ANP) - Achraf Hakimi is verkozen tot Afrikaans voetballer van het jaar. De 27-jarige rechtsback won dit seizoen de Champions League en Franse titel en beker met Paris Saint-Germain. Hij plaatste zich met Marokko voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
16 uur geledenZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is op 5 december een van de twaalf groepshoofden tijdens de loting voor het WK voetbal van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit de wereldranglijst die wereldvoetbalbond FIFA heeft vrijgegeven.
19 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund-aanvaller Karim Adeyemi heeft op sociale media zijn excuses aangeboden aan zijn club en de Duitse nationale selectie. Bondscoach Julian Nagelsmann had Adeyemi voor de afgelopen interlandperiode wel geselecteerd, maar hield hem buiten de ploeg nadat naar buiten was gekomen dat een rechter de vleugelspeler een boete van 450.000 euro heeft opgelegd voor verboden wapenbezit.
20 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid-trainer Xabi Alonso mist voorlopig zijn verdediger Eder Militão. De 27-jarige Braziliaan viel dinsdag in een oefeninterland van zijn land tegen Tunesië uit. Real Madrid bevestigde woensdag dat het gaat om een spierblessure in het rechterbovenbeen.
21 uur geleden