Vitesse wint zonder trainer Letsch ook tweede duel
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft ten koste van Sparta ook de tweede competitiewedstrijd gewonnen. Het werd in de Gelredome 2-0. Bij Vitesse ontbrak trainer Thomas Letsch op de bank; hij testte net als zeven andere stafleden positief op het coronavirus.
Johannes Spors (technisch directeur), Edward Sturing (hoofd jeugdopleiding) en Nicky Hofs (trainer van Vitesse Onder 21) namen daarom de taken op zich.
Oussama Tannane tekende na een klein half uur voor het eerste doelpunt. Tannane schoot fraai raak uit een vrije trap vanaf zo'n dertig meter. Tien minuten voor tijd was Tannane opnieuw betrokken bij een doelpunt. Zijn schot werd met moeite gekeerd door Sparta-doelman Benjamin van Leer, waarna Armando Broja alert was en binnentikte.
Sparta speelde de hele tweede helft met een man minder, omdat Michael Heylen vlak voor rust zijn tweede gele kaart kreeg.
De wedstrijd stond in het teken van de Airborne-herdenking. Vorige week begon Vitesse de competitie met een nipte zege op RKC in Waalwijk (0-1).
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.
1 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.
5 uur geledenBREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
7 uur geledenNYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
23 uur geleden