Vitesse wint voor het eerst dit seizoen in eigen stadion
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft voor het eerst dit seizoen een thuiswedstrijd gewonnen. De Arnhemmers waren in de Gelredome met 2-0 te sterk voor Heracles Almelo.
Het was voor Vitesse de derde overwinning van het seizoen. Eerder werden NEC (1-3) en FC Volendam (1-2) verslagen. Vitesse, waar Edward Sturing interim-trainer is na het ontslag van Phillip Cocu, heeft nu 11 punten. Hekkensluiter Volendam heeft er 8. Almere City en RKC hebben 2 punten meer dan Vitesse.
De 20-jarige Gyan de Regt zette Vitesse na 20 minuten op voorsprong met een schot met links en de Fransman Amine Boutrah, de vervanger van de moegestreden uitblinker De Regt, maakte er ruim een kwartier voor tijd 2-0 van. Beiden hadden nog nooit gescoord voor Vitesse.
Strafschop
Vitesse-keeper Eloy Room keerde na dik een half uur een strafschop van Emil Hansson. Room had de penalty zelf veroorzaakt. Vorig weekend pakte de doelman ook al een penalty, toen van Fortuna Sittard-speler Kaj Sierhuis.
Voor Heracles, dat pas 5 punten pakte in uitduels, was het de zesde nederlaag in de Eredivisie sinds begin oktober. De Almeloërs hebben al 35 treffers geïncasseerd, het meeste na FC Volendam.
Er waren ruim 17.000 supporters op het duel afgekomen, het hoogste aantal van dit seizoen.
Meer uit Voetbal
SITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.
3 uur geledenDOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Luciano Valente begint om 21.00 uur met Feyenoord aan het thuisduel met sc Heerenveen in de KNVB-beker. De middenvelder viel zondag tijdens het verloren uitduel met Ajax (2-0) geblesseerd uit na een botsing met Youri Regeer. Hij is op tijd hersteld voor een basisplaats in De Kuip.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat na het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico in gesprek met bondscoach Ronald Koeman over zijn toekomst bij het Nederlands elftal. "Het WK is een zeer belangrijk ijkpunt voor ons, een denkbeeldige finishlijn", zegt KNVB-directeur Marianne van Leeuwen op de website van het Algemeen Dagblad.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu is de spits van Ajax voor het bekerduel met Excelsior Maassluis. De 19-jarige aanvaller vervangt Kasper Dolberg, die net is hersteld van een blessure en rust krijgt.
7 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Winston Bogarde gaat de nieuwe bondscoach Henk ten Cate assisteren bij de nationale voetbalploeg van Suriname. De oud-verdediger van topclubs als AC Milan, FC Barcelona en Chelsea werkte jarenlang als assistent-coach en individuele coach bij Ajax.
7 uur geleden