Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse wint van FC Twente in duel van de strafschoppem

Vitesse wint van FC Twente in duel van de strafschoppem

ENSCHEDE (ANP) - In een wedstrijd waarin slechts werd gescoord uit strafschoppen heeft Vitesse gewonnen van FC Twente. In de Veste van Enschede benutten de Arnhemmers er twee, tegen de thuisclub 1 (1-2). Vitesse staat daardoor voorlopig op gelijke hoogte met nummer 3 PSV. De laatste overwinning van FC Twente dateert alweer van 14 februari, uit bij Vitesse.

Oussama Tannane maakte 5 minuten in blessuretijd het beslissende doelpunt. Hij mocht aanleggen van 11 meter, nadat Jesse Bosch een overtreding maakte op Maximilian Wittek.

Danilo zette FC Twente na 20 minuten op voorsprong. De Braziliaan benutte een strafschop, toegekend door scheidsrechter Pol van Boekel na een handsbal van aanvoerder Danilho Doekhi. Hij passeerde Jeroen Houwen, de vervanger van de licht geblesseerde Remko Pasveer in het doel van de Arnhemmers.

Kansen

Daarna kwamen er kansen voor Vitesse. Zo schoot Oussama Tannane eerst een vrije trap op de lat en vervolgens knalde hij een rakelings over. Verder zag Matúš Bero een schot geblokt.

Vlak voor rust werd het alsnog gelijk, opnieuw werd de treffer gemaakt van 11 meter. Dit keer mocht Tannane aanleggen, na hands van Kik Pierie. In extra tijd van het eerst deel kwam Vitesse zelfs nog bijna op voorsprong, maar Armando Broja stuitte op doelman Joël Drommel.

Ook na de hervatting waren de meeste mogelijkheden voor Vitesse. De beloning leek uit te blijven, totdat Van Boekel in de 95e minuut opnieuw naar de stip wees.

FC Twente moet het nog steeds doen zonder routinier Wout Brama.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters PSV voor het eerst landskampioen na thuiszege op ADO

EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV zijn vrijdagavond voor het eerst in de clubhistorie landskampioen geworden. De Eindhovenaren verzekerden zich in de voorlaatste speelronde van de Vrouwen Eredivisie van de titel door thuis met 2-0 van ADO Den Haag te winnen.

7 uur geleden
Ajacied Mokio verkiest nationale elftal DR Congo boven België

AMSTERDAM (ANP) - Jorthy Mokio verkiest het nationale elftal van de Democratische Republiek Congo boven dat van België. Dat heeft de 18-jarige verdedigende middenvelder van Ajax vrijdag bekendgemaakt op sociale media. "Ik ben Congolees in hart en nieren", schrijft de in Gent geboren voetballer. "En het is onder deze kleuren dat ik het volgende hoofdstuk van mijn verhaal wil schrijven."

8 uur geleden
Weghorst en Wijndal beschikbaar voor Ajax tegen FC Utrecht

AMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst en Owen Wijndal zijn hersteld van hun blessures en zijn zondag beschikbaar voor Ajax in het duel met FC Utrecht. Dat zegt trainer Óscar García in een bericht op de site van de Amsterdamers. Ook heeft Davy Klaassen weer meegetraind met de groep, maar de middenvelder is nog niet wedstrijdfit.

11 uur geleden
Real bestraft spelers Valverde en Tchouaméni met hoge boete

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouaméni een boete van 500.000 euro opgelegd na hun opstootje van eerder deze week. Dat meldt de club op de website.

11 uur geleden
Feyenoord-coach Van Persie verbaasd over nieuws rond Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie heeft verrast gereageerd op de berichtgeving dat de club na het seizoen afscheid neemt van de Engelse aanvaller Raheem Sterling. "Ik ben gequoot, maar heb die mensen niet gesproken", zei Van Persie over de berichtgeving in The Telegraph.

12 uur geleden
Bayern München moet verdediger Davies voorlopig missen

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan enkele weken niet beschikken over rechtsback Alphonso Davies. De Canadese verdediger heeft in de halve finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League een hamstringblessure opgelopen en mist in ieder geval de laatste twee competitiewedstrijden van de landskampioen tegen VfL Wolfsburg en 1. FC Köln.

13 uur geleden
PSV zonder Saibari en Mauro Júnior tegen Go Ahead Eagles

EINDHOVEN (ANP) - PSV moet het in de voorlaatste speelronde van de Eredivisie in het duel met Go Ahead Eagles doen zonder Ismael Saibari en Mauro Júnior. Dat vertelde trainer Peter Bosz in de persconferentie in de aanloop naar de wedstrijd van zondag (16.45 uur).

14 uur geleden