Vitesse wint van FC Twente in duel van de strafschoppem
ENSCHEDE (ANP) - In een wedstrijd waarin slechts werd gescoord uit strafschoppen heeft Vitesse gewonnen van FC Twente. In de Veste van Enschede benutten de Arnhemmers er twee, tegen de thuisclub 1 (1-2). Vitesse staat daardoor voorlopig op gelijke hoogte met nummer 3 PSV. De laatste overwinning van FC Twente dateert alweer van 14 februari, uit bij Vitesse.
Oussama Tannane maakte 5 minuten in blessuretijd het beslissende doelpunt. Hij mocht aanleggen van 11 meter, nadat Jesse Bosch een overtreding maakte op Maximilian Wittek.
Danilo zette FC Twente na 20 minuten op voorsprong. De Braziliaan benutte een strafschop, toegekend door scheidsrechter Pol van Boekel na een handsbal van aanvoerder Danilho Doekhi. Hij passeerde Jeroen Houwen, de vervanger van de licht geblesseerde Remko Pasveer in het doel van de Arnhemmers.
Kansen
Daarna kwamen er kansen voor Vitesse. Zo schoot Oussama Tannane eerst een vrije trap op de lat en vervolgens knalde hij een rakelings over. Verder zag Matúš Bero een schot geblokt.
Vlak voor rust werd het alsnog gelijk, opnieuw werd de treffer gemaakt van 11 meter. Dit keer mocht Tannane aanleggen, na hands van Kik Pierie. In extra tijd van het eerst deel kwam Vitesse zelfs nog bijna op voorsprong, maar Armando Broja stuitte op doelman Joël Drommel.
Ook na de hervatting waren de meeste mogelijkheden voor Vitesse. De beloning leek uit te blijven, totdat Van Boekel in de 95e minuut opnieuw naar de stip wees.
FC Twente moet het nog steeds doen zonder routinier Wout Brama.
Meer uit Voetbal
VANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
1 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
15 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
16 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.
20 uur geleden