Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse wint van FC Twente in duel van de strafschoppem

Vitesse wint van FC Twente in duel van de strafschoppem

ENSCHEDE (ANP) - In een wedstrijd waarin slechts werd gescoord uit strafschoppen heeft Vitesse gewonnen van FC Twente. In de Veste van Enschede benutten de Arnhemmers er twee, tegen de thuisclub 1 (1-2). Vitesse staat daardoor voorlopig op gelijke hoogte met nummer 3 PSV. De laatste overwinning van FC Twente dateert alweer van 14 februari, uit bij Vitesse.

Oussama Tannane maakte 5 minuten in blessuretijd het beslissende doelpunt. Hij mocht aanleggen van 11 meter, nadat Jesse Bosch een overtreding maakte op Maximilian Wittek.

Danilo zette FC Twente na 20 minuten op voorsprong. De Braziliaan benutte een strafschop, toegekend door scheidsrechter Pol van Boekel na een handsbal van aanvoerder Danilho Doekhi. Hij passeerde Jeroen Houwen, de vervanger van de licht geblesseerde Remko Pasveer in het doel van de Arnhemmers.

Kansen

Daarna kwamen er kansen voor Vitesse. Zo schoot Oussama Tannane eerst een vrije trap op de lat en vervolgens knalde hij een rakelings over. Verder zag Matúš Bero een schot geblokt.

Vlak voor rust werd het alsnog gelijk, opnieuw werd de treffer gemaakt van 11 meter. Dit keer mocht Tannane aanleggen, na hands van Kik Pierie. In extra tijd van het eerst deel kwam Vitesse zelfs nog bijna op voorsprong, maar Armando Broja stuitte op doelman Joël Drommel.

Ook na de hervatting waren de meeste mogelijkheden voor Vitesse. De beloning leek uit te blijven, totdat Van Boekel in de 95e minuut opnieuw naar de stip wees.

FC Twente moet het nog steeds doen zonder routinier Wout Brama.

Meer uit Voetbal

FIFA komt na kritiek met goedkopere kaarten voor WK

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA is na kritiek met goedkopere tickets gekomen voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. 10 procent van de aan nationale bonden toegewezen kaarten gaat 60 dollar per ticket kosten, omgerekend zo'n 51 euro.

2 uur geleden
Wiegman voor vijfde keer beste coach vrouwenteam bij FIFA Awards

DOHA (ANP) - Sarina Wiegman is op een gala van wereldvoetbalbond FIFA in Doha voor de vijfde keer gekozen tot beste coach van een vrouwenteam. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.

3 uur geleden
Oranje-international Dumfries geopereerd aan linkerenkel

MILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.

4 uur geleden
Aanvaller Oufkir verruilt Sparta Rotterdam voor AZ

ROTTERDAM (ANP) - Voetballer Ayoub Oufkir maakt in de winterstop de overstap van Sparta Rotterdam naar AZ. Dat melden beide Eredivisieclubs. AZ betaalt naar verluidt een bedrag van rond de 5 miljoen euro voor de 19-jarige aanvaller, die afgelopen zomer met Oranje onder 19 de Europese titel won.

6 uur geleden
Ajax legt verdediger Tomiyasu tot het einde van het seizoen vast

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.

7 uur geleden
FIFA roept Italiaan Donnarumma uit tot beste doelman

DOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.

8 uur geleden
PSG moet Mbappé bijna 61 miljoen euro achterstallig loon betalen

PARIJS (ANP/AFP) - Een arbeidsrechtbank in Parijs heeft voetbalclub Paris Saint-Germain veroordeeld tot het betalen van bijna 61 miljoen euro aan de voormalige sterspeler Kylian Mbappé. Het betreft achterstallig salaris en bonussen.

8 uur geleden