Vitesse wint ook van FC Groningen: 1-0
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft ook de vijfde wedstrijd in 2021 gewonnen. Vier dagen na de bekerzege tegen ADO Den Haag (2-1) was de Arnhemse ploeg op eigen veld met 1-0 te sterk voor FC Groningen. Eerder deze maand rekende de verrassende formatie van de Duitse coach Thomas Letsch ook al af met FC Emmen, FC Utrecht en Heracles Almelo.
Dankzij de sterke reeks in januari blijft Vitesse goed meedoen in de strijd om de bovenste plaats, Met 41 punten staan de Arnhemmers weer op gelijke hoogte met koploper Ajax, dat zondag aantreedt bij Fortuna Sittard.
Vitesse was de betere ploeg, maar had aanvankelijk moeite om grote kansen af te dwingen tegen de stugge Groningers. Van de Albanese aanvaller Armando Broja ging de meeste dreiging uit, maar hij was nogal ongelukkig in zijn doelgerichte acties. Subtopper FC Groningen, met de teruggekeerde Mike te Wierik (ex-Derby County) meteen in het basisteam, was amper gevaarlijk.
Dankzij Riechedly Bazoer ging Vitesse met een voorsprong de rust in. De oud-Ajacied knalde in de 36e minuut via de onderkant van de lat raak (1-0).
Na de pauze verzuimde Vitesse afstand van FC Groningen te nemen. Daardoor bleven de noorderlingen geloven in een positief resultaat. Aanvaller Jørgen Strand Larsen kon deze keer zijn ploeg echter niet van dienst zijn.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.
14 minuten geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat het advies van de advocaat-generaal in de zaak tegen Vitesse "zorgvuldig bestuderen". Dat heeft de voetbalbond bekendgemaakt. Volgens het advies slagen de cassatieklachten niet en mag Vitesse de proflicentie behouden.
38 minuten geledenARNHEM (ANP) - Vitesse reageert verheugd op het advies van de advocaat-generaal, die vrijdag oordeelde dat de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie vorig jaar terecht terugkreeg. "Wij ervaren dit als een belangrijk juridisch signaal en blijven ons met dezelfde vastberadenheid inzetten voor een definitieve bestendiging van de toekomst van onze club", reageert Claudia Lap, voorzitter van de raad van commissarissen, in een persbericht van Vitesse.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vitesse mag de proflicentie behouden. Dat heeft de advocaat-generaal vrijdag geconcludeerd over een arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies van de advocaat-generaal neemt de Hoge Raad later een beslissing.
1 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.
12 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.
13 uur geleden