Vitesse wint na zes duels weer in eredivisie
ENSCHEDE (ANP) - Vitesse heeft na zes vergeefse pogingen weer eens een wedstrijd in de eredivisie gewonnen. De club uit Arnhem brak na rust het verzet van FC Twente in de Veste van Enschede: 0-3.
Met interim-trainer Joseph Oosting op de bank haalde Vitesse vier punten uit de laatste twee duels, na het gelijkspel van vorige week tegen Feyenoord (0-0). Hij is de tijdelijke opvolger van Leonid Sloetski, die opstapte na vijf nederlagen op een rij.
Bryan Linssen had met zijn negende en tiende competitietreffer een groot aandeel in de eerste zege van Vitesse in zeven competitieduels. Ook doelman Remko Pasveer was weer belangrijk voor de club uit de hoofdstad van Gelderland. Hij voorkwam voor rust tot tweemaal toe dat Keito Nakamura de score opende voor FC Twente.
Bryan Linssen maakte in de 51e minuut het eerste doelpunt van Vitesse, na een lange trap van Pasveer. De keeper van Vitesse bereidde eerder dit seizoen al twee competitiedoelpunten voor. Tien minuten na de openingstreffer strafte Nouha Dicko slechte verdedigen van Peet Bijen genadeloos af. Op aangeven van Tim Matavz tekende Linssen ook voor de 0-3.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Atalanta heeft Juventus uit de Coppa Italia gewerkt. De ploeg uit Bergamo won met 3-0 van de club uit Turijn, recordhouder met vijftien zeges in het Italiaanse bekertoernooi. Bij Atalanta speelde Marten de Roon de hele wedstrijd mee, Teun Koopmeiners viel een kwartier voor tijd in bij Juventus.
9 uur geledenSEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een riante overwinning van 5-0 op Real Betis de kwartfinales bereikt van het Spaanse bekertoernooi (Copa del Rey). De ploeg van coach Diego Simeone voegde zich bij FC Barcelona, Athletic Bilbao en Real Sociedad.
9 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft na 34 jaar weer de halve finale bereikt van de KNVB-beker. De ploeg van trainer Anthony Correia schakelde in een enerverende kwartfinale in een ijskoud stadion in Velsen-Zuid bekerhouder Go Ahead Eagles uit. Het werd 2-1.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.
19 uur geledenGIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.
21 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
1 dag geleden