Vitesse wint na zes duels weer in eredivisie
ENSCHEDE (ANP) - Vitesse heeft na zes vergeefse pogingen weer eens een wedstrijd in de eredivisie gewonnen. De club uit Arnhem brak na rust het verzet van FC Twente in de Veste van Enschede: 0-3.
Met interim-trainer Joseph Oosting op de bank haalde Vitesse vier punten uit de laatste twee duels, na het gelijkspel van vorige week tegen Feyenoord (0-0). Hij is de tijdelijke opvolger van Leonid Sloetski, die opstapte na vijf nederlagen op een rij.
Bryan Linssen had met zijn negende en tiende competitietreffer een groot aandeel in de eerste zege van Vitesse in zeven competitieduels. Ook doelman Remko Pasveer was weer belangrijk voor de club uit de hoofdstad van Gelderland. Hij voorkwam voor rust tot tweemaal toe dat Keito Nakamura de score opende voor FC Twente.
Bryan Linssen maakte in de 51e minuut het eerste doelpunt van Vitesse, na een lange trap van Pasveer. De keeper van Vitesse bereidde eerder dit seizoen al twee competitiedoelpunten voor. Tien minuten na de openingstreffer strafte Nouha Dicko slechte verdedigen van Peet Bijen genadeloos af. Op aangeven van Tim Matavz tekende Linssen ook voor de 0-3.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.
42 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
22 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
1 dag geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
1 dag geleden