Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse wint in Heerenveen door doelpunt Openda in blessuretijd

Vitesse wint in Heerenveen door doelpunt Openda in blessuretijd

HEERENVEEN (ANP) - Vitesse heeft in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen een zwaarbevochten zege geboekt. Loïs Openda bezorgde de Arnhemmers met een kopbal in blessuretijd de vijfde uitzege van het seizoen: 1-2.

Heerenveen speelde bijna de hele wedstrijd met een man minder. Ibrahim Dresevic bewees de thuisploeg na 10 minuten een slechte dienst door na een slordigheid in de defensie Openda naar de grond te trekken. Scheidsrechter Martin van den Kerkhof was onverbiddelijk en stuurde de Kosovaar weg.

Toch was het Heerenveen dat in de extra tijd van de eerste helft de leiding nam. Milan van Ewijk schoot fraai raak. Openda maakte 10 minuten na rust gelijk. De 1-1 leverde discussie op omdat arbiter Van den Kerkhof de bal beroerde en dat was in het voordeel van de bezoekers.

Bosz

Vitesse heeft van alle clubs in de Eredivisie de meeste punten gepakt in uitwedstrijden: 15. De ploeg van trainer Thomas Letsch won de laatste vier uitduels in de Eredivisie. De laatste keer dat Vitesse vier uitwedstrijden op rij won in de competitie was tussen oktober en december 2013. Destijds was Peter Bosz de trainer.

Voor Heerenveen was het de derde opeenvolgende nederlaag op eigen veld. Ook FC Twente (2-3) en Ajax (0-2) wonnen de afgelopen weken in Friesland.

Meer uit Voetbal

UEFA en Real Madrid beëindigen juridische strijd Super League

MADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.

6 uur geleden
Cruijff: min of meer afgesproken dat Grim seizoen afmaakt

AMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.

6 uur geleden
Cruijff wil Ajax weer winnaarsmentaliteit geven

AMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."

7 uur geleden
Feyenoord legt Luca Dahl Tomasson langer vast

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.

10 uur geleden
Tottenham Hotspur van Van de Ven en Simons ontslaat trainer Frank

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.

10 uur geleden
Vitesse wacht nog op definitieve goedkeuring overname

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft nog geen definitief uitsluitsel van de licentiecommissie over de overname van zijn aandelen door de zogenoemde Sterkhouders. De club uit de eerste divisie meldt dat de KNVB positief heeft gereageerd op het verzoek dat medio december werd ingediend, maar dat de licentiecommissie "nog een aantal verduidelijkingen wenst".

11 uur geleden
Spaanse spits Aghehowa lijkt door blessure WK voetbal te missen

PORTO (ANP/RTR) - De Spaanse international Samu Aghehowa lijkt niet op tijd fit te zijn voor het WK voetbal van deze zomer. De 21-jarige aanvaller van FC Porto liep maandag een kruisbandblessure op tijdens het gelijkspel tegen Sporting Portugal (1-1).

12 uur geleden