Vitesse wint in Heerenveen door doelpunt Openda in blessuretijd
HEERENVEEN (ANP) - Vitesse heeft in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen een zwaarbevochten zege geboekt. Loïs Openda bezorgde de Arnhemmers met een kopbal in blessuretijd de vijfde uitzege van het seizoen: 1-2.
Heerenveen speelde bijna de hele wedstrijd met een man minder. Ibrahim Dresevic bewees de thuisploeg na 10 minuten een slechte dienst door na een slordigheid in de defensie Openda naar de grond te trekken. Scheidsrechter Martin van den Kerkhof was onverbiddelijk en stuurde de Kosovaar weg.
Toch was het Heerenveen dat in de extra tijd van de eerste helft de leiding nam. Milan van Ewijk schoot fraai raak. Openda maakte 10 minuten na rust gelijk. De 1-1 leverde discussie op omdat arbiter Van den Kerkhof de bal beroerde en dat was in het voordeel van de bezoekers.
Bosz
Vitesse heeft van alle clubs in de Eredivisie de meeste punten gepakt in uitwedstrijden: 15. De ploeg van trainer Thomas Letsch won de laatste vier uitduels in de Eredivisie. De laatste keer dat Vitesse vier uitwedstrijden op rij won in de competitie was tussen oktober en december 2013. Destijds was Peter Bosz de trainer.
Voor Heerenveen was het de derde opeenvolgende nederlaag op eigen veld. Ook FC Twente (2-3) en Ajax (0-2) wonnen de afgelopen weken in Friesland.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
22 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
23 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
1 dag geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
1 dag geleden