Vitesse wint in Heerenveen door doelpunt Openda in blessuretijd
HEERENVEEN (ANP) - Vitesse heeft in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen een zwaarbevochten zege geboekt. Loïs Openda bezorgde de Arnhemmers met een kopbal in blessuretijd de vijfde uitzege van het seizoen: 1-2.
Heerenveen speelde bijna de hele wedstrijd met een man minder. Ibrahim Dresevic bewees de thuisploeg na 10 minuten een slechte dienst door na een slordigheid in de defensie Openda naar de grond te trekken. Scheidsrechter Martin van den Kerkhof was onverbiddelijk en stuurde de Kosovaar weg.
Toch was het Heerenveen dat in de extra tijd van de eerste helft de leiding nam. Milan van Ewijk schoot fraai raak. Openda maakte 10 minuten na rust gelijk. De 1-1 leverde discussie op omdat arbiter Van den Kerkhof de bal beroerde en dat was in het voordeel van de bezoekers.
Bosz
Vitesse heeft van alle clubs in de Eredivisie de meeste punten gepakt in uitwedstrijden: 15. De ploeg van trainer Thomas Letsch won de laatste vier uitduels in de Eredivisie. De laatste keer dat Vitesse vier uitwedstrijden op rij won in de competitie was tussen oktober en december 2013. Destijds was Peter Bosz de trainer.
Voor Heerenveen was het de derde opeenvolgende nederlaag op eigen veld. Ook FC Twente (2-3) en Ajax (0-2) wonnen de afgelopen weken in Friesland.
Meer uit Voetbal
SANTOS (ANP) - Neymar is na twee maanden blessureleed weer in actie gekomen voor zijn Braziliaanse club Santos. In het Campeonato Paulista, het kampioenschap van de staat São Paulo, viel hij bij rust in tegen Velo Clube. Hij gaf een assist in de thuiswedstrijd die Santos met 6-0 won. De Braziliaan onderging in december een knieoperatie.
2 uur geledenNAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is door naar de laatste zestien van de FA Cup na een 4-0-zege op Wigan Athletic. De koploper van de Premier League blijft vrijwel foutloos in alle competities en maakt nog kans op vier prijzen dit seizoen.
16 uur geledenMADRID (ANP) - Rayo Vallecano heeft in een Madrileense derby Atlético een pijnlijke nederlaag bezorgd. Het laaggeklasseerde Rayo Vallecano won met 3-0, waardoor Atlético naar de vierde plaats in de Spaanse La Liga zakte. De ploeg van coach Diego Simeone heeft nu 15 punten achterstand op koploper Real Madrid.
17 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de koppositie in de Vrouwen Eredivisie stevig in handen. De club uit Enschede won zondag met 5-1 van sc Heerenveen. FC Twente heeft 36 punten na veertien wedstrijden. PSV, dat met 3-0 won van PEC Zwolle, staat tweede op een achterstand van 4 punten.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is definitief gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig toen scheidsrechter Jannick van der Laan het spel stillegde. Het was ijdele hoop dat de wedstrijd in Rotterdam nog kon worden hervat. Het restant van de wedstrijd wordt volgens de website van NEC op dinsdag 17 februari uitgespeeld.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is tijdelijk gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig. Het is nog onduidelijk of het duel op zondag kan worden uitgespeeld.
19 uur geleden