Vitesse wint in eerste duel finale play-offs van AZ
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft thuis in de eerste wedstrijd van de finale van de play-offs om Europees voetbal gewonnen van AZ. Na een duel met kansen over en weer eindigde het treffen in Arnhem in 2-1. De tweede en beslissende ontmoeting is zondag in Alkmaar.
Na 22 minuten kwam Vitesse op voorsprong. Loïs Openda brak door op rechts, nadat twee spelers van AZ elkaar in de weg liepen en daardoor balverlies leden. De Belg bediende vervolgens spits Thomas Buitink op maat.
AZ was ook herhaaldelijk gevaarlijk in het eerste deel. Zo stiftte Vangelis Pavlidis de bal over doelman Jeroen Houwen, maar raakte de lat. Jesper Karlsson knalde enige tijd later hard op de paal.
Kort na de hervatting kwam AZ langszij. Jordy Clasie schoot uit de tweede lijn raak na een afgeslagen hoekschop. Daarvoor hadden de bezoekers via Karlsson, Milos Kerkez en Tijjani Reijnders al aardige mogelijkheden op de gelijkmaker gehad.
Openda besliste vervolgens de wedstrijd. Van net buiten het strafschopgebied verraste hij doelman Peter Vindahl Jensen met een schot in de korte hoek.
Fredrik Midtsjø viel al na iets meer dan een kwartier uit bij de Alkmaarders, die aanvoerder Owen Wijndal nog steeds missen.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
9 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
9 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
10 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
10 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
18 uur geleden