Vitesse wint in eerste duel finale play-offs van AZ
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft thuis in de eerste wedstrijd van de finale van de play-offs om Europees voetbal gewonnen van AZ. Na een duel met kansen over en weer eindigde het treffen in Arnhem in 2-1. De tweede en beslissende ontmoeting is zondag in Alkmaar.
Na 22 minuten kwam Vitesse op voorsprong. Loïs Openda brak door op rechts, nadat twee spelers van AZ elkaar in de weg liepen en daardoor balverlies leden. De Belg bediende vervolgens spits Thomas Buitink op maat.
AZ was ook herhaaldelijk gevaarlijk in het eerste deel. Zo stiftte Vangelis Pavlidis de bal over doelman Jeroen Houwen, maar raakte de lat. Jesper Karlsson knalde enige tijd later hard op de paal.
Kort na de hervatting kwam AZ langszij. Jordy Clasie schoot uit de tweede lijn raak na een afgeslagen hoekschop. Daarvoor hadden de bezoekers via Karlsson, Milos Kerkez en Tijjani Reijnders al aardige mogelijkheden op de gelijkmaker gehad.
Openda besliste vervolgens de wedstrijd. Van net buiten het strafschopgebied verraste hij doelman Peter Vindahl Jensen met een schot in de korte hoek.
Fredrik Midtsjø viel al na iets meer dan een kwartier uit bij de Alkmaarders, die aanvoerder Owen Wijndal nog steeds missen.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur noemt de ongeregeldheden tijdens het definitief gestaakte thuisduel met Vitesse vrijdagavond "in alle opzichten onacceptabel". De wedstrijd in de laatste speelronde van de eerste divisie werd meermaals stilgelegd en uiteindelijk definitief gestaakt nadat de aanhang van Vitesse vuurwerk had gegooid richting het veld en de thuisvakken.
37 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Bruno Fernandes hoopt met Portugal wereldkampioen voetbal te worden om de carrière van Cristiano Ronaldo de ultieme bekroning te geven. Dat zei de middenvelder van Manchester United bij de BBC. "Het zou fantastisch zijn om het WK af te sluiten met Cristiano als winnaar. Ik hoop echt dat we het voor elkaar kunnen krijgen, voor alles wat Cristiano voor het voetbal en de wereld heeft betekend", aldus Fernandes.
6 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Vitesse verdiende een beter einde van het seizoen, zei trainer Rüdiger Rehm na afloop van de wedstrijd in Leeuwarden tegen Cambuur, die voortijdig eindigde door ongeregeldheden in het vak van de Arnhemse aanhang. "Het hele seizoen hebben onze fans zich goed gedragen en de ploeg altijd en overal ongelooflijk gesteund, dan verdient de ploeg het niet dat het zo eindigt. Gooien met vuurwerk is levensgevaarlijk", zei Rehm bij ESPN.
6 uur geledenLEEUWARDEN/DEN BOSCH (ANP) - Het is Vitesse niet gelukt zich in de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin had de club uit Arnhem nog promotie naar de Eredivisie kunnen afdwingen. De ploeg van trainer Rüdiger Rehm stond in Leeuwarden met 2-1 achter tegen SC Cambuur, toen het duel definitief werd gestaakt om het gooien van vuurwerk door fans van Vitesse.
17 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het duel tussen SC Cambuur en Vitesse in de eerste divisie is vrijdagavond definitief gestaakt. Met nog enkele minuten speeltijd op de klok en bij een stand van 1-2 gooiden supporters uit het uitvak vuurwerk op de tribunes met Cambuur-supporters. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
1 dag geleden