Vitesse wint in eerste duel finale play-offs van AZ
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft thuis in de eerste wedstrijd van de finale van de play-offs om Europees voetbal gewonnen van AZ. Na een duel met kansen over en weer eindigde het treffen in Arnhem in 2-1. De tweede en beslissende ontmoeting is zondag in Alkmaar.
Na 22 minuten kwam Vitesse op voorsprong. Loïs Openda brak door op rechts, nadat twee spelers van AZ elkaar in de weg liepen en daardoor balverlies leden. De Belg bediende vervolgens spits Thomas Buitink op maat.
AZ was ook herhaaldelijk gevaarlijk in het eerste deel. Zo stiftte Vangelis Pavlidis de bal over doelman Jeroen Houwen, maar raakte de lat. Jesper Karlsson knalde enige tijd later hard op de paal.
Kort na de hervatting kwam AZ langszij. Jordy Clasie schoot uit de tweede lijn raak na een afgeslagen hoekschop. Daarvoor hadden de bezoekers via Karlsson, Milos Kerkez en Tijjani Reijnders al aardige mogelijkheden op de gelijkmaker gehad.
Openda besliste vervolgens de wedstrijd. Van net buiten het strafschopgebied verraste hij doelman Peter Vindahl Jensen met een schot in de korte hoek.
Fredrik Midtsjø viel al na iets meer dan een kwartier uit bij de Alkmaarders, die aanvoerder Owen Wijndal nog steeds missen.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters die met gezichtsbedekkende kleding het stadion betreden, kunnen een landelijk stadionverbod van 9 maanden verwachten. Dat zegt een woordvoerder van de KNVB, nadat PEC-supporters zondag tijdens de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles tegen de afspraken in gezichtsbedekking droegen en uiteindelijk door de ME uit het stadion moesten worden gehaald.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kijkt zondag in een eerste reactie met veel trots terug op de 27e landstitel. "Het is 5 april en normaal gesproken is de titelstrijd nu nog volop bezig. Dit jaar is dat compleet anders, want met 71 punten is PSV nu al niet meer te achterhalen voor de concurrentie. Het is een kampioenschap geworden van nooit eerder vertoonde soevereiniteit. Het laatste stukje van de puzzel viel vandaag op zijn plek", aldus de Eindhovenaren op hun clubwebsite.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Heracles Almelo heeft voor de achtste keer op rij niet kunnen winnen in de Eredivisie en ziet de degradatiezorgen groter worden. In het Abe Lenstrastadion was sc Heerenveen met 4-1 te sterk.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - PSV heeft de achterstand op Ajax wat betreft behaalde landstitels in de Eredivisie verkleind tot negen. De Eindhovenaren behaalden zondag zonder zelf te spelen hun 27e kampioenschap in Nederland en de derde op rij onder leiding van coach Peter Bosz.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - PSV pakte zondag de zesde landstitel in de laatste achttien jaar.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - In de binnenstad van Eindhoven barst een feest los nadat PSV de landstitel heeft gewonnen. Dat is te zien op live camerabeelden van Omroep Brabant. In de uitgaansstraat Stratumseind zijn veel mensen op de been en hangt rode rook.
2 uur geleden