Vitesse wint in eerste duel finale play-offs van AZ
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft thuis in de eerste wedstrijd van de finale van de play-offs om Europees voetbal gewonnen van AZ. Na een duel met kansen over en weer eindigde het treffen in Arnhem in 2-1. De tweede en beslissende ontmoeting is zondag in Alkmaar.
Na 22 minuten kwam Vitesse op voorsprong. Loïs Openda brak door op rechts, nadat twee spelers van AZ elkaar in de weg liepen en daardoor balverlies leden. De Belg bediende vervolgens spits Thomas Buitink op maat.
AZ was ook herhaaldelijk gevaarlijk in het eerste deel. Zo stiftte Vangelis Pavlidis de bal over doelman Jeroen Houwen, maar raakte de lat. Jesper Karlsson knalde enige tijd later hard op de paal.
Kort na de hervatting kwam AZ langszij. Jordy Clasie schoot uit de tweede lijn raak na een afgeslagen hoekschop. Daarvoor hadden de bezoekers via Karlsson, Milos Kerkez en Tijjani Reijnders al aardige mogelijkheden op de gelijkmaker gehad.
Openda besliste vervolgens de wedstrijd. Van net buiten het strafschopgebied verraste hij doelman Peter Vindahl Jensen met een schot in de korte hoek.
Fredrik Midtsjø viel al na iets meer dan een kwartier uit bij de Alkmaarders, die aanvoerder Owen Wijndal nog steeds missen.
Meer uit Voetbal
ZENICA (ANP/BELGA) - De Italiaanse bondscoach Gennaro Gattuso is "helemaal leeg" nadat zijn land voor de derde keer op rij het WK voetbal is misgelopen. "Dit doet pijn. Mijn spelers hebben er alles aan gedaan. We hadden deze kwalificatie zo hard nodig. Voor onszelf, onze families, het Italiaanse voetbal en het hele land", zei de oud-international na de nederlaag via strafschoppen tegen Bosnië en Herzegovina. De stand na de reguliere speeltijd en verlenging was 1-1.
59 minuten geledenMONTERREY (ANP) - Irak heeft zich met een 2-1-zege op Bolivia als 48e en laatste land geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het duel in het Mexicaanse Monterrey was de laatste play-off voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 uur geledenGUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.
5 uur geledenPRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
10 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
11 uur geleden