Vitesse wint Airborne-duel met 3-1 van Helmond Sport
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft de eerste thuiswedstrijd van het seizoen met 3-1 gewonnen van Helmond Sport. Bij deze Airborne-wedstrijd, waarmee de Slag om Arnhem werd herdacht, was het GelreDome met ruim 24.000 plaatsen uitverkocht. Vitesse leek vorige maand nog uit het betaald voetbal te verdwijnen nadat de proflicentie was afgenomen. Die kreeg de club na een hoger beroep op 3 september weer terug.
Het was een wedstrijd vol verschillende emoties. Helmond Sport kwam in de zesde minuut via een benutte strafschop van Maik Lukowicz op voorsprong. Een minuut later volgde een applaus om de onlangs overleden oud-speler Martin Laamers te herdenken.
In de vijftiende minuut maakte Dillon Hoogwerf van afstand gelijk. Na negentien minuten en 44 seconden werden de oorlogsveteranen met een applaus geëerd. Lukowicz miste in de 52e minuut een strafschop voor Helmond Sport. Twaalf minuten later scoorde Marco Schikora de 2-1 en in de 82e minuut maakte Adam Tahaui voor de uitzinnige aanhang het derde doelpunt van Vitesse.
Meer uit Voetbal
KANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal is met een volledige selectie aan de laatste training voor de eerste wedstrijd in de knock-outfase tegen Marokko op het WK begonnen. Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 26 spelers op het veld in Kansas City.
17 minuten geledenKANSAS CITY (ANP/RTR) - De Oostenrijkse bondscoach Ralf Rangnick heeft de suggestie dat zijn team het zaterdag in de laatste groepswedstrijd tegen Algerije (3-3) op een akkoord heeft gegooid, van de hand gewezen. Beide ploegen hadden aan een gelijkspel genoeg voor een plek in de knock-outfase.
6 uur geledenMONTERREY (ANP) - De Afrikaanse voetballanden hebben in de groepsfase van het wereldkampioenschap uitstekend gepresteerd. Tunesië, dat in de poule van het Nederlands elftal puntloos als laatste eindigde, werd als enige uitgeschakeld. De overige negen landen plaatsten zich voor de zestiende finales.
8 uur geledenARLINGTON (ANP) - Argentinië lijkt Kaapverdië, de tegenstander van de regerend wereldkampioen in de zestiende finales op het WK voetbal, niet te onderschatten. De ploeg van bondscoach Lionel Scaloni sloot de groepsfase na een overwinning op Jordanië (3-1) af als winnaar van groep J.
8 uur geledenTIJUANA (ANP) - Iran is er niet in geslaagd voor het eerst in de geschiedenis op een WK voetbal voorbij de groepsfase te komen. Het Aziatische land hoort niet bij de acht beste nummers 3 en is uitgeschakeld. Iran gaat met 3 punten naar huis. Algerije plaatste zich als achtste nummer 3 bij de laatste 32 na een 3-3-gelijkspel tegen Oostenrijk.
10 uur geledenARLINGTON (ANP) - Argentinië heeft in de nacht van zaterdag op zondag in het overdekte stadion van Dallas de derde groepswedstrijd met 3-1 van Jordanië gewonnen. Het elftal van bondscoach Lionel Scaloni treft het verrassende Kaapverdië in de nacht van vrijdag op zaterdag in de zestiende finales van het WK voetbal in Miami Gardens.
10 uur geledenDALLAS (ANP) - Lionel Messi (39) heeft in de derde groepswedstrijd van Argentinië opnieuw gescoord. Hij heeft zijn eigen record als topscorer aller tijden op WK's in Dallas aangescherpt tot negentien doelpunten.
11 uur geleden