Vitesse wil zonder Wittek sterke reeks uitduels voortzetten
ARNHEM (ANP) - Vitesse reist zonder Maximilian Wittek af naar Friesland voor de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen. De Arnhemmers hebben van alle clubs in de Eredivisie de meeste punten behaald in uitwedstrijden.
"Dat is lastig te verklaren, want thuis hebben we de steun van onze geweldige supporters", aldus trainer Thomas Letsch. Van de vijf uitduels werden er vier gewonnen, terwijl Vitesse slechts één van de vijf thuiswedstrijden wist te winnen.
"Het gaat zeer goed in de uitduels en dat moeten we zo houden", zei aanvaller Loïs Openda. "Heerenveen heeft een sterk team met goede spelers, maar ik ben overtuigd van onze kwaliteiten. Omdat de verschillen op de ranglijst klein zijn, hebben we weer een driepunter nodig."
Naast de geblesseerde Wittek, die fysieke klachten overhield aan het duel met Tottenham Hotspur, mist Vitesse in Heerenveen ook de geschorste Matús Bero. Million Manhoef (knie) en keeper Daan Reiziger (pols) staan langdurig aan de kant.
Vitesse staat na de wisselvallige start op de zesde plek. Heerenveen staat drie plekken lager.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
18 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
4 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
11 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
11 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
14 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
20 uur geleden