Vitesse wil zonder Wittek sterke reeks uitduels voortzetten
ARNHEM (ANP) - Vitesse reist zonder Maximilian Wittek af naar Friesland voor de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen. De Arnhemmers hebben van alle clubs in de Eredivisie de meeste punten behaald in uitwedstrijden.
"Dat is lastig te verklaren, want thuis hebben we de steun van onze geweldige supporters", aldus trainer Thomas Letsch. Van de vijf uitduels werden er vier gewonnen, terwijl Vitesse slechts één van de vijf thuiswedstrijden wist te winnen.
"Het gaat zeer goed in de uitduels en dat moeten we zo houden", zei aanvaller Loïs Openda. "Heerenveen heeft een sterk team met goede spelers, maar ik ben overtuigd van onze kwaliteiten. Omdat de verschillen op de ranglijst klein zijn, hebben we weer een driepunter nodig."
Naast de geblesseerde Wittek, die fysieke klachten overhield aan het duel met Tottenham Hotspur, mist Vitesse in Heerenveen ook de geschorste Matús Bero. Million Manhoef (knie) en keeper Daan Reiziger (pols) staan langdurig aan de kant.
Vitesse staat na de wisselvallige start op de zesde plek. Heerenveen staat drie plekken lager.
Meer uit Voetbal
BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
2 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
3 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
3 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
8 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.
9 uur geleden