Vitesse wil niet verder snijden in spelers- en personeelsbestand
ARNHEM (ANP) - Vitesse zit al op een minimumaantal spelers en personeelsleden en is ondanks de acute geldnood niet van plan daar verder in te snijden. "We hebben nu veertien of vijftien spelers, dat is heel dun. Het zijn ook veel jeugdspelers. Alle spelers waarvan wij vonden dat ze moesten vertrekken, zijn al vertrokken", zei algemeen directeur Edwin Reijntjes op een persconferentie.
Vitesse begint zondag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen, ook al werd dinsdag de proflicentie ingetrokken. De noodlijdende club hoopt via een beroepszaak vanaf augustus alsnog in de Keuken Kampioen Divisie uit te komen. Dat die hoop er volop is, bleek wel uit het feit dat de club woensdag het definitieve wedstrijdschema deelde via sociale media.
Maar voordat de club weer in actie kan komen, moet Vitesse eerst onder meer nog tot een akkoord komen met de beoogde geldschieter Guus Franke. De onzekerheid zorgt ervoor dat de club nog niet verder kan met het samenstellen van de selectie. Reijntjes: "Spelers die klaarstaan om zich bij Vitesse aan te sluiten, kunnen we geen commitment geven. Ook al gaat het niet om gigantische bedragen zoals vroeger en tot enkele weken geleden."
Onrustig
Reijntjes kwam de nieuwsgierige nieuwe trainer John van den Brom woensdagochtend nog even kort tegen. "'En, en en?' vroeg hij. Hij wordt hier heel onrustig van en dat vind ik vervelend. Maar ik kan nu geen toezeggingen doen. Ik zou niet in de schoenen van John willen staan, maar dat zegt hij ook over mij gelukkig."
Eerder nam Vitesse al afscheid van ongeveer de helft van het personeel. Op aandringen van Franke zou de club verder kunnen inkrimpen, maar dat is volgens Reijntjes niet de intentie van de ondernemer. "Hij ziet ook dat de club voldoende potentie heeft om misschien niet volgend jaar, maar het jaar erna of het jaar dáárna terug te gaan naar de Eredivisie."
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in winterse omstandigheden met 2-2 gelijkgespeeld tegen PEC Zwolle. Het duel werd twee keer vanwege de sneeuw stilgelegd. De Groningers staan na dertien wedstrijden op de zevende plaats met 20 punten. PEC Zwolle staat vijftiende met 13 punten.
6 uur geledenZWOLLE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zondag in de Eredivisie een ruime nederlaag geleden. PEC Zwolle was met liefst 7-1 te sterk voor de ploeg van coach Anouk Bruil. De nederlaag volgde drie dagen na de Europese uitschakeling door het Zweedse Hammarby IF.
10 uur geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de tweede plaats in de Bundesliga behouden. De ploeg herstelde zich van een nederlaag bij Hoffenheim, waarmee net voor de interlandperiode een einde was gekomen aan een reeks van acht duels zonder verlies. Leipzig won zondag de thuiswedstrijd tegen Werder Bremen met 2-0.
10 uur geledenCREMONA (ANP) - AS Roma heeft dankzij een 3-1-zege bij Cremonese de koppositie ingenomen in de Italiaanse Serie A. De Romeinen kwamen op 27 punten uit twaalf duels en houden daarmee Napoli (25 punten) achter zich. Internazionale kan de leiding zondagavond weer overnemen als het wint van AC Milan in de Milanese derby.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De competitiewedstrijd tussen FC Groningen en PEC Zwolle is na twaalf minuten gestaakt. Het veld in de Euroborg was volgens scheidsrechter Alex Bos te glad om op te spelen. Volgens hem was het te gevaarlijk voor de spelers.
11 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de finale van de Davis Cup tegen Spanje. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Pablo Carreño Busta, die op de 89e plaats staat: 6-3 6-4.
11 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar staat na dertien speelronden op de laatste plaats in de Eredivisie. Het elftal van trainer Anthony Correia speelde zondag voor eigen publiek met 1-1 gelijk tegen FC Utrecht. Telstar heeft 10 punten en nam de laatste plaats over van Heracles Almelo. FC Utrecht staat vijfde met 20 punten.
11 uur geleden