Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse wil niet verder snijden in spelers- en personeelsbestand

Vitesse wil niet verder snijden in spelers- en personeelsbestand

ARNHEM (ANP) - Vitesse zit al op een minimumaantal spelers en personeelsleden en is ondanks de acute geldnood niet van plan daar verder in te snijden. "We hebben nu veertien of vijftien spelers, dat is heel dun. Het zijn ook veel jeugdspelers. Alle spelers waarvan wij vonden dat ze moesten vertrekken, zijn al vertrokken", zei algemeen directeur Edwin Reijntjes op een persconferentie.

Vitesse begint zondag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen, ook al werd dinsdag de proflicentie ingetrokken. De noodlijdende club hoopt via een beroepszaak vanaf augustus alsnog in de Keuken Kampioen Divisie uit te komen. Dat die hoop er volop is, bleek wel uit het feit dat de club woensdag het definitieve wedstrijdschema deelde via sociale media.

Maar voordat de club weer in actie kan komen, moet Vitesse eerst onder meer nog tot een akkoord komen met de beoogde geldschieter Guus Franke. De onzekerheid zorgt ervoor dat de club nog niet verder kan met het samenstellen van de selectie. Reijntjes: "Spelers die klaarstaan om zich bij Vitesse aan te sluiten, kunnen we geen commitment geven. Ook al gaat het niet om gigantische bedragen zoals vroeger en tot enkele weken geleden."

Onrustig

Reijntjes kwam de nieuwsgierige nieuwe trainer John van den Brom woensdagochtend nog even kort tegen. "'En, en en?' vroeg hij. Hij wordt hier heel onrustig van en dat vind ik vervelend. Maar ik kan nu geen toezeggingen doen. Ik zou niet in de schoenen van John willen staan, maar dat zegt hij ook over mij gelukkig."

Eerder nam Vitesse al afscheid van ongeveer de helft van het personeel. Op aandringen van Franke zou de club verder kunnen inkrimpen, maar dat is volgens Reijntjes niet de intentie van de ondernemer. "Hij ziet ook dat de club voldoende potentie heeft om misschien niet volgend jaar, maar het jaar erna of het jaar dáárna terug te gaan naar de Eredivisie."

Meer uit Voetbal

Liverpool voorkomt in slotfase derde thuisnederlaag op rij

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.

6 uur geleden
Bayern München in Duitse beker moeizaam langs Union

BERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.

6 uur geleden
Koploper Arsenal boekt in Premier League thuiszege op Brentford

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.

6 uur geleden
Aanvoerder Mijnans helpt AZ naar achtste finales KNVB

ZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.

6 uur geleden
Mbappé leidt Real met twee fraaie doelpunten langs Athletic

BILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.

8 uur geleden
Fransman Nancy nieuwe trainer Celtic

GLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.

8 uur geleden
EK voetbal Onder 19 in 2029 in Nederland

ZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).

10 uur geleden