Vitesse wil niet verder snijden in spelers- en personeelsbestand
ARNHEM (ANP) - Vitesse zit al op een minimumaantal spelers en personeelsleden en is ondanks de acute geldnood niet van plan daar verder in te snijden. "We hebben nu veertien of vijftien spelers, dat is heel dun. Het zijn ook veel jeugdspelers. Alle spelers waarvan wij vonden dat ze moesten vertrekken, zijn al vertrokken", zei algemeen directeur Edwin Reijntjes op een persconferentie.
Vitesse begint zondag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen, ook al werd dinsdag de proflicentie ingetrokken. De noodlijdende club hoopt via een beroepszaak vanaf augustus alsnog in de Keuken Kampioen Divisie uit te komen. Dat die hoop er volop is, bleek wel uit het feit dat de club woensdag het definitieve wedstrijdschema deelde via sociale media.
Maar voordat de club weer in actie kan komen, moet Vitesse eerst onder meer nog tot een akkoord komen met de beoogde geldschieter Guus Franke. De onzekerheid zorgt ervoor dat de club nog niet verder kan met het samenstellen van de selectie. Reijntjes: "Spelers die klaarstaan om zich bij Vitesse aan te sluiten, kunnen we geen commitment geven. Ook al gaat het niet om gigantische bedragen zoals vroeger en tot enkele weken geleden."
Onrustig
Reijntjes kwam de nieuwsgierige nieuwe trainer John van den Brom woensdagochtend nog even kort tegen. "'En, en en?' vroeg hij. Hij wordt hier heel onrustig van en dat vind ik vervelend. Maar ik kan nu geen toezeggingen doen. Ik zou niet in de schoenen van John willen staan, maar dat zegt hij ook over mij gelukkig."
Eerder nam Vitesse al afscheid van ongeveer de helft van het personeel. Op aandringen van Franke zou de club verder kunnen inkrimpen, maar dat is volgens Reijntjes niet de intentie van de ondernemer. "Hij ziet ook dat de club voldoende potentie heeft om misschien niet volgend jaar, maar het jaar erna of het jaar dáárna terug te gaan naar de Eredivisie."
Meer uit Voetbal
VANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.
7 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
11 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
12 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
23 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
1 dag geleden