Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse wil niet verder snijden in spelers- en personeelsbestand

Vitesse wil niet verder snijden in spelers- en personeelsbestand

ARNHEM (ANP) - Vitesse zit al op een minimumaantal spelers en personeelsleden en is ondanks de acute geldnood niet van plan daar verder in te snijden. "We hebben nu veertien of vijftien spelers, dat is heel dun. Het zijn ook veel jeugdspelers. Alle spelers waarvan wij vonden dat ze moesten vertrekken, zijn al vertrokken", zei algemeen directeur Edwin Reijntjes op een persconferentie.

Vitesse begint zondag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen, ook al werd dinsdag de proflicentie ingetrokken. De noodlijdende club hoopt via een beroepszaak vanaf augustus alsnog in de Keuken Kampioen Divisie uit te komen. Dat die hoop er volop is, bleek wel uit het feit dat de club woensdag het definitieve wedstrijdschema deelde via sociale media.

Maar voordat de club weer in actie kan komen, moet Vitesse eerst onder meer nog tot een akkoord komen met de beoogde geldschieter Guus Franke. De onzekerheid zorgt ervoor dat de club nog niet verder kan met het samenstellen van de selectie. Reijntjes: "Spelers die klaarstaan om zich bij Vitesse aan te sluiten, kunnen we geen commitment geven. Ook al gaat het niet om gigantische bedragen zoals vroeger en tot enkele weken geleden."

Onrustig

Reijntjes kwam de nieuwsgierige nieuwe trainer John van den Brom woensdagochtend nog even kort tegen. "'En, en en?' vroeg hij. Hij wordt hier heel onrustig van en dat vind ik vervelend. Maar ik kan nu geen toezeggingen doen. Ik zou niet in de schoenen van John willen staan, maar dat zegt hij ook over mij gelukkig."

Eerder nam Vitesse al afscheid van ongeveer de helft van het personeel. Op aandringen van Franke zou de club verder kunnen inkrimpen, maar dat is volgens Reijntjes niet de intentie van de ondernemer. "Hij ziet ook dat de club voldoende potentie heeft om misschien niet volgend jaar, maar het jaar erna of het jaar dáárna terug te gaan naar de Eredivisie."

Meer uit Voetbal

Braziliaanse media: fout Corinthians vertraagt herstel Depay

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.

19 minuten geleden
FC Barcelona dient na uitschakeling weer klacht in om arbitrage

BARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.

21 minuten geleden
AZ-trainer Echteld spaart tegen Sjachtar spelers voor bekerfinale

ALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.

1 uur geleden
Trainer Kuijt verlengt contract bij FC Dordrecht tot medio 2028

DORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.

3 uur geleden
NAC vecht besluit KNVB aan duel met Go Ahead geldig te verklaren

BREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.

3 uur geleden
Clublegende Real Madrid Santamaria (96) overleden

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft het overlijden van clublegende José Emilio Santamaria bekendgemaakt. De verdediger, die vier keer de Europa Cup I won met de Spaanse voetbalclub, is 96 jaar geworden. "Santamaría zal altijd herinnerd worden als een van de grote iconen van onze club", schrijft voorzitter Florentino Pérez in een verklaring.

8 uur geleden
Trainer Poortvliet (70) verlengt met een jaar bij FC Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Jan Poortvliet blijft een jaar langer trainer van eerstedivisieclub FC Eindhoven. De 70-jarige oud-international begon in oktober aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van de club. Eerder nam hij ook jeugdelftallen onder zijn hoede en was hij interim-trainer in Eindhoven.

8 uur geleden