Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse wil niet verder snijden in spelers- en personeelsbestand

Vitesse wil niet verder snijden in spelers- en personeelsbestand

ARNHEM (ANP) - Vitesse zit al op een minimumaantal spelers en personeelsleden en is ondanks de acute geldnood niet van plan daar verder in te snijden. "We hebben nu veertien of vijftien spelers, dat is heel dun. Het zijn ook veel jeugdspelers. Alle spelers waarvan wij vonden dat ze moesten vertrekken, zijn al vertrokken", zei algemeen directeur Edwin Reijntjes op een persconferentie.

Vitesse begint zondag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen, ook al werd dinsdag de proflicentie ingetrokken. De noodlijdende club hoopt via een beroepszaak vanaf augustus alsnog in de Keuken Kampioen Divisie uit te komen. Dat die hoop er volop is, bleek wel uit het feit dat de club woensdag het definitieve wedstrijdschema deelde via sociale media.

Maar voordat de club weer in actie kan komen, moet Vitesse eerst onder meer nog tot een akkoord komen met de beoogde geldschieter Guus Franke. De onzekerheid zorgt ervoor dat de club nog niet verder kan met het samenstellen van de selectie. Reijntjes: "Spelers die klaarstaan om zich bij Vitesse aan te sluiten, kunnen we geen commitment geven. Ook al gaat het niet om gigantische bedragen zoals vroeger en tot enkele weken geleden."

Onrustig

Reijntjes kwam de nieuwsgierige nieuwe trainer John van den Brom woensdagochtend nog even kort tegen. "'En, en en?' vroeg hij. Hij wordt hier heel onrustig van en dat vind ik vervelend. Maar ik kan nu geen toezeggingen doen. Ik zou niet in de schoenen van John willen staan, maar dat zegt hij ook over mij gelukkig."

Eerder nam Vitesse al afscheid van ongeveer de helft van het personeel. Op aandringen van Franke zou de club verder kunnen inkrimpen, maar dat is volgens Reijntjes niet de intentie van de ondernemer. "Hij ziet ook dat de club voldoende potentie heeft om misschien niet volgend jaar, maar het jaar erna of het jaar dáárna terug te gaan naar de Eredivisie."

Meer uit Voetbal

Liverpool-trainer Slot geeft hoop op vervolg in CL niet op

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.

3 uur geleden
Egurrola kijkt met Oranje uit naar duel met Franse teamgenoten

ZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.

3 uur geleden
FC Utrecht legt Telstar-trainer Correia vast

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.

4 uur geleden
Ajax accepteert schorsing van een duel voor Tomiyasu

AMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.

5 uur geleden
Scheidsrechter Makkelie leidt bekerfinale tussen AZ en NEC

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).

5 uur geleden
Manchester City blijft in de race om Engelse landstitel

LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.

1 dag geleden
AZ blijft met zege op Heerenveen op koers voor Europees voetbal

ALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.

1 dag geleden