Vitesse wil in alle onrust laatste plaats Eredivisie verlaten
ARNHEM (ANP) - Vitesse wil na een roerige week de laatste plaats van de Eredivisie verlaten. De club uit Arnhem neemt het zondag voor eigen publiek op tegen FC Volendam, dat op basis van een beter doelsaldo op de zeventiende positie van de ranglijst staat. "Winnen is zeker nu het beste medicijn voor ons", blikte trainer Edward Sturing vooruit tijdens een persmoment.
Vitesse kreeg woensdag slecht nieuws van de onafhankelijke licentiecommissie, die de overname van de club door een Amerikaanse investeringsgroep onder aanvoering van Coley Parry afwees. De Gelderse club is in beroep gegaan tegen die beslissing en wil ook een bodemprocedure tegen ING starten. Die bank zou de rekening van de club willen opheffen, omdat de Rus Valeri Oyf officieel nog eigenaar van Vitesse is. Dat ligt gevoelig na de inval van Rusland in Oekraïne.
In al die onrust moet Sturing presteren met Vitesse. Hij kan tijdens het duel met FC Volendam geen beroep doen op verdediger Nicolas Isimat-Mirin. De kans is groot dat de geschorste Dominik Oroz de geschorste Fransman vervangt. Vitesse won eerder dit seizoen de uitwedstrijd tegen FC Volendam met 2-1.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
14 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
16 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
17 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
17 uur geleden