Vitesse wil in alle onrust laatste plaats Eredivisie verlaten
ARNHEM (ANP) - Vitesse wil na een roerige week de laatste plaats van de Eredivisie verlaten. De club uit Arnhem neemt het zondag voor eigen publiek op tegen FC Volendam, dat op basis van een beter doelsaldo op de zeventiende positie van de ranglijst staat. "Winnen is zeker nu het beste medicijn voor ons", blikte trainer Edward Sturing vooruit tijdens een persmoment.
Vitesse kreeg woensdag slecht nieuws van de onafhankelijke licentiecommissie, die de overname van de club door een Amerikaanse investeringsgroep onder aanvoering van Coley Parry afwees. De Gelderse club is in beroep gegaan tegen die beslissing en wil ook een bodemprocedure tegen ING starten. Die bank zou de rekening van de club willen opheffen, omdat de Rus Valeri Oyf officieel nog eigenaar van Vitesse is. Dat ligt gevoelig na de inval van Rusland in Oekraïne.
In al die onrust moet Sturing presteren met Vitesse. Hij kan tijdens het duel met FC Volendam geen beroep doen op verdediger Nicolas Isimat-Mirin. De kans is groot dat de geschorste Dominik Oroz de geschorste Fransman vervangt. Vitesse won eerder dit seizoen de uitwedstrijd tegen FC Volendam met 2-1.
Meer uit Voetbal
BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
59 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
6 uur geledenSYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
8 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
10 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
11 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
19 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
19 uur geleden