Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse weet weer wat winnen is na zege bij Heerenveen

Vitesse weet weer wat winnen is na zege bij Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Vitesse heeft voor het eerst sinds 22 oktober weer een overwinning geboekt. De ploeg van Phillip Cocu was met 3-1 te sterk voor sc Heerenveen.

Ondanks de zege blijft Vitesse op de veertiende plaats staan met 19 punten uit negentien wedstrijden. Nummer 8 Heerenveen heeft 27 punten.

De ogen waren voor aanvang gericht op de dug-out van Vitesse, waar Davy Pröpper plaatsnam als bankzitter. De 31-jarige middenvelder, die vorig jaar bij PSV abrupt stopte als voetballer, keerde terug in het profvoetbal met een contract tot 2024 bij de Arnhemmers.

Goede kans

Vitesse kreeg al snel een goede kans om de score te openen. Na een fraaie pass van Million Manhoef wist Matus Bero de bal echter niet langs Xavier Mous, de vervanger van de geblesseerde Andries Noppert, te krijgen. Kjell Scherpen redde daarna op een schot van Heerenveen-aanvaller Amin Sarr.

De Friezen kwamen in de 21e minuut alsnog op 1-0 via Pelle van Amersfoort. De middenvelder werd weggestuurd op de linkerflank, trok naar binnen en mikte de bal in de verre hoek. Tien minuten later stond het alweer gelijk, nadat Bartosz Bialek een verkeerd geraakte inzet van Manhoef voor zijn voeten had gekregen, 1-1.

Fraaie combinatie

Vitesse kwam vlak voor rust op 2-1 dankzij een treffer van Gabriel Vidovic. Manhoef besliste vervolgens de wedstrijd na een fraaie combinatie met Bero. Pröpper maakte in de 66e minuut zijn rentree als invaller.

Meer uit Voetbal

Ajax-middenvelder Fitz-Jim ondergaat schouderoperatie

AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.

59 minuten geleden
Veurink: Oranje zal nog beter moeten spelen in Frankrijk

ZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."

3 uur geleden
FC Twente begint nieuw seizoen zonder uitfans na vuurwerkstraf

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.

4 uur geleden
FC Utrecht legt huurling Stepanov langer vast

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.

5 uur geleden
Freiburg overtuigend naar laatste vier Europa League

VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.

18 uur geleden
AZ strandt tegen Sjachtar in kwartfinale Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.

18 uur geleden
Messi nieuwe eigenaar Catalaanse vijfdeklasser Cornellà

BARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.

21 uur geleden