Vitesse weet weer wat winnen is na zege bij Heerenveen
HEERENVEEN (ANP) - Vitesse heeft voor het eerst sinds 22 oktober weer een overwinning geboekt. De ploeg van Phillip Cocu was met 3-1 te sterk voor sc Heerenveen.
Ondanks de zege blijft Vitesse op de veertiende plaats staan met 19 punten uit negentien wedstrijden. Nummer 8 Heerenveen heeft 27 punten.
De ogen waren voor aanvang gericht op de dug-out van Vitesse, waar Davy Pröpper plaatsnam als bankzitter. De 31-jarige middenvelder, die vorig jaar bij PSV abrupt stopte als voetballer, keerde terug in het profvoetbal met een contract tot 2024 bij de Arnhemmers.
Goede kans
Vitesse kreeg al snel een goede kans om de score te openen. Na een fraaie pass van Million Manhoef wist Matus Bero de bal echter niet langs Xavier Mous, de vervanger van de geblesseerde Andries Noppert, te krijgen. Kjell Scherpen redde daarna op een schot van Heerenveen-aanvaller Amin Sarr.
De Friezen kwamen in de 21e minuut alsnog op 1-0 via Pelle van Amersfoort. De middenvelder werd weggestuurd op de linkerflank, trok naar binnen en mikte de bal in de verre hoek. Tien minuten later stond het alweer gelijk, nadat Bartosz Bialek een verkeerd geraakte inzet van Manhoef voor zijn voeten had gekregen, 1-1.
Fraaie combinatie
Vitesse kwam vlak voor rust op 2-1 dankzij een treffer van Gabriel Vidovic. Manhoef besliste vervolgens de wedstrijd na een fraaie combinatie met Bero. Pröpper maakte in de 66e minuut zijn rentree als invaller.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.
12 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.
13 minuten geledenLUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in België voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
28 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong is vanaf nu de tweede aanvoerder van het Nederlands elftal. Dat werd woensdag duidelijk toen bondscoach Ronald Koeman in de oefenwedstrijd tegen Algerije aanvoerder Virgil van Dijk halverwege van het veld haalde.
29 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Robin Roefs heeft woensdag zijn debuut voor het Nederlands elftal gemaakt. De 23-jarige doelman van Sunderland kwam in de thuiswedstrijd tegen Algerije na rust als vervanger van Bart Verbruggen in het veld.
38 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Memphis Depay is woensdag tegen Algerije aan zijn 109e wedstrijd voor het Nederlands elftal begonnen. De 32-jarige aanvaller van Corinthians verving halverwege Crysencio Summerville en kwam daarmee qua aantal interlands op gelijke hoogte met Rafael van der Vaart. Depay debuteerde in oktober 2013 in het door Oranje met 2-0 gewonnen uitduel met Turkije.
39 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft per direct afscheid genomen van trainer Melvin Boel. De 39-jarige trainer had net zijn eerste seizoen afgemaakt en had nog een contract voor twee seizoenen in Deventer. "Na een intensieve en open evaluatie van het afgelopen seizoen kwamen beide partijen gezamenlijk tot de conclusie dat het beter is om uit elkaar te gaan", meldt de club.
1 uur geleden