Vitesse weet thuis niet te winnen van RKC
ARNHEM (ANP) - Vitesse is er niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk te winnen. De nummer 3 van de Eredivisie kwam in de eigen Gelredome niet verder dan 1-1.
Riechedly Bazoer bracht Vitesse in de 71e minuut nog wel op voorsprong; hij leek de bal voor te willen geven, maar zijn schot met links vanaf de linkerflank verdween zowaar over keeper Kostas Lamprou in het Waalwijkse doel. Vier minuten later maakte Richard van der Venne echter al gelijk met een schitterende uithaal in de bovenhoek. Voor Van der Venne was het zijn tweede doelpunt van het seizoen.
In het laatste kwartier bleven grote kansen uit en ook invaller Oussama Darfalou, die in de ploeg kwam voor Loïs Openda, wist het verschil niet te maken. Vitesse kwam in de hele wedstrijd tot slechts zeven schoten.
Vitesse had de afgelopen twee thuiswedstrijden - tegen FC Utrecht en FC Groningen - nog met 1-0 gewonnen. Woensdag verloor Vitesse met 4-1 van VVV-Venlo, waar Georgios Giakoumakis vier keer scoorde.
RKC kwam door het gelijkspel op 15 punten, evenveel als vorig seizoen in 26 wedstrijden. De Waalwijkers, die vijftiende staan, stonden onderaan toen het coronavirus een einde maakte aan het seizoen.
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Juventus reist met een lekker gevoel richting Alkmaar voor de uitwedstrijd van donderdag tegen AZ in de Europa League. De club uit Turijn won de thuiswedstrijd tegen Napoli met 2-0.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arsenal staat weer aan kop van de Premier League. De titelverdediger won de uitwedstrijd tegen Liverpool (0-1). Kai Havertz maakte het enige doelpunt.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft zondag thuis van Sparta verloren. Het elftal van trainer Dick Lukkien ging in de Euroborg tegen de Rotterdammers ten onder 2-3. FC Groningen staat tiende met 15 punten uit elf duels. Sparta steeg door de zege naar de elfde plaats met 12 punten.
13 uur geledenSANTANDER (ANP) - Real Madrid is met een eenvoudige uitzege op Racing Santander (0-3) in het spoor van FC Barcelona en Atlético Madrid gebleven. De eindstand stond al na 36 minuten op het scorebord.
14 uur geledenROME (ANP) - Lazio gaat alleen aan kop in de Serie A. De club uit Rome boekte een zwaarbevochten zege op Cagliari (2-1) en profiteerde van de nederlaag die Internazionale zaterdag in de stadsderby tegen AC Milan leed (3-1).
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Wout Weghorst was zondag bij FC Twente de grote man in het uitduel met Excelsior. Hij stond met vier doelpunten aan de basis van een uitzonderlijke overwinning van de Tukkers: 0-9. De Noor Sondre Ørjasæter was met vijf assists de andere uitblinker in de ploeg van coach John van den Brom. FC Twente staat met 23 punten uit elf wedstrijden op de vierde plaats in de Eredivisie. Excelsior heeft 11 punten.
16 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft zondag met 4-2 gewonnen van FC Utrecht. Het elftal van Henk Brugge was daarmee te sterk voor de ploeg van voormalig Telstar-coach Anthony Correia. Telstar heeft 9 punten uit elf wedstrijden. FC Utrecht heeft nog 3 punten meer.
16 uur geleden