Vitesse weet thuis niet te winnen van RKC
ARNHEM (ANP) - Vitesse is er niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk te winnen. De nummer 3 van de Eredivisie kwam in de eigen Gelredome niet verder dan 1-1.
Riechedly Bazoer bracht Vitesse in de 71e minuut nog wel op voorsprong; hij leek de bal voor te willen geven, maar zijn schot met links vanaf de linkerflank verdween zowaar over keeper Kostas Lamprou in het Waalwijkse doel. Vier minuten later maakte Richard van der Venne echter al gelijk met een schitterende uithaal in de bovenhoek. Voor Van der Venne was het zijn tweede doelpunt van het seizoen.
In het laatste kwartier bleven grote kansen uit en ook invaller Oussama Darfalou, die in de ploeg kwam voor Loïs Openda, wist het verschil niet te maken. Vitesse kwam in de hele wedstrijd tot slechts zeven schoten.
Vitesse had de afgelopen twee thuiswedstrijden - tegen FC Utrecht en FC Groningen - nog met 1-0 gewonnen. Woensdag verloor Vitesse met 4-1 van VVV-Venlo, waar Georgios Giakoumakis vier keer scoorde.
RKC kwam door het gelijkspel op 15 punten, evenveel als vorig seizoen in 26 wedstrijden. De Waalwijkers, die vijftiende staan, stonden onderaan toen het coronavirus een einde maakte aan het seizoen.
Meer uit Voetbal
FOXBOROUGH (ANP) - Désiré Doué start bij Frankrijk in de kwartfinale van het WK voetbal tegen Marokko in plaats van Bradley Barcola. Dat is de enige wijziging die bondscoach Didier Deschamps doorvoert in zijn basisopstelling ten opzichte van het met 1-0 gewonnen duel met Paraguay in de achtste finale. Dat betekent dat Kylian Mbappé in de punt van de aanval speelt, met achter hem naast Doué ook Michael Olise en Ousmane Dembélé.
30 minuten geledenMIAMI (ANP/RTR) - De Engelse verdediger Jarell Quansah is door de FIFA voor twee wedstrijden geschorst nadat hij rood kreeg in de achtste finale op het WK voetbal tegen Mexico. Hij moet de straf direct uitzitten, wat betekent dat hij de kwartfinale tegen Noorwegen en een eventuele halve finale tegen Argentinië of Zwitserland mist.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen en technisch directeur van de club Mo Allach hebben aangifte gedaan van identiteitsfraude. Dat bevestigt een woordvoerder van de club donderdag na berichtgeving van RTV Noord en de NOS. Oplichters zouden zich op de transfermarkt hebben voorgedaan als Allach en zijn club en zo spelers en zaakwaarnemers om de tuin hebben geleid.
6 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sean Steur heeft Ajax definitief verruild voor Newcastle United. De 18-jarige middenvelder heeft bij de club uit de Premier League een contract voor vijf seizoenen getekend.
7 uur geledenCAÏRO (ANP/RTR) - De Egyptische voetbalbond heeft het contract met bondscoach Hossam Hassan verlengd. Volgens lokale media loopt het contract tot en met 2030. Egypte werd dinsdag uitgeschakeld in de achtste finales van het WK door Argentinië (2-3), door drie late doelpunten van de titelverdediger.
22 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Rafael Márquez is woensdag officieel aangesteld als nieuwe bondscoach van Mexico. De 47-jarige oud-international van Mexico was assistent onder Javier Aguirre, die maandag opstapte na de uitschakeling op het WK voetbal. De naam van Márquez werd al genoemd als waarschijnlijke opvolger.
23 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Başar Önal verruilt NEC voor het Franse LOSC Lille. Dat maakte de club uit Nijmegen bekend. De 22-jarige aanvaller had nog een contract tot medio 2028. NEC spreekt van een transferrecord voor de club.
1 dag geleden