Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse was na klappen deal uren verwijderd van faillissement

Vitesse was na klappen deal uren verwijderd van faillissement

ARNHEM (ANP) - Vitesse was maandag uren verwijderd van een faillissement. Voor het einde van de dag moest bij de beroepscommissie van de KNVB een sluitende begroting zijn aangeleverd, maar halverwege de middag bereikte directeur Edwin Reijntjes het bericht dat de Amerikaanse investeerder Coley Parry en de beoogde nieuwe eigenaar Guus Franke het niet eens zouden gaan worden over het overnemen van de miljoenenschuld. Reijntjes: "Daar waren we verbolgen over, want dan was het klaar geweest met Vitesse."

Vorige week besloot de licentiecommissie de licentie van Vitesse in te trekken. Bij de plannen voor volgend seizoen ontbrak een bankrekening, een controlerend accountant en een sluitende begroting. Vitesse had vervolgens tot en met maandag om de zaken op te lossen en dat leek te lukken. Totdat de deal tussen Parry en Franke 's middags klapte. Uren later kwam er toch een overeenkomst.

"Het was een hele, hele, hele rare dag", blikte Reijntjes terug tijdens een persconferentie. "Het begon zoals veel dagen met veel issues die nog opgelost moeten worden. We waren bezig met het voorbereiden van alle stukken totdat we om 15.00 uur het bericht kregen dat de zaak was opgeblazen. Dat was een enorme shock. Om 19.00 uur bleek er toch een opening. Daarna bleek het rond te zijn en tegen 22.30 uur wisten we dat de handtekeningen waren gezet. Toen ben ik naar buiten gegaan om dat de supporters te vertellen."

Trainingscomplex

Honderden fans van de club waren naar het trainingscomplex gekomen om eerst hun steun te betuigen en vervolgens het goede nieuws te vieren.

Vitesse heeft altijd een gang naar de rechter ook nog als optie opengehouden in de reddingsoperatie, mocht de beroepscommissie de licentie nog niet teruggeven. "Als de beroepscommissie onze plannen afkeurt op de bankrekening of accountant, dan gaan we ook alles uit de kast halen en over tot een kort geding." Maar zonder akkoord over de miljoenenschuld, zou ook een kort geding geen optie meer zijn geweest en zou een faillissement onafwendbaar zijn geworden.

Meer uit Voetbal

Fortuna en Eagles openen nieuwe seizoen in Eredivisie

ZEIST (ANP) - Fortuna Sittard en Go Ahead Eagles openen op vrijdag 8 augustus het nieuwe seizoen van de Eredivisie. PSV en Feyenoord spelen een dag later thuisduels met Sparta Rotterdam en NAC Breda. Ajax ontvangt op 10 augustus Telstar in de Johan Cruijff ArenA.

1 uur geleden
Regionale ondernemers willen aandelen Vitesse overnemen

ARNHEM (ANP) - Een groep regionale ondernemers wil alle aandelen van Vitesse overnemen. Volgens de club uit Arnhem zijn de gesprekken in volle gang en moet de licentiecommissie van de KNVB nu bepalen of dat voldoende is om de proflicentie te behouden.

2 uur geleden
Voetbalster Spitse (35) verlengt bij Ajax tot zomer 2027

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een akkoord bereikt over een nieuw contract met verdedigster Sherida Spitse. De 35-jarige recordinternational tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027.

9 uur geleden
Boca en Benfica in evenwicht op WK in duel met 3 rode kaarten

MIAMI (ANP) - Het Argentijnse Boca Juniors en Benfica uit Portugal hebben elkaar in evenwicht gehouden tijdens hun eerste duel op het WK voor clubs in de Verenigde Staten: 2-2. Oud-Feyenoorder Orkun Kökçü was belangrijk bij Benfica met de assist voor de 2-2. Drie spelers kregen een rode kaart bij het duel in Miami.

10 uur geleden
Chelsea begint met zege op Los Angeles FC aan WK voor clubs

ATLANTA (ANP) - Chelsea is goed begonnen aan het WK voor clubs. De club uit Londen was te sterk voor Los Angeles FC in Atlanta (2-0).

20 uur geleden
Engeland breidt hoogste vrouwencompetitie uit naar veertien teams

LONDEN (ANP/RTR) - De hoogste vrouwenvoetbalcompetitie in Engeland bestaat vanaf het seizoen 2026/2027 uit veertien clubs. Nu doen er nog twaalf mee, net als in Nederland. Ook wordt er een play-off voor promotie/degradatie ingevoerd, meldt de Women's Super League (WSL).

1 dag geleden
Voorwaardelijke celstraffen voor ophangen pop Vinícius Júnior

MADRID (ANP/RTR) - Vier mensen hebben van een rechtbank in Madrid voorwaardelijke gevangenisstraffen gekregen nadat ze schuldig waren bevonden aan een haatmisdrijf tegen Real Madrid-aanvaller Vinícius Júnior. Begin 2023 werden ze gearresteerd voor het ophangen van een pop van de Braziliaanse international aan een brug in Madrid, voorafgaand aan de wedstrijd tussen Real Madrid en Atlético Madrid.

1 dag geleden