Vitesse vraagt rechtbank uitspraak te doen over Gelredome
ARNHEM (ANP) - Vitesse vraagt de rechtbank om uitspraak te doen in het kort geding dat de club heeft aangespannen in de zaak rond de huur van stadion Gelredome. De club kreeg vrijdag van de rechter tot woensdag de tijd om met de stadioneigenaar tot een akkoord te komen, maar dat is niet gelukt.
"Helaas is er tot op heden (nog) geen definitief akkoord gekomen en restte er voor nu, gezien de afgelopen vrijdag door de rechtbank opgelegde deadline van deze woensdag, geen andere keuze dan de rechtbank te verzoeken om het vonnis te wijzen", aldus de Arnhemse club, die wel hoopt alsnog een akkoord te bereiken voordat de rechtbank daadwerkelijk uitspraak doet. "In de tussentijd blijft Vitesse onverminderd in gesprek met de stadioneigenaar en de exploitatiemaatschappij. Er wordt geprobeerd om alsnog tot overeenstemming te komen, voordat het vonnis daadwerkelijk uitgesproken wordt. Die kans is en blijft aanwezig."
Vitesse weigert nog langer de huur van ruim 2 miljoen euro per jaar te betalen als het huidige contract in september van dit jaar afloopt. Omdat eigenaar Nedstede de door Vitesse voorgestelde huursom van ongeveer een half miljoen euro voor de komende twintig jaar veel te laag vindt, ontstond er een impasse. Vitesse vreest nu dat voetbalbond KNVB de licentie voor betaald voetbal afpakt, als over drie weken niet zeker is waar de club na 30 september de thuiswedstrijden speelt. Op 1 maart moet Vitesse bij de KNVB aangeven welk stadion volgend seizoen gebruikt wordt.
Als Vitesse en de stadioneigenaar de komende tijd geen akkoord bereiken, doet de rechtbank naar verwachting eind februari uitspraak.
Meer uit Voetbal
SAO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad vervolgt zijn loopbaan bij Corinthians. De in Utrecht geboren voetballer wordt ploeggenoot van Memphis Depay, die zich hard heeft gemaakt voor zijn komst. Dat heeft de club uit São Paulo bekendgemaakt.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vitezslav Jaros heeft vrijdag een zware knieblessure opgelopen tijdens de training van Ajax. De Tsjechische doelman komt dit seizoen niet meer in actie voor de club uit Amsterdam. Volgens Ajax moet de van FC Liverpool gehuurde keeper geopereerd worden.
8 uur geledenMILAAN (ANP/DPA) - Kirsty Coventry gaat onderzoeken of FIFA-voorzitter Gianni Infantino de regels heeft overtreden door een overeenkomst te sluiten met de nieuwe Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) bekendgemaakt in Milaan.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid is woensdag in het uitduel met Benfica niet van het veld gestapt omdat Vinícius Júnior zelf verder wilde spelen. De Braziliaanse aanvaller werd naar eigen zeggen racistisch uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni. Vinícius attendeerde de scheidsrechter van het duel in de tussenronde van de Champions League daarop en verliet even het speelveld. Na ruim tien minuten besloot hij de wedstrijd toch te hervatten.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De rentree van Matthijs de Ligt bij Manchester United laat nog even op zich wachten. "Hij werkt erg hard om terug te komen, maar hij is nog niet ver genoeg", zei trainer Michael Carrick tijdens een persconferentie voor het uitduel van maandag met Everton in de Premier League.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie wil nieuweling Raheem Sterling zondag graag speelminuten geven in de Eredivisiewedstrijd tegen Telstar. Dat zei hij vrijdag tijdens een persconferentie.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn is voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord. Dat heeft trainer Robin van Persie vrijdagmiddag bevestigd tijdens een persconferentie in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Telstar. De middenvelder raakte geblesseerd in de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles, nadat hij de eveneens geblesseerde Oussama Targhalline had vervangen.
14 uur geleden