Vitesse voorziet geen significante gevolgen van oorlog op de club
ARNHEM (ANP) - Vitesse voorziet "geen significante gevolgen" voor de club van de oorlog in Oekraïne. De club uit Arnhem is al jaren in Russische handen. Drie jaar geleden nam oligarch Valeriy Oyf de aandelen over van zijn landgenoot Aleksandr Tsjigirinski en hij dekt jaarlijks de financiële gaten in de begroting.
Europese regeringsleiders pleiten voor harde sancties tegen Rusland nu militairen uit dat land Oekraïne zijn binnengevallen. Eén van de mogelijke maatregelen is het uitsluiten van Rusland van het internationale betalingssysteem SWIFT. Die maatregel zou het moeilijker maken voor Russische banken om internationale betalingen te doen. Mogelijk heeft dat ook consequenties voor Oyf, die ieder seizoen de financiële tekorten in de boekhouding van Vitesse aanvult. De grootaandeelhouder heeft beloofd tot zeker medio 2023 garant te staan.
"Als Vitesse volgen wij, net als iedereen, de huidige ontwikkelingen", aldus de club in een korte reactie. "De club functioneert normaal en richt zich op de sportieve prestaties in de competities waar het deel van uitmaakt. De club verkeert in financieel stabiele omstandigheden en op dit moment voorzien we geen significante gevolgen voor Vitesse."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Gouden Bal wordt dit jaar voor het eerst in Londen uitgereikt. Dat is ter gelegenheid van de zeventigste editie van de trofee voor beste voetballer ter wereld, meldt de organisatie. De Engelsman Stanley Matthews won in 1956 als eerste de Gouden Bal.
1 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar moet de eerste groepswedstrijd van Brazilië op het wereldkampioenschap tegen Marokko naar alle waarschijnlijkheid aan zich voorbij laten gaan. Dat is duidelijk geworden na onderzoek van zijn kuitblessure.
2 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Dick Advocaat vindt het niet vreemd dat hij teruggekeerd is als bondscoach van Curaçao. "Fred Rutten is zelf opgestapt. Dus ik zou niet weten wat het probleem is", vertelde de Hagenaar op een persconferentie in Noordwijk, waar hij zich met zijn elftal voorbereidt op het komende WK.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond verwacht dat de FIFA een visum voor meerdere reizen naar de Verenigde Staten faciliteert voor het Iraanse nationale team in aanloop naar het WK. Dat zegt voorzitter Mehdi Taj in een video die donderdag door Iraanse media werd uitgezonden.
6 uur geledenTILBURG (ANP) - Finn Stam blijft bij Willem II voetballen. De naar de Eredivisie gepromoveerde Tilburgers nemen de 23-jarige verdediger definitief over van AZ. Stam kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor Willem II, dat de optie tot koop in het contract nu heeft gelicht.
7 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree als basisspeler van Corinthians gemaakt. De 32-jarige spits van het Nederlands elftal verloor met zijn Braziliaanse werkgever in de Copa Libertadores van Platense: 0-2. Depay, die net hersteld is van een bovenbeenblessure, speelde alleen de eerste helft mee.
8 uur geledenBREDA (ANP) - Carl Hoefkens is ook komend seizoen trainer van NAC Breda. De 47-jarige Belg degradeerde onlangs met de Brabanders uit de Eredivisie.
8 uur geleden