Vitesse voorziet geen significante gevolgen van oorlog op de club
ARNHEM (ANP) - Vitesse voorziet "geen significante gevolgen" voor de club van de oorlog in Oekraïne. De club uit Arnhem is al jaren in Russische handen. Drie jaar geleden nam oligarch Valeriy Oyf de aandelen over van zijn landgenoot Aleksandr Tsjigirinski en hij dekt jaarlijks de financiële gaten in de begroting.
Europese regeringsleiders pleiten voor harde sancties tegen Rusland nu militairen uit dat land Oekraïne zijn binnengevallen. Eén van de mogelijke maatregelen is het uitsluiten van Rusland van het internationale betalingssysteem SWIFT. Die maatregel zou het moeilijker maken voor Russische banken om internationale betalingen te doen. Mogelijk heeft dat ook consequenties voor Oyf, die ieder seizoen de financiële tekorten in de boekhouding van Vitesse aanvult. De grootaandeelhouder heeft beloofd tot zeker medio 2023 garant te staan.
"Als Vitesse volgen wij, net als iedereen, de huidige ontwikkelingen", aldus de club in een korte reactie. "De club functioneert normaal en richt zich op de sportieve prestaties in de competities waar het deel van uitmaakt. De club verkeert in financieel stabiele omstandigheden en op dit moment voorzien we geen significante gevolgen voor Vitesse."
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
38 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
51 minuten geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
1 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
12 uur geleden