Vitesse voorkomt nieuwe stunt van AFC en staat in kwartfinale
ARNHEM (ANP) - Vitesse staat in de kwartfinales van de KNVB-beker. De club uit Arnhem, in 2017 winnaar van het toernooi, voorkwam onder een gesloten dak van het Gelredome een nieuwe stunt van de amateurs AFC, de huidige nummer 7 van de tweede divisie. Het werd 1-0.
Davy Pröpper schoot Vitesse in de 27e minuut op voorsprong. De middenvelder kondigde twee jaar geleden zijn afscheid als prof aan, maar vierde een jaar later zijn rentree. Vervolgens liep hij al snel een zware knieblessure op. Pröpper keerde afgelopen zondag in het duel met FC Utrecht terug in de hoofdmacht van Vitesse. De middenvelder leek woensdag nog zoveel last van die invalbeurt te hebben dat hij niet tegen AFC kon uitkomen. Maar hij verscheen toch aan de aftrap.
AFC schakelde op weg naar de achtste finales PEC Zwolle (1-0) en de amateurs van RKAV Volendam (1-0) uit. Wessel Been vertolkte als invaller een hoofdrol in die duels. Hij stond pas 1 minuut op het veld toen hij tegen PEC Zwolle scoorde. In het duel met Volendam had hij slechts 5 minuten nodig voor een treffer. Been mocht tegen Vitesse direct na rust invallen. Hij kopte na een uur rakelings over. Ook Tim Linthorst kon de 129e verjaardag van de bezoekers uit Amsterdam niet feestelijker maken. Andy Visser miste namens Vitesse een veel grotere mogelijkheid op een tweede treffer. Hij stuitte op Gijs van Zetten, de doelman van AFC.
Voor Vitesse is de plek in de kwartfinales van de KNVB-beker een opsteker in een tumultueus en vooralsnog teleurstellend seizoen. De club staat op de voorlaatste positie van de Eredivisie en wil graag over worden genomen door de Amerikaanse investeerder Coley Parry en zijn Common Group. De KNVB heeft daar nog geen toestemming voor gegeven.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.
9 uur geledenROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.
9 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Stanley Menzo heeft zijn functie als bondscoach van Suriname neergelegd. Die beslissing komt op een opvallend moment. Suriname kan zich in maart via intercontinentale play-offs voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gestaakte duel tussen Ajax en FC Groningen wordt dinsdag vanaf 14.30 uur zonder publiek in de Johan Cruijff ArenA uitgespeeld. Dat meldt de club uit Amsterdam.
9 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB baalt dat het duel tussen Ajax en FC Groningen definitief is gestaakt nadat fans van de thuisploeg tot tweemaal toe veel vuurwerk voor een overleden supporter hadden afgestoken. "De veiligheid van spelers en alle anderen die op en rond het veld hun werk moeten doen, kan niet worden gegarandeerd", reageert de voetbalbond.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Financieel directeur Shashi Baboeram Panday heeft namens Ajax excuses aangeboden aan iedereen die gedupeerd is door het definitief staken van het duel met FC Groningen. "Als Ajax vinden we dit schandalig", zei hij bij ESPN.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Supportersvereniging Ajax heeft zich gedistantieerd van het massaal afgestoken vuurwerk bij Ajax - FC Groningen. De Eredivisiewedstrijd werd aanvankelijk na 5 minuten stilgelegd door scheidsrechter Bas Nijhuis omdat supporters massaal vuurwerk hadden afgestoken om zo een overleden supporter te herdenken. Nadat bij de hervatting van het duel zo'n 40 minuten later meteen weer vuurwerk werd afgestoken, werd de wedstrijd opnieuw stilgelegd en kort daarop definitief gestaakt.
11 uur geleden