Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse voorkomt nieuwe stunt van AFC en staat in kwartfinale

Vitesse voorkomt nieuwe stunt van AFC en staat in kwartfinale

ARNHEM (ANP) - Vitesse staat in de kwartfinales van de KNVB-beker. De club uit Arnhem, in 2017 winnaar van het toernooi, voorkwam onder een gesloten dak van het Gelredome een nieuwe stunt van de amateurs AFC, de huidige nummer 7 van de tweede divisie. Het werd 1-0.

Davy Pröpper schoot Vitesse in de 27e minuut op voorsprong. De middenvelder kondigde twee jaar geleden zijn afscheid als prof aan, maar vierde een jaar later zijn rentree. Vervolgens liep hij al snel een zware knieblessure op. Pröpper keerde afgelopen zondag in het duel met FC Utrecht terug in de hoofdmacht van Vitesse. De middenvelder leek woensdag nog zoveel last van die invalbeurt te hebben dat hij niet tegen AFC kon uitkomen. Maar hij verscheen toch aan de aftrap.

AFC schakelde op weg naar de achtste finales PEC Zwolle (1-0) en de amateurs van RKAV Volendam (1-0) uit. Wessel Been vertolkte als invaller een hoofdrol in die duels. Hij stond pas 1 minuut op het veld toen hij tegen PEC Zwolle scoorde. In het duel met Volendam had hij slechts 5 minuten nodig voor een treffer. Been mocht tegen Vitesse direct na rust invallen. Hij kopte na een uur rakelings over. Ook Tim Linthorst kon de 129e verjaardag van de bezoekers uit Amsterdam niet feestelijker maken. Andy Visser miste namens Vitesse een veel grotere mogelijkheid op een tweede treffer. Hij stuitte op Gijs van Zetten, de doelman van AFC.

Voor Vitesse is de plek in de kwartfinales van de KNVB-beker een opsteker in een tumultueus en vooralsnog teleurstellend seizoen. De club staat op de voorlaatste positie van de Eredivisie en wil graag over worden genomen door de Amerikaanse investeerder Coley Parry en zijn Common Group. De KNVB heeft daar nog geen toestemming voor gegeven.

Meer uit Voetbal

Ancelotti blijft tot medio 2030 bondscoach van Brazilië

RIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.

12 minuten geleden
Doelman Scherpen wint Belgische beker met Union

BRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.

53 minuten geleden
Herstelde Mbappé keert terug bij Real Madrid

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.

2 uur geleden
International Timber mist ook thuisduel Arsenal met Burnley

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.

7 uur geleden
Slot weet vrijwel zeker dat hij trainer van Liverpool mag blijven

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.

7 uur geleden
PEC-aanvoerder Thomas opgenomen in WK-selectie Nieuw-Zeeland

WELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.

8 uur geleden
Messi komt met twee doelpunten en assist in vorm voor WK

CINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.

9 uur geleden