Vitesse voorkomt nieuwe stunt van AFC en staat in kwartfinale
ARNHEM (ANP) - Vitesse staat in de kwartfinales van de KNVB-beker. De club uit Arnhem, in 2017 winnaar van het toernooi, voorkwam onder een gesloten dak van het Gelredome een nieuwe stunt van de amateurs AFC, de huidige nummer 7 van de tweede divisie. Het werd 1-0.
Davy Pröpper schoot Vitesse in de 27e minuut op voorsprong. De middenvelder kondigde twee jaar geleden zijn afscheid als prof aan, maar vierde een jaar later zijn rentree. Vervolgens liep hij al snel een zware knieblessure op. Pröpper keerde afgelopen zondag in het duel met FC Utrecht terug in de hoofdmacht van Vitesse. De middenvelder leek woensdag nog zoveel last van die invalbeurt te hebben dat hij niet tegen AFC kon uitkomen. Maar hij verscheen toch aan de aftrap.
AFC schakelde op weg naar de achtste finales PEC Zwolle (1-0) en de amateurs van RKAV Volendam (1-0) uit. Wessel Been vertolkte als invaller een hoofdrol in die duels. Hij stond pas 1 minuut op het veld toen hij tegen PEC Zwolle scoorde. In het duel met Volendam had hij slechts 5 minuten nodig voor een treffer. Been mocht tegen Vitesse direct na rust invallen. Hij kopte na een uur rakelings over. Ook Tim Linthorst kon de 129e verjaardag van de bezoekers uit Amsterdam niet feestelijker maken. Andy Visser miste namens Vitesse een veel grotere mogelijkheid op een tweede treffer. Hij stuitte op Gijs van Zetten, de doelman van AFC.
Voor Vitesse is de plek in de kwartfinales van de KNVB-beker een opsteker in een tumultueus en vooralsnog teleurstellend seizoen. De club staat op de voorlaatste positie van de Eredivisie en wil graag over worden genomen door de Amerikaanse investeerder Coley Parry en zijn Common Group. De KNVB heeft daar nog geen toestemming voor gegeven.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona blijft in La Liga op titelkoers. De Catalaanse voetbalgrootmacht won zondag in het gerenoveerde Camp Nou met 1-0 van het Madrileense Rayo Vallecano. FC Barcelona heeft 73 punten uit 29 wedstrijden. Real Madrid volgt op 7 punten, maar speelt op zondagavond nog thuis tegen Atlético Madrid.
2 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Brian Brobbey heeft zijn ploeg Sunderland de winst bezorgd op Newcastle United. De international, die door bondscoach Ronald Koeman is opgeroepen voor de komende wedstrijden van Oranje, maakte in de 90e minuut de winnende treffer: 1-2.
2 uur geledenVELSEN (ANP) - Guus Til keert zondag in de uitwedstrijd tegen Telstar terug in het basiselftal van PSV. De aanvallende middenvelder liep een maand geleden een blessure op en kwam sindsdien niet meer in actie.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft thuis met 2-2 gelijkgespeeld tegen sc Heerenveen. Het elftal van Dick Schreuder staat na het duel in de Goffert op de derde plaats met 3 punten voorsprong op Ajax. De Amsterdammers komen later op de zondag in De Kuip in actie tegen nummer 2 Feyenoord.
3 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft de leiding genomen na het tweede onderdeel op de vijfkamp bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De Groningse meerkampster klom naar de eerste plek in de tussenstand door het hoogspringen te winnen met 1,87 meter. Dokter gaf daarmee haar flitsende start een vervolg, want ze opende de wedstrijd met een dik persoonlijk record van 8,19 seconden op de 60 meter horden.
5 uur geleden