Vitesse voorkomt nieuwe stunt van AFC en staat in kwartfinale
ARNHEM (ANP) - Vitesse staat in de kwartfinales van de KNVB-beker. De club uit Arnhem, in 2017 winnaar van het toernooi, voorkwam onder een gesloten dak van het Gelredome een nieuwe stunt van de amateurs AFC, de huidige nummer 7 van de tweede divisie. Het werd 1-0.
Davy Pröpper schoot Vitesse in de 27e minuut op voorsprong. De middenvelder kondigde twee jaar geleden zijn afscheid als prof aan, maar vierde een jaar later zijn rentree. Vervolgens liep hij al snel een zware knieblessure op. Pröpper keerde afgelopen zondag in het duel met FC Utrecht terug in de hoofdmacht van Vitesse. De middenvelder leek woensdag nog zoveel last van die invalbeurt te hebben dat hij niet tegen AFC kon uitkomen. Maar hij verscheen toch aan de aftrap.
AFC schakelde op weg naar de achtste finales PEC Zwolle (1-0) en de amateurs van RKAV Volendam (1-0) uit. Wessel Been vertolkte als invaller een hoofdrol in die duels. Hij stond pas 1 minuut op het veld toen hij tegen PEC Zwolle scoorde. In het duel met Volendam had hij slechts 5 minuten nodig voor een treffer. Been mocht tegen Vitesse direct na rust invallen. Hij kopte na een uur rakelings over. Ook Tim Linthorst kon de 129e verjaardag van de bezoekers uit Amsterdam niet feestelijker maken. Andy Visser miste namens Vitesse een veel grotere mogelijkheid op een tweede treffer. Hij stuitte op Gijs van Zetten, de doelman van AFC.
Voor Vitesse is de plek in de kwartfinales van de KNVB-beker een opsteker in een tumultueus en vooralsnog teleurstellend seizoen. De club staat op de voorlaatste positie van de Eredivisie en wil graag over worden genomen door de Amerikaanse investeerder Coley Parry en zijn Common Group. De KNVB heeft daar nog geen toestemming voor gegeven.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
1 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
1 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Milan Zonneveld verlaat Telstar voor Sparta Rotterdam. De spits heeft bij Sparta een contract tot medio 2029 ondertekend, meldt de nummer 5 van de Eredivisie.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts snapt niet waarom AZ zoveel kritiek krijgt op het besluit om de bekende Portugese voetbalmakelaar Jorge Mendes in te schakelen voor een mogelijke transfer van de talentvolle Kees Smit. "Er wordt veel over gezegd en geschreven", zei de directeur voetbalzaken vlak voor het bekerduel met FC Twente bij ESPN. "Ik lees niet heel veel, maar hier ontkwam je niet aan. Ik ben verbaasd over de selectieve verontwaardiging van mensen en partijen die zich erin mengen."
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er voor de tweede transferperiode op rij niet in geslaagd een opvolger voor de vertrokken Jordan Henderson te vinden. De club heeft de afgelopen maand geen betaalbare speler gevonden die het huidige middenveld sterker maakt.
5 uur geleden