Vitesse voorkomt nieuwe stunt van AFC en staat in kwartfinale
ARNHEM (ANP) - Vitesse staat in de kwartfinales van de KNVB-beker. De club uit Arnhem, in 2017 winnaar van het toernooi, voorkwam onder een gesloten dak van het Gelredome een nieuwe stunt van de amateurs AFC, de huidige nummer 7 van de tweede divisie. Het werd 1-0.
Davy Pröpper schoot Vitesse in de 27e minuut op voorsprong. De middenvelder kondigde twee jaar geleden zijn afscheid als prof aan, maar vierde een jaar later zijn rentree. Vervolgens liep hij al snel een zware knieblessure op. Pröpper keerde afgelopen zondag in het duel met FC Utrecht terug in de hoofdmacht van Vitesse. De middenvelder leek woensdag nog zoveel last van die invalbeurt te hebben dat hij niet tegen AFC kon uitkomen. Maar hij verscheen toch aan de aftrap.
AFC schakelde op weg naar de achtste finales PEC Zwolle (1-0) en de amateurs van RKAV Volendam (1-0) uit. Wessel Been vertolkte als invaller een hoofdrol in die duels. Hij stond pas 1 minuut op het veld toen hij tegen PEC Zwolle scoorde. In het duel met Volendam had hij slechts 5 minuten nodig voor een treffer. Been mocht tegen Vitesse direct na rust invallen. Hij kopte na een uur rakelings over. Ook Tim Linthorst kon de 129e verjaardag van de bezoekers uit Amsterdam niet feestelijker maken. Andy Visser miste namens Vitesse een veel grotere mogelijkheid op een tweede treffer. Hij stuitte op Gijs van Zetten, de doelman van AFC.
Voor Vitesse is de plek in de kwartfinales van de KNVB-beker een opsteker in een tumultueus en vooralsnog teleurstellend seizoen. De club staat op de voorlaatste positie van de Eredivisie en wil graag over worden genomen door de Amerikaanse investeerder Coley Parry en zijn Common Group. De KNVB heeft daar nog geen toestemming voor gegeven.
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
4 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
5 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
8 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
11 uur geleden