Vitesse volgt wettelijke procedure voor kwijtschelding schulden
ARNHEM (ANP) - Vitesse kan een betalingsregeling treffen met zijn schuldeisers. De noodlijdende club mag van de rechtbank een wettelijke procedure (WHOA) volgen voor kwijtschelding van de schulden. De club uit Arnhem kampt momenteel met een schuld van vele miljoenen euro's.
"Het is een noodzakelijk besluit", zegt interim-directeur Edwin Reijntjes op de website van de club. "De omstandigheden bij Vitesse zijn zorgwekkend. Met onze schuldenlast kwam de toekomst van Vitesse onder druk te staan. Onze huidige schuldenlast is immers enorm. Deze WHOA-procedure geeft de club financiële rust en daarmee de tijd om te werken aan de continuïteit van Vitesse, los van de perikelen rondom onze licentie."
De licentiecommissie van de KNVB strafte vrijdag Vitesse voor overtredingen van de financiële regels met 18 punten aftrek. De club degradeert daardoor uit de Eredivisie. Vitesse behield vooralsnog wel de licentie om dit seizoen uit te kunnen spelen.
Coley Parry
Reijntjes betreurt de in zijn ogen noodgedwongen stap. "Begrijp me niet verkeerd, we raken met de WHOA-procedure ook onze trouwe partners en leveranciers. Naar hen doe ik de belofte dat we streven naar de meest optimale oplossing. We gaan koste wat kost proberen de relaties te herstellen."
Vitesse heeft een grote schuld bij de Common Group van de Amerikaanse investeerder Coley Parry. Hij heeft vele miljoenen in de club geïnvesteerd, maar zag een overname mislukken. De licentiecommissie is er niet van overtuigd dat Parry eigen vermogen en investeerders heeft.
Gelredome te duur
Vitesse moet ook nog steeds de aandelen weghalen bij de Rus Valeriy Oyf en er loopt nog een beroep tegen het afgewezen plan voor overname. Reijntjes kondigde woensdag aan dat de helft van het personeel weg moet en de begroting teruggaat van 26 naar 13 miljoen euro. Hij zei ook dat de huur van de Gelredome te hoog is om er te kunnen blijven spelen.
Meer uit Voetbal
BAKOE (ANP) - Chelsea heeft in zijn vierde wedstrijd in de Champions League genoegen moeten nemen met een gelijkspel tegen het verrassend sterke Qarabag uit Azerbeidzjan. Het duel in Bakoe eindigde in 2-2. Jorrel Hato speelde een ongelukkige eerste helft. De voormalige Ajacied leidde met fouten twee doelpunten van de tegenstander in. Chelsea en Qarabag zijn allebei met het behaalde punt op 7 punten gekomen.
40 minuten geledenSTUTTGART (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft donderdag voor de Europa League-wedstrijd bij VfB Stuttgart niet de beschikking over middenvelders Hwang In-beom, Sem Steijn en Oussama Targhalline. Hwang is zelfs zes tot acht weken uitgeschakeld met een blessure. Dat zei Van Persie een dag voor het duel in Duitsland.
42 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain is zwaar gehavend uit de met 2-1 verloren clash met Bayern München in de Champions League gekomen. Ousmane Dembélé, Achraf Hakimi en Nuno Mendes hebben blessures opgelopen en zullen meerdere weken aan de kant staan, bevestigt de club uit Parijs.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag voor het thuisduel met FC Porto in de Europa League weer een beroep doen op de herstelde verdediger Mike van der Hoorn. Dat zei Jans een dag voor de wedstrijd in Stadion Galgenwaard.
3 uur geledenMILAAN (ANP/AFP) - Internazionale en AC Milan zijn officieel eigenaar van stadion San Siro. De voetbalclubs namen het stadion, dat officieel Stadio Giuseppe Meazza heet, voor 197 miljoen euro over van de stad Milaan om een nieuw stadion te kunnen bouwen.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA introduceert een jaarlijkse vredesprijs. Voorzitter Gianni Infantino reikt de eerste zogenoemde 'FIFA Peace Prize - Football Unites the World' uit op 5 december tijdens de loting in Washington DC voor het WK voetbal van 2026. Dat maakte de FIFA woensdag bekend.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft afscheid genomen van Timo Braasch, de Duitser die de laatste maanden deel uitmaakte van het technisch hart van de eerstedivisionist. Er waren vraagtekens rond de positie van Braasch, die ook medeaandeelhouder is van de Arnhemse club, die pas na ingrijpen van de rechter aan het seizoen mocht beginnen. Vitesse was met succes in beroep gegaan tegen de intrekking van de proflicentie door de KNVB.
5 uur geleden