Vitesse voldoet volgens beroepscommissie aan eisen voor licentie
ZEIST (ANP) - Vitesse voldoet aan alle eisen voor het behouden van haar proflicentie. Dat is de conclusie van de onafhankelijke beroepscommissie licentiezaken van de KNVB naar aanleiding van het beroep dat Vitesse aantekende tegen het eerdere besluit tot het intrekken van de proflicentie door de licentiecommissie.
Vitesse heeft volgens de beroepscommissie uiteindelijk een sluitende begroting overgelegd en heeft kunnen aantonen dat de Common Group geen zeggenschap meer heeft over wie aandeelhouder kan worden van de club. Dit waren de laatste eisen die de beroepscommissie - en eerder de licentiecommissie - aan Vitesse stelde.
De beroepscommissie meldt dat de club al een bankrekening en een controlerend accountant had bekendgemaakt. Daarmee is nu de situatie wezenlijk anders dan toen de licentiecommissie besloot tot intrekking van de licentie, stelt de beroepscommissie.
Teleurstelling
Het verkrijgen van de proflicentie staat los van het verzoek dat Vitesse heeft gedaan rond de wijziging van zeggenschap van de club. De onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB - en dus niet de beroepscommissie - heeft Vitesse deze week laten weten dat zij een verscherpt onderzoek wil instellen voordat zij hierover kan beslissen, meldt een woordvoerder.
"De licentiecommissie is tot de conclusie gekomen dat de door Vitesse verstrekte (financiële) informatie op dit moment onvoldoende inzage verschaft in de volledige belangen van de beoogd aandeelhouder en de herkomst van het vermogen van de beoogd aandeelhouder. Om deze reden is een verscherpt onderzoek noodzakelijk.", aldus de woordvoerder.
Beoogd Vitesse-eigenaar Guus Franke had eerder in de week al zijn teleurstelling uitgesproken over het late verzoek van de licentiecommissie van de KNVB om meer informatie in het overnameproces. Volgens Franke had hij al aangegeven dat hij waar nodig extra toelichting wilde geven op de ingediende stukken voor de overname.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.
57 minuten geledenTOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
12 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
13 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
14 uur geleden