Vitesse voldoet volgens beroepscommissie aan eisen voor licentie
ZEIST (ANP) - Vitesse voldoet aan alle eisen voor het behouden van haar proflicentie. Dat is de conclusie van de onafhankelijke beroepscommissie licentiezaken van de KNVB naar aanleiding van het beroep dat Vitesse aantekende tegen het eerdere besluit tot het intrekken van de proflicentie door de licentiecommissie.
Vitesse heeft volgens de beroepscommissie uiteindelijk een sluitende begroting overgelegd en heeft kunnen aantonen dat de Common Group geen zeggenschap meer heeft over wie aandeelhouder kan worden van de club. Dit waren de laatste eisen die de beroepscommissie - en eerder de licentiecommissie - aan Vitesse stelde.
De beroepscommissie meldt dat de club al een bankrekening en een controlerend accountant had bekendgemaakt. Daarmee is nu de situatie wezenlijk anders dan toen de licentiecommissie besloot tot intrekking van de licentie, stelt de beroepscommissie.
Teleurstelling
Het verkrijgen van de proflicentie staat los van het verzoek dat Vitesse heeft gedaan rond de wijziging van zeggenschap van de club. De onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB - en dus niet de beroepscommissie - heeft Vitesse deze week laten weten dat zij een verscherpt onderzoek wil instellen voordat zij hierover kan beslissen, meldt een woordvoerder.
"De licentiecommissie is tot de conclusie gekomen dat de door Vitesse verstrekte (financiële) informatie op dit moment onvoldoende inzage verschaft in de volledige belangen van de beoogd aandeelhouder en de herkomst van het vermogen van de beoogd aandeelhouder. Om deze reden is een verscherpt onderzoek noodzakelijk.", aldus de woordvoerder.
Beoogd Vitesse-eigenaar Guus Franke had eerder in de week al zijn teleurstelling uitgesproken over het late verzoek van de licentiecommissie van de KNVB om meer informatie in het overnameproces. Volgens Franke had hij al aangegeven dat hij waar nodig extra toelichting wilde geven op de ingediende stukken voor de overname.
Meer uit Voetbal
PORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
1 uur geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
1 uur geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
2 uur geledenMIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
3 uur geledenYAMOUSSOUKRO (ANP/RTR) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller gaat komende zomer waarschijnlijk niet naar het WK voetbal. De 31-jarige voormalige Ajacied zit niet bij de Ivoriaanse selectie die bondscoach Emerse Faé vrijdag bekendmaakte, maar staat op een reservelijst van vijf spelers.
3 uur geleden