Vitesse voelt zich nu zeker van eerste Europese overwintering
ARNHEM (ANP) - Vitesse voelt zich zeker van een vervolg in de Conference League. Volgens de Arnhemse club heeft Tottenham Hotspur geen beroep aangetekend tegen het oordeel van de tuchtcommissie van de Europese voetbalbond UEFA. Trainer Antonio Conte had vorige week wel gezegd dat de Spurs zich niet neerleggen bij de uitschakeling in de Conference League.
De Engelse club had tien dagen de tijd om in beroep te gaan. Die termijn is nu verstreken en volgens Vitesse is een beroep uitgebleven. "De eerste Europese overwintering in onze clubhistorie is nu helemáál officieel", schrijft de club op Twitter. Op de website van de UEFA staan Vitesse en Tottenham Hotspur nog wel bij elkaar als tegenstander van Rapid Wien in de eerste knock-outronde van de Conference League. Die wedstrijden zijn op 17 en 24 februari.
Tottenham Hotspur kon vanwege een golf aan coronabesmettingen binnen de selectie van Conte op de laatste speeldag van de groepsfase niet aantreden tegen Stade Rennes. Het bleek ook onmogelijk om een nieuwe datum te vinden voor het duel. De tuchtcommissie van de UEFA besloot vervolgens om de wedstrijd om te zetten in een reglementaire 3-0-nederlaag voor de Spurs, die daardoor achter Stade Rennes en Vitesse op de derde plaats in de poule eindigden.
Tottenham liet toen in eerste instantie via een woordvoerder weten zich neer te leggen bij de uitspraak. Een dag later zei Conte dat de club wél beroep wil aantekenen. "Ik, de club en onze fans vinden het ongelooflijk dat de UEFA dit heeft besloten", aldus de Italiaan. "Ik ben daar zwaar teleurgesteld over, het is erg oneerlijk. Wedstrijden moeten op het veld worden beslist. Maar het is nog niet definitief. We hebben alsnog veel vertrouwen in een goede afloop."
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AS Roma heeft de aansluiting gehouden bij de top 3 in de Serie A. De club uit Rome won met 1-0 van Como door een treffer van Wesley Franca.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft met Aaron Bouwman overeenstemming bereikt over een contractverlenging. De Amsterdammers hebben de 18-jarige verdediger vastgelegd tot en met 30 juni 2030. Het vorige contract van Bouwman liep tot medio 2027.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Sergio Reguilón wordt ploeggenoot van Lionel Messi bij Inter Miami. De linksback is volgens zijn nieuwe Amerikaanse club een tweejarig contract overeengekomen. Hij is de opvolger van Jordi Alba, die zijn loopbaan heeft beëindigd.
17 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Sven Mislintat is gepresenteerd als nieuwe sportief directeur van Fortuna Düsseldorf. De oud-directeur voetbalzaken van Ajax moet de Duitse club behoeden voor degradatie uit de Tweede Bundesliga.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - Doelman Marc-André ter Stegen maakt dinsdag mogelijk na een half jaar zijn rentree bij FC Barcelona. De Duitser is een kandidaat voor een basisplaats voor het bekerduel met CD Guadalajara.
19 uur geledenGENK (ANP/BELGA) - De Belgische voetbalclub KRC Genk heeft maandag de samenwerking met trainer Thorsten Fink beëindigd. Het ontslag van de 58-jarige Duitser volgt een dag na het late gelijkspel tegen Westerlo (1-1). Assistenten Domenico Olivieri en Michel Ribeiro nemen voorlopig de taken over.
21 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Nick Olij verdedigt dinsdagavond het doel van PSV in het thuisduel met GVVV in de tweede ronde van de KNVB-beker. Dat vertelde trainer Peter Bosz op een persconferentie in Eindhoven.
21 uur geleden