Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse vindt in Duitser Schmedes nieuwe technisch directeur

Vitesse vindt in Duitser Schmedes nieuwe technisch directeur

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Benjamin Schmedes aangesteld als technisch directeur. De 36-jarige Duitser volgt bij de Arnhemse Eredivisionist Johannes Spors op, die in december overstapte naar het Italiaanse Genoa. Schmedes heeft een contract tot de zomer van 2024 getekend.

De in Hannover geboren en getogen Schmedes was tot afgelopen zomer technisch directeur van VfL Osnabrück, waarmee hij in het seizoen 2018-2019 promoveerde naar de Tweede Bundesliga. Na twee jaar degradeerde de ploeg waarna Schmedes, die inmiddels ook deel uitmaakte van de directie, ondanks een doorlopend contract opstapte.

"Na mijn vertrek bij VfL Osnabrück heb ik bewust de tijd genomen om na te denken over mijn volgende stap. Toen Vitesse op mijn pad kwam, was mijn interesse direct groot. Dat goede gevoel werd bevestigd tijdens de prettige gesprekken met de clubleiding. Vitesse is op mij overgekomen als een professionele en warme club, met een grote historie", aldus Schmedes, die als voetballer uitkwam in het tweede elftal van zowel Hannover 96 als Werder Bremen. Tegelijkertijd behaalde hij een academische graad in bewegingswetenschappen, politicologie, bedrijfskunde en sportmanagement. Voordat hij in 2017 bij Osnabrück aan de slag ging werkte hij als bestuursassistent en later hoofd scouting bij Hamburger SV.

Voetbalfilosofie

"Ik voel me aangetrokken tot de voetbalfilosofie en het potentieel van de club, het geloven in meer", zegt Schmedes. "Met de ambitie om structureel mee te spelen om Europees voetbal." Marcel Klos nam na het vertrek van Spors tijdelijk diens taken over. De 33-jarige Duitser is, zoals aangekondigd, inmiddels Spors achterna gereisd naar Genua.

"Benjamin past heel duidelijk in de weg die wij zijn ingeslagen met Vitesse, als het gaat om kennis, ervaring en voetbalvisie", zegt algemeen directeur Pascal van Wijk. "We zijn er daarom van overtuigd dat hij zal bijdragen aan de verdere professionalisering van onze voetbalorganisatie."

Meer uit Voetbal

Real Betis verliest in aanloop naar duel met Feyenoord bij Alavés

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.

1 dag geleden
AS Roma speelt met Malen gelijk in topper tegen AC Milan

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft met AS Roma genoegen moeten nemen met een punt in de topper tegen AC Milan. Het duel in het Stadio Olimpico eindigde in 1-1. Het is voor Roma pas het eerste gelijkspel in 22 wedstrijden in de Serie A.

1 dag geleden
Watanabe houdt enkelblessure over aan duel met Heracles

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Tsuyoshi Watanabe heeft aan de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo een enkelblessure overgehouden. Dat vertelde trainer Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip.

1 dag geleden
ManUnited maakt einde aan ongeslagen reeks koploper Arsenal

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft thuis tegen Manchester United zijn eerste wedstrijd sinds begin december verloren. De formatie van interim-coach Michael Carrick won in Londen met 3-2. Het was de eerste nederlaag voor Arsenal na een ongeslagen reeks van twaalf duels in alle competities.

1 dag geleden
FC Utrecht kan tegen Sparta geen einde maken aan negatieve reeks

UTRECHT (ANP) - Ron Jans is er opnieuw niet in geslaagd de negatieve reeks met FC Utrecht te doorbreken. De coach zag zijn elftal in De Galgenwaard met 1-0 verliezen van Sparta Rotterdam. FC Utrecht wist slechts vier van de laatste 24 officiële wedstrijden te winnen en is gezakt naar de elfde plek in de Eredivisie. Sparta steeg naar de zesde plaats.

1 dag geleden
Feyenoord wint met nieuweling Deijl wel van Heracles Almelo

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie een slechte serie resultaten beëindigd met een overwinning op Heracles Almelo. De Rotterdammers waren in De Kuip met 4-2 te sterk voor de hekkensluiter, die onder leiding van trainer Ernest Faber de vierde achtereenvolgende nederlaag leed. Feyenoord nam de tweede plaats over van Ajax en heeft 14 punten minder dan koploper PSV.

1 dag geleden
Feyenoord boekt tegen Heracles eerste competitiezege dit jaar

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie voor het eerst sinds begin december weer gewonnen. Het elftal van trainer Robin van Persie rekende in De Kuip af met hekkensluiter Heracles Almelo: 4-2.

1 dag geleden