Vitesse vindt in Duitser Schmedes nieuwe technisch directeur
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Benjamin Schmedes aangesteld als technisch directeur. De 36-jarige Duitser volgt bij de Arnhemse Eredivisionist Johannes Spors op, die in december overstapte naar het Italiaanse Genoa. Schmedes heeft een contract tot de zomer van 2024 getekend.
De in Hannover geboren en getogen Schmedes was tot afgelopen zomer technisch directeur van VfL Osnabrück, waarmee hij in het seizoen 2018-2019 promoveerde naar de Tweede Bundesliga. Na twee jaar degradeerde de ploeg waarna Schmedes, die inmiddels ook deel uitmaakte van de directie, ondanks een doorlopend contract opstapte.
"Na mijn vertrek bij VfL Osnabrück heb ik bewust de tijd genomen om na te denken over mijn volgende stap. Toen Vitesse op mijn pad kwam, was mijn interesse direct groot. Dat goede gevoel werd bevestigd tijdens de prettige gesprekken met de clubleiding. Vitesse is op mij overgekomen als een professionele en warme club, met een grote historie", aldus Schmedes, die als voetballer uitkwam in het tweede elftal van zowel Hannover 96 als Werder Bremen. Tegelijkertijd behaalde hij een academische graad in bewegingswetenschappen, politicologie, bedrijfskunde en sportmanagement. Voordat hij in 2017 bij Osnabrück aan de slag ging werkte hij als bestuursassistent en later hoofd scouting bij Hamburger SV.
Voetbalfilosofie
"Ik voel me aangetrokken tot de voetbalfilosofie en het potentieel van de club, het geloven in meer", zegt Schmedes. "Met de ambitie om structureel mee te spelen om Europees voetbal." Marcel Klos nam na het vertrek van Spors tijdelijk diens taken over. De 33-jarige Duitser is, zoals aangekondigd, inmiddels Spors achterna gereisd naar Genua.
"Benjamin past heel duidelijk in de weg die wij zijn ingeslagen met Vitesse, als het gaat om kennis, ervaring en voetbalvisie", zegt algemeen directeur Pascal van Wijk. "We zijn er daarom van overtuigd dat hij zal bijdragen aan de verdere professionalisering van onze voetbalorganisatie."
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
4 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
4 uur geledenCAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
8 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
11 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.
12 uur geleden