Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse vindt in Duitser Schmedes nieuwe technisch directeur

Vitesse vindt in Duitser Schmedes nieuwe technisch directeur

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Benjamin Schmedes aangesteld als technisch directeur. De 36-jarige Duitser volgt bij de Arnhemse Eredivisionist Johannes Spors op, die in december overstapte naar het Italiaanse Genoa. Schmedes heeft een contract tot de zomer van 2024 getekend.

De in Hannover geboren en getogen Schmedes was tot afgelopen zomer technisch directeur van VfL Osnabrück, waarmee hij in het seizoen 2018-2019 promoveerde naar de Tweede Bundesliga. Na twee jaar degradeerde de ploeg waarna Schmedes, die inmiddels ook deel uitmaakte van de directie, ondanks een doorlopend contract opstapte.

"Na mijn vertrek bij VfL Osnabrück heb ik bewust de tijd genomen om na te denken over mijn volgende stap. Toen Vitesse op mijn pad kwam, was mijn interesse direct groot. Dat goede gevoel werd bevestigd tijdens de prettige gesprekken met de clubleiding. Vitesse is op mij overgekomen als een professionele en warme club, met een grote historie", aldus Schmedes, die als voetballer uitkwam in het tweede elftal van zowel Hannover 96 als Werder Bremen. Tegelijkertijd behaalde hij een academische graad in bewegingswetenschappen, politicologie, bedrijfskunde en sportmanagement. Voordat hij in 2017 bij Osnabrück aan de slag ging werkte hij als bestuursassistent en later hoofd scouting bij Hamburger SV.

Voetbalfilosofie

"Ik voel me aangetrokken tot de voetbalfilosofie en het potentieel van de club, het geloven in meer", zegt Schmedes. "Met de ambitie om structureel mee te spelen om Europees voetbal." Marcel Klos nam na het vertrek van Spors tijdelijk diens taken over. De 33-jarige Duitser is, zoals aangekondigd, inmiddels Spors achterna gereisd naar Genua.

"Benjamin past heel duidelijk in de weg die wij zijn ingeslagen met Vitesse, als het gaat om kennis, ervaring en voetbalvisie", zegt algemeen directeur Pascal van Wijk. "We zijn er daarom van overtuigd dat hij zal bijdragen aan de verdere professionalisering van onze voetbalorganisatie."

Meer uit Voetbal

Fraser nieuwe trainer van voetbalclub in China

XI'AN (ANP) - Henk Fraser is de nieuwe trainer van Shaanxi Union. De Chinese club, die uitkomt in de tweede divisie, meldde de komst van de Nederlander op sociale media. Fraser is aangesteld door landgenoot Edwin Petersen, die technisch directeur is.

2 uur geleden
AC Milan weer koploper Serie A na winst op Cagliari

CAGLIARI (ANP) - AC Milan heeft de koppositie in de Serie A overgenomen van stadgenoot Internazionale. De club van coach Massimiliano Allegri won het uitduel bij Cagliari op Sardinië met 1-0. Rafael Leão maakte in de 50e minuut het winnende doelpunt.

2 uur geleden
Arsenal-coach Arteta wil met titel historische vloek verbreken

LONDEN (ANP/RTR) - Arsenal-trainer Mikel Arteta wil met een landstitel een einde maken aan een historische vloek. Dat zei de Spanjaard vrijdag op een persconferentie in Londen. Arsenal heeft nog nooit de Premier League gewonnen nadat het op nieuwjaarsdag bovenaan had gestaan. De Londense club is na negentien duels koploper met 4 punten voorsprong op Manchester City.

9 uur geleden
Trainer Slot beschouwt Liverpool niet als titelkandidaat

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is ondanks een ongeslagen reeks van zeven wedstrijden in de Premier League geen titelkandidaat. Dat zei coach Arne Slot van de regerend kampioen in aanloop naar de confrontatie tegen Fulham komende zondag. "Realistisch gezien staan Arsenal en Manchester City te ver van ons af op dit moment. We moeten daar niet naar kijken", aldus de Nederlandse trainer, die met zijn ploeg vierde staat, 12 punten achter koploper Arsenal en 8 punten minder dan nummer 2 Manchester City.

9 uur geleden
AC Milan huurt spits Füllkrug van West Ham United

MILAAN (ANP) - Niclas Füllkrug maakt het seizoen af bij AC Milan. De huidige nummer 2 van de Serie A huurt de Duitse spits van West Ham United en kan hem komende zomer definitief overnemen.

12 uur geleden
PSV gaat met revaliderende Pléa en Olij op trainingskamp

EINDHOVEN (ANP) - Alassane Pléa en Nick Olij gaan met PSV mee op trainingskamp naar Spanje. Beide spelers revalideren nog van een blessure, maar zijn door trainer Peter Bosz uitgenodigd.

12 uur geleden
Verdediger Botman staat voor rentree bij Newcastle United

NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman staat voor een rentree bij Newcastle United. "Hij traint weer met de groep mee", vertelde trainer Eddie Howe op een persconferentie voor het competitieduel van zondag met Crystal Palace. "Hij kan weer een rol voor ons spelen."

15 uur geleden