Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse vindt in Duitser Schmedes nieuwe technisch directeur

Vitesse vindt in Duitser Schmedes nieuwe technisch directeur

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Benjamin Schmedes aangesteld als technisch directeur. De 36-jarige Duitser volgt bij de Arnhemse Eredivisionist Johannes Spors op, die in december overstapte naar het Italiaanse Genoa. Schmedes heeft een contract tot de zomer van 2024 getekend.

De in Hannover geboren en getogen Schmedes was tot afgelopen zomer technisch directeur van VfL Osnabrück, waarmee hij in het seizoen 2018-2019 promoveerde naar de Tweede Bundesliga. Na twee jaar degradeerde de ploeg waarna Schmedes, die inmiddels ook deel uitmaakte van de directie, ondanks een doorlopend contract opstapte.

"Na mijn vertrek bij VfL Osnabrück heb ik bewust de tijd genomen om na te denken over mijn volgende stap. Toen Vitesse op mijn pad kwam, was mijn interesse direct groot. Dat goede gevoel werd bevestigd tijdens de prettige gesprekken met de clubleiding. Vitesse is op mij overgekomen als een professionele en warme club, met een grote historie", aldus Schmedes, die als voetballer uitkwam in het tweede elftal van zowel Hannover 96 als Werder Bremen. Tegelijkertijd behaalde hij een academische graad in bewegingswetenschappen, politicologie, bedrijfskunde en sportmanagement. Voordat hij in 2017 bij Osnabrück aan de slag ging werkte hij als bestuursassistent en later hoofd scouting bij Hamburger SV.

Voetbalfilosofie

"Ik voel me aangetrokken tot de voetbalfilosofie en het potentieel van de club, het geloven in meer", zegt Schmedes. "Met de ambitie om structureel mee te spelen om Europees voetbal." Marcel Klos nam na het vertrek van Spors tijdelijk diens taken over. De 33-jarige Duitser is, zoals aangekondigd, inmiddels Spors achterna gereisd naar Genua.

"Benjamin past heel duidelijk in de weg die wij zijn ingeslagen met Vitesse, als het gaat om kennis, ervaring en voetbalvisie", zegt algemeen directeur Pascal van Wijk. "We zijn er daarom van overtuigd dat hij zal bijdragen aan de verdere professionalisering van onze voetbalorganisatie."

Meer uit Voetbal

AC Milan voorlopig koploper in Serie A na zege op Hellas Verona

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale volgt met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta.

49 minuten geleden
Liverpool-coach Slot zag opluchting bij Wirtz na eerste treffer

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.

5 uur geleden
FC Groningen bindt verdediger Blokzijl langer aan zich

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.

6 uur geleden
Oranje-tegenstander Tunesië op Afrika Cup ten onder tegen Nigeria

FES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.

16 uur geleden
Juventus boekt bij Pisa derde zege op rij en sluit aan bij top

PISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.

16 uur geleden
Aston Villa breidt lange zegereeks uit dankzij invaller Watkins

LONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.

17 uur geleden
Koploper Arsenal boekt nipte zege op Brighton & Hove Albion

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).

21 uur geleden