Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse vindt in Duitser Schmedes nieuwe technisch directeur

Vitesse vindt in Duitser Schmedes nieuwe technisch directeur

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Benjamin Schmedes aangesteld als technisch directeur. De 36-jarige Duitser volgt bij de Arnhemse Eredivisionist Johannes Spors op, die in december overstapte naar het Italiaanse Genoa. Schmedes heeft een contract tot de zomer van 2024 getekend.

De in Hannover geboren en getogen Schmedes was tot afgelopen zomer technisch directeur van VfL Osnabrück, waarmee hij in het seizoen 2018-2019 promoveerde naar de Tweede Bundesliga. Na twee jaar degradeerde de ploeg waarna Schmedes, die inmiddels ook deel uitmaakte van de directie, ondanks een doorlopend contract opstapte.

"Na mijn vertrek bij VfL Osnabrück heb ik bewust de tijd genomen om na te denken over mijn volgende stap. Toen Vitesse op mijn pad kwam, was mijn interesse direct groot. Dat goede gevoel werd bevestigd tijdens de prettige gesprekken met de clubleiding. Vitesse is op mij overgekomen als een professionele en warme club, met een grote historie", aldus Schmedes, die als voetballer uitkwam in het tweede elftal van zowel Hannover 96 als Werder Bremen. Tegelijkertijd behaalde hij een academische graad in bewegingswetenschappen, politicologie, bedrijfskunde en sportmanagement. Voordat hij in 2017 bij Osnabrück aan de slag ging werkte hij als bestuursassistent en later hoofd scouting bij Hamburger SV.

Voetbalfilosofie

"Ik voel me aangetrokken tot de voetbalfilosofie en het potentieel van de club, het geloven in meer", zegt Schmedes. "Met de ambitie om structureel mee te spelen om Europees voetbal." Marcel Klos nam na het vertrek van Spors tijdelijk diens taken over. De 33-jarige Duitser is, zoals aangekondigd, inmiddels Spors achterna gereisd naar Genua.

"Benjamin past heel duidelijk in de weg die wij zijn ingeslagen met Vitesse, als het gaat om kennis, ervaring en voetbalvisie", zegt algemeen directeur Pascal van Wijk. "We zijn er daarom van overtuigd dat hij zal bijdragen aan de verdere professionalisering van onze voetbalorganisatie."

Meer uit Voetbal

Advocaat wil ook presteren met Curaçao op WK

WASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."

6 uur geleden
Japanse bondscoach ziet Nederlands elftal als 'wereldmacht'

WASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."

6 uur geleden
FC Groningen wint bij Excelsior na lange tijd weer in Eredivisie

ROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.

6 uur geleden
Bondscoach Koeman redelijk tevreden over resultaat van WK-loting

WASHINGTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is redelijk tevreden over het resultaat van de loting voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik denk dat het zwaarder had gekund", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Je kijkt natuurlijk naar de indeling van de vier potten. Noorwegen in pot 3 en mogelijk Italië in pot 4 waren zware tegenstanders geweest."

7 uur geleden
Oranje tegen Japan, Tunesië en ploeg uit play-offs op WK

WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.

8 uur geleden
Curaçao op WK tegen Duitsland, Ivoorkust en Ecuador

WASHINGTON (ANP) - Curaçao is tijdens de loting voor het WK 2026 gekoppeld aan Duitsland, Ivoorkust en Ecuador. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat debuteert op een mondiale eindronde. De 78-jarige kan de oudste bondscoach ooit op een WK worden. Dat is nu nog de Duitser Otto Rehhagel, die in 2010 bijna 72 was toen hij Griekenland op het WK van 2010 in Zuid-Afrika leidde.

8 uur geleden
Nederlands elftal op WK in groep F

WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal is ingedeeld in groep F van het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat is bepaald tijdens een loting in het Kennedy Center in Washington.

8 uur geleden