Vitesse vindt 5 nieuwe eigenaren die garant staan voor schuld
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft vijf nieuwe aandeelhouders gevonden, die per direct eigenaar van de Arnhemse voetbalclub zijn geworden. Ze nemen samen de miljoenenschuld over van de Common Group. Dat meldt Vitesse in een persbericht. Vitesse beschikt volgens de club weer over een positief eigen vermogen.
De vijf aandeelhouders hebben allemaal een minderheidsbelang van minder dan 25 procent van het totaal. Hierdoor is het volgens Vitesse niet nodig om het goedkeuringsproces van de licentiecommissie van de KNVB helemaal te doorlopen. De club heeft de KNVB inmiddels geïnformeerd over de aandelenoverdracht.
Het is nog niet bekendgemaakt wie de nieuwe eigenaren zijn. De nieuwe aandeelhouders zullen zich op korte termijn persoonlijk voorstellen aan de achterban en de stakeholders van Vitesse.
De nummer laatst van de Keuken Kampioen Divisie degradeerde vorig seizoen uit de Eredivisie en vecht al maanden voor het voortbestaan van de club. Vitesse was de afgelopen weken naarstig op zoek naar nieuwe eigenaren nadat de beoogde redder Guus Franke zich vorig jaar terugtrok uit het overnameproces. De komende periode zal door de nieuwe aandeelhouders worden gebruikt om de financiële en sportieve stabiliteit van Vitesse te beoordelen. Volgens de club staat de regionale betrokkenheid bij de nieuwe eigenaren hoog in het vaandel.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
29 minuten geledenBOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
2 uur geledenZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
7 uur geledenNAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
11 uur geleden