Vitesse vindt 5 nieuwe eigenaren die garant staan voor schuld
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft vijf nieuwe aandeelhouders gevonden, die per direct eigenaar van de Arnhemse voetbalclub zijn geworden. Ze nemen samen de miljoenenschuld over van de Common Group. Dat meldt Vitesse in een persbericht. Vitesse beschikt volgens de club weer over een positief eigen vermogen.
De vijf aandeelhouders hebben allemaal een minderheidsbelang van minder dan 25 procent van het totaal. Hierdoor is het volgens Vitesse niet nodig om het goedkeuringsproces van de licentiecommissie van de KNVB helemaal te doorlopen. De club heeft de KNVB inmiddels geïnformeerd over de aandelenoverdracht.
Het is nog niet bekendgemaakt wie de nieuwe eigenaren zijn. De nieuwe aandeelhouders zullen zich op korte termijn persoonlijk voorstellen aan de achterban en de stakeholders van Vitesse.
De nummer laatst van de Keuken Kampioen Divisie degradeerde vorig seizoen uit de Eredivisie en vecht al maanden voor het voortbestaan van de club. Vitesse was de afgelopen weken naarstig op zoek naar nieuwe eigenaren nadat de beoogde redder Guus Franke zich vorig jaar terugtrok uit het overnameproces. De komende periode zal door de nieuwe aandeelhouders worden gebruikt om de financiële en sportieve stabiliteit van Vitesse te beoordelen. Volgens de club staat de regionale betrokkenheid bij de nieuwe eigenaren hoog in het vaandel.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
1 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.
1 uur geledenBELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
12 uur geleden