Vitesse verwacht maandag reactie van licentiecommissie
ARNHEM (ANP) - Vitesse hoopt op goed nieuws van de licentiecommissie van de KNVB. De nummer laatst van de Eredivisie verwacht komende maandag een reactie van de voetbalbond op een conceptplan dat is opgesteld om het voortbestaan van de club uit Arnhem te garanderen.
Vitesse is in gesprek met Coley Parry, die de club wilde overnemen. De Amerikaan scheldt de 12 miljoen euro die hij in Vitesse heeft gestoken niet kwijt. "Daarover zijn wij in gesprek met Coley", zegt de nieuwe directeur Edwin Reijntjes op de website van zijn club. "Dit gaat met vallen en opstaan. Hij heeft immers zijn nek uitgestoken en miljoenen in de club gestoken, dat komt nu in het geding. Ik snap echt dat dit heel zuur is. Maar de regie ligt bij ons. Een stabiele financiële toekomst is essentieel."
"Maar licentiebehoud heeft de absolute prioriteit", benadrukt Reijntjes. "Hiervoor moeten onder andere de aandelen met spoed weg bij onze huidige eigenaar, Valeriy Oyf. Met Coley Parry is dit helaas niet gelukt. We zijn dus verplicht om naar alternatieven te kijken, ondanks de miljoenenschuld die dit ons oplevert."
Vitesse gaat in gesprek met het regionale bedrijfsleven. "Zoals bij eenieder bekend heeft de club enorme financiële uitdagingen, zowel dit seizoen als voor de langere termijn", meldt Reijntjes. "De absolute intentie is om hierin samen met regionale partijen op te trekken. Langzaam Vitesse weer van en voor de regio te maken. Daar ligt immers de basis. Naast het aantrekken van mogelijke financiers zullen we ook gesprekken hebben met echte Vitessenaren. Hun kennis en netwerk kunnen wij absoluut gebruiken."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan in de komende drie wedstrijden in de Champions League niet beschikken over aanvaller Luis Díaz. De Europese voetbalbond UEFA heeft de Colombiaan voor drie duels geschorst na zijn rode kaart in de wedstrijd tegen Paris Saint-Germain. Díaz kreeg die voor een overtreding op Achraf Hakimi.
3 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong keert terug in de selectie van FC Porto. De spits is hersteld van een knieblessure en krijgt zaterdag van trainer Francesco Farioli speeltijd in een bekerduel met Sintrense.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - Zinho Vanheusden heeft zijn loopbaan beëindigd. De Belgische verdediger, in het verleden ook actief voor AZ, liep bij het Spaanse Marbella voor de derde keer een zware knieblessure op. "Met verdriet, maar vooral met trots kijk ik terug", schrijft hij op Instagram.
7 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de halve finale van de Davis Cup tegen België. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Raphaël Collignon, die dertig plaatsen lager staat op de mondiale tennisladder: 6-3 6-4.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Ronald Ruijtenberg, André van Ginkel, Arthur Leenders, Wolf Nathan en Robert Kramer vormen het nieuwe bestuur van de zogenoemde Sterkhouders, die al een kwart van de aandelen van Vitesse bezitten. De vijf regionale ondernemers willen de club uit Arnhem overnemen.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Gabriel Magalhaes kan de komende weken niet voor Arsenal uitkomen. De centrale verdediger heeft een dijbeenblessure opgelopen bij de nationale ploeg van Brazilië en is voorlopig uitgeschakeld.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read en Cyle Larin kunnen voorlopig niet voor Feyenoord voetballen. De verdediger en aanvaller hebben blessures en staan meerdere weken aan de kant, meldde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
10 uur geleden