Vitesse verwacht maandag reactie van licentiecommissie
ARNHEM (ANP) - Vitesse hoopt op goed nieuws van de licentiecommissie van de KNVB. De nummer laatst van de Eredivisie verwacht komende maandag een reactie van de voetbalbond op een conceptplan dat is opgesteld om het voortbestaan van de club uit Arnhem te garanderen.
Vitesse is in gesprek met Coley Parry, die de club wilde overnemen. De Amerikaan scheldt de 12 miljoen euro die hij in Vitesse heeft gestoken niet kwijt. "Daarover zijn wij in gesprek met Coley", zegt de nieuwe directeur Edwin Reijntjes op de website van zijn club. "Dit gaat met vallen en opstaan. Hij heeft immers zijn nek uitgestoken en miljoenen in de club gestoken, dat komt nu in het geding. Ik snap echt dat dit heel zuur is. Maar de regie ligt bij ons. Een stabiele financiële toekomst is essentieel."
"Maar licentiebehoud heeft de absolute prioriteit", benadrukt Reijntjes. "Hiervoor moeten onder andere de aandelen met spoed weg bij onze huidige eigenaar, Valeriy Oyf. Met Coley Parry is dit helaas niet gelukt. We zijn dus verplicht om naar alternatieven te kijken, ondanks de miljoenenschuld die dit ons oplevert."
Vitesse gaat in gesprek met het regionale bedrijfsleven. "Zoals bij eenieder bekend heeft de club enorme financiële uitdagingen, zowel dit seizoen als voor de langere termijn", meldt Reijntjes. "De absolute intentie is om hierin samen met regionale partijen op te trekken. Langzaam Vitesse weer van en voor de regio te maken. Daar ligt immers de basis. Naast het aantrekken van mogelijke financiers zullen we ook gesprekken hebben met echte Vitessenaren. Hun kennis en netwerk kunnen wij absoluut gebruiken."
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
10 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
11 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
12 uur geledenDUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.
19 uur geledenBERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
1 dag geleden