Vitesse verslaat ADO en staat in kwartfinale KNVB-beker
ARNHEM (ANP) - Vitesse blijft dit seizoen voorlopig op twee fronten meestrijden. De nummer 2 van de Eredivisie plaatste zich dinsdagavond in eigen stadion ten koste van ADO Den Haag (2-1) voor de kwartfinale van de KNVB-beker.
Loïs Openda scoorde in de 25e minuut op aangeven van Oussama Tannane. De Belgische doelpuntenmaker bereidde in de 71e minuut ook de 2-0 van Matús Bero voor.
Vlak na de tweede treffer van de thuisploeg was invaller David Philipp dichtbij de 2-1. Even later passeerde verdediger Danilho Doekhi van Vitesse bijna zijn eigen doelman. Invaller Amar Catic scoorde in de 81e minuut wel voor de nummer voorlaatst van de Eredivisie. Philipp miste diep in blessuretijd nog een kans op 2-2.
Voor ADO geniet de KNVB-beker dit seizoen niet de hoogste prioriteit. De club wil de komende maanden vooral degradatie uit de Eredivisie ontlopen. Aanwinsten Marko Vejinović en Daryl Janmaat kregen rust. Basisspelers Michiel Kramer en Milan van Ewijk ontbraken ook in het Gelredome.
Vitesse won de KNVB-beker in 2017 voor de eerste en enige keer.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
6 uur geledenRABAT (ANP) - Algerije is de Afrika Cup in Marokko begonnen met een 3-0-zege op Soedan. De ervaren international Riyad Mahrez maakte in Rabat twee treffers voor de Noord-Afrikaanse ploeg, die het toernooi twee keer wist te winnen.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De spelers van Manchester United moeten de komende wedstrijden "een tandje bijzetten" om de afwezigheid van de geblesseerde aanvoerder Bruno Fernandes op te vangen. Dat zei trainer Ruben Amorim in aanloop naar de thuiswedstrijd van vrijdag tegen Newcastle United. "Het is onmogelijk om Bruno te vervangen. Hij creëert niet alleen de kansen, maar is ook degene die het team organiseert bij elke standaardsituatie", lichtte Amorim het belang van Fernandes toe. "Hij begrijpt elke positie op het veld, let op elk detail."
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft het contract met Thom van Bergen verlengd tot medio 2028, meldt de huidige nummer 5 van de Eredivisie op zijn clubsite.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman blijft sowieso tot komende zomer bij PSV. Dat meldt de koploper in de Eredivisie in een persbericht. De club reageert op de verhalen die de laatste weken naar buiten kwamen dat de 27-jarige middenvelder in de winterstop zou vertrekken. Zo zou de Turkse club Fenerbahçe aan de transfersom van meer dan 20 miljoen euro willen voldoen.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg alleen nog maar kan hopen op een top-4-klassering in de Premier League door de slechte balans als het gaat om spelhervattingen. De titelverdediger in Engeland scoorde zelf dit seizoen slechts drie keer uit een standaardsituatie, maar kreeg liefst elf doelpunten tegen uit spelhervattingen. "Het is frustrerend. Halverwege vorig seizoen hadden we nog geen enkel doelpunt uit een spelhervatting tegen gekregen", vertelde Slot op een persconferentie.
12 uur geledenZEIST (ANP) - De belangstelling voor voetbalduels in de Eredivisie is weer toegenomen. In de eerste seizoenshelft waren de stadions van de achttien clubs gemiddeld voor 96 procent gevuld. Dat is de hoogste bezettingsgraad van de afgelopen tien seizoenen.
16 uur geleden