Vitesse verslaat ADO en staat in kwartfinale KNVB-beker
ARNHEM (ANP) - Vitesse blijft dit seizoen voorlopig op twee fronten meestrijden. De nummer 2 van de Eredivisie plaatste zich dinsdagavond in eigen stadion ten koste van ADO Den Haag (2-1) voor de kwartfinale van de KNVB-beker.
Loïs Openda scoorde in de 25e minuut op aangeven van Oussama Tannane. De Belgische doelpuntenmaker bereidde in de 71e minuut ook de 2-0 van Matús Bero voor.
Vlak na de tweede treffer van de thuisploeg was invaller David Philipp dichtbij de 2-1. Even later passeerde verdediger Danilho Doekhi van Vitesse bijna zijn eigen doelman. Invaller Amar Catic scoorde in de 81e minuut wel voor de nummer voorlaatst van de Eredivisie. Philipp miste diep in blessuretijd nog een kans op 2-2.
Voor ADO geniet de KNVB-beker dit seizoen niet de hoogste prioriteit. De club wil de komende maanden vooral degradatie uit de Eredivisie ontlopen. Aanwinsten Marko Vejinović en Daryl Janmaat kregen rust. Basisspelers Michiel Kramer en Milan van Ewijk ontbraken ook in het Gelredome.
Vitesse won de KNVB-beker in 2017 voor de eerste en enige keer.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - Invallers Sven Mijnans en Kees Smit hebben AZ aan een thuiszege op Sparta Rotterdam geholpen (3-1). De invallers troffen in de tweede helft doel voor de club uit Alkmaar. Vervolgens maakte Milan Zonneveld het duel in de slotfase nog even spannend en bepaalde Troy Parrott de eindstand.
10 uur geleden