Vitesse verliest ook van FC Twente
ARNHEM (ANP) - Vitesse is het spoor bijster in de Eredivisie. De club uit Arnhem verloor zondag ook de thuiswedstrijd tegen FC Twente (0-2). Queensy Menig en de in blessuretijd ingevallen Thijs van Leeuwen bezorgden de bezoekers uit Enschede de eerste zege in zeven competitieduels.
Vitesse stond vorige maand nog in punten gelijk met koploper Ajax. Na vier competitiewedstrijden met slechts 1 punt is het elftal van trainer Thomas Letsch gezakt naar de vierde plaats. De achterstand op Ajax is opgelopen tot 11 punten.
Vitesse vierde afgelopen week wel succes in het bekertoernooi. De formatie verzekerde zich met een benauwde zege bij Excelsior (0-1) van een plaats in de halve finales tegen de winnaar van het duel tussen NEC en VVV-Venlo, dat woensdag wordt afgewerkt.
Menig scoorde na 16 minuten op aangeven van Narsingh. Het was de eerste treffer van de club uit Enschede na 444 minuten voetballen in de Eredivisie. Vitesse zag al voor rust Oussama Tannane geblesseerd uitvallen. De aanvallende middenvelder was dit seizoen met vijf doelpunten en vijf assists al vaak belangrijk voor de ploeg die volgende week bij PSV op bezoek gaat.
Vitesse probeerde het na rust wel op het slechte veld van het Gelredome. De thuisploeg drong FC Twente ver terug, maar kreeg weinig kansen om de eerste thuisnederlaag van dit seizoen nog te voorkomen.
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo gaat met het Surinaamse elftal "aan een sterk plan werken" om zich in maart alsnog te kwalificeren voor het WK voetbal. Suriname is bij de loting voor de play-offs gekoppeld aan Bolivia en treft bij winst daarna Irak. "We hebben vier maanden, dat is genoeg tijd om ons helemaal in te leven, een plan te bouwen en het team klaar te maken voor wat komt", aldus Menzo tegen het ANP. "Voorbereiding is macht."
8 minuten geledenLIVINGSTON (ANP) - Voetballer Joshua Brenet mag de uitwedstrijd van zijn club Livingston tegen Rangers FC zaterdag overslaan. Trainer David Martindale geeft de international van Curaçao vrijaf om de kwalificatie voor het WK te vieren.
6 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Ella Peddemors en Lineth Beerensteyn hebben de voetbalsters van VfL Wolfsburg aan een thuiszege op Manchester United (5-2) in de Champions League geholpen. De Nederlandse internationals maakten vier van de vijf doelpunten voor hun ploeg.
16 uur geledenLISSABON (ANP) - Dodi Lukebakio mist dinsdag de uitwedstrijd van Benfica tegen Ajax in de Champions League. De aanvallende middenvelder heeft woensdag een breuk in zijn linkerenkel opgelopen tijdens de kwalificatiewedstrijd van België tegen Liechtenstein (7-0) voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
16 uur geledenRABAT (ANP) - Achraf Hakimi is verkozen tot Afrikaans voetballer van het jaar. De 27-jarige rechtsback won dit seizoen de Champions League en Franse titel en beker met Paris Saint-Germain. Hij plaatste zich met Marokko voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
18 uur geledenZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is op 5 december een van de twaalf groepshoofden tijdens de loting voor het WK voetbal van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit de wereldranglijst die wereldvoetbalbond FIFA heeft vrijgegeven.
22 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund-aanvaller Karim Adeyemi heeft op sociale media zijn excuses aangeboden aan zijn club en de Duitse nationale selectie. Bondscoach Julian Nagelsmann had Adeyemi voor de afgelopen interlandperiode wel geselecteerd, maar hield hem buiten de ploeg nadat naar buiten was gekomen dat een rechter de vleugelspeler een boete van 450.000 euro heeft opgelegd voor verboden wapenbezit.
22 uur geleden