Vitesse verliest ook van FC Twente
ARNHEM (ANP) - Vitesse is het spoor bijster in de Eredivisie. De club uit Arnhem verloor zondag ook de thuiswedstrijd tegen FC Twente (0-2). Queensy Menig en de in blessuretijd ingevallen Thijs van Leeuwen bezorgden de bezoekers uit Enschede de eerste zege in zeven competitieduels.
Vitesse stond vorige maand nog in punten gelijk met koploper Ajax. Na vier competitiewedstrijden met slechts 1 punt is het elftal van trainer Thomas Letsch gezakt naar de vierde plaats. De achterstand op Ajax is opgelopen tot 11 punten.
Vitesse vierde afgelopen week wel succes in het bekertoernooi. De formatie verzekerde zich met een benauwde zege bij Excelsior (0-1) van een plaats in de halve finales tegen de winnaar van het duel tussen NEC en VVV-Venlo, dat woensdag wordt afgewerkt.
Menig scoorde na 16 minuten op aangeven van Narsingh. Het was de eerste treffer van de club uit Enschede na 444 minuten voetballen in de Eredivisie. Vitesse zag al voor rust Oussama Tannane geblesseerd uitvallen. De aanvallende middenvelder was dit seizoen met vijf doelpunten en vijf assists al vaak belangrijk voor de ploeg die volgende week bij PSV op bezoek gaat.
Vitesse probeerde het na rust wel op het slechte veld van het Gelredome. De thuisploeg drong FC Twente ver terug, maar kreeg weinig kansen om de eerste thuisnederlaag van dit seizoen nog te voorkomen.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
2 uur geledenANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.
2 uur geledenRIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabiƫ (0-2).
15 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.
16 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.
19 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - John Robertson is op 72-jarige leeftijd overleden. De voormalige buitenspeler speelde een hoofdrol in de successen van Nottingham Forest onder trainer Brian Clough.
19 uur geleden