Vitesse verliest ook van FC Twente
ARNHEM (ANP) - Vitesse is het spoor bijster in de Eredivisie. De club uit Arnhem verloor zondag ook de thuiswedstrijd tegen FC Twente (0-2). Queensy Menig en de in blessuretijd ingevallen Thijs van Leeuwen bezorgden de bezoekers uit Enschede de eerste zege in zeven competitieduels.
Vitesse stond vorige maand nog in punten gelijk met koploper Ajax. Na vier competitiewedstrijden met slechts 1 punt is het elftal van trainer Thomas Letsch gezakt naar de vierde plaats. De achterstand op Ajax is opgelopen tot 11 punten.
Vitesse vierde afgelopen week wel succes in het bekertoernooi. De formatie verzekerde zich met een benauwde zege bij Excelsior (0-1) van een plaats in de halve finales tegen de winnaar van het duel tussen NEC en VVV-Venlo, dat woensdag wordt afgewerkt.
Menig scoorde na 16 minuten op aangeven van Narsingh. Het was de eerste treffer van de club uit Enschede na 444 minuten voetballen in de Eredivisie. Vitesse zag al voor rust Oussama Tannane geblesseerd uitvallen. De aanvallende middenvelder was dit seizoen met vijf doelpunten en vijf assists al vaak belangrijk voor de ploeg die volgende week bij PSV op bezoek gaat.
Vitesse probeerde het na rust wel op het slechte veld van het Gelredome. De thuisploeg drong FC Twente ver terug, maar kreeg weinig kansen om de eerste thuisnederlaag van dit seizoen nog te voorkomen.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.
1 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
5 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
6 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
17 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
19 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
20 uur geleden